Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam titkolózik, hogyan...

A fiam titkolózik, hogyan lehetne rá hatni?

Figyelt kérdés
Eltitkolja előlem az iskolában szerzett jegyeit, általában nekem kell bemennem az iskolába ha meg szeretnék valamit tudni, mert semmit nem mond el. Miért csinálja ezt a 15 éves fiam? Eléggé rossz tanuló, két tantárgyból fog megbukni, pótvizsgára mehet. Se az apja se én nem bírunk rá hatni. Próbáltunk tiltásokkal, megbeszéléssel elérni dolgokat, az osztályfőnökkel is beszéltünk, a szaktanárokkal is de semmi eredménye. Mit tanácsoltok? El vagyok keseredve.

2016. jún. 8. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Mert mi értelme van tanulni? Én jól tanultam, elvégeztem a bme-t, mérnökként keresek nettó 140-et, míg egy szakmunkás röhögve megkeres nettó 200-at.

Semmi értelme egyetemre menni. Érettséginek sincs semmi értelme, szinte sehol sem követelmény.

2016. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
28%
Én is hasonló voltam és megbántam :( Pszichologus vagy pszichiáter?
2016. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
1-es, akkor te valamit nagyon elb..sztál. Két mérnök fiam van, ha valaki nettó 140-et ajánlott volna nekik, pofán röhögik.
2016. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
66%

#1

Hahaha, de szánalom.

2016. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Valoszinu ez az anya nem szeretne, ha a fia a sikertelen,ezen csak buslakodni tudo, de semmit nem tevo szerencstelenek csapataba tartozna.


Sportolassal fel lehetne kelteni az erdeklodeset, talan nem a tanulasban, valami masban eros? Valami olyat talalni ami motivalja, esetleg a zene, vagy sikeres emberek elettortenete?Ha egy jo csapatba kerulne az is motivalhatja. Nem konnyu, de nem szabad hagyni ,hogy az elozoek sorsara jutva vegleg megkeseredjen.

2016. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van esze, csak nagyon lusta. Semmit nem tanul, sokat játszik a számítógépen. Onnan tudom hogy van esze, hogy 76 pontos központit írt amikor felvételizni ment az iskolába, és az annyira nem számít rossznak, sőt. Ez a sport nagyon jó ötlet, köszönöm :)
2016. jún. 8. 18:28
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Hagyni kell őt. Majd az élet adja neki a pofont. Majd amikor 18 éves lesz megkomolyodik. Van esti iskola is, ahol lehet érettségizni. Van magántanár, aki segít ha nem megy a matematika. Persze, akkor munkahelyet kell keresni, amiből fizeti a fiad.Én se tudtam mit kezdeni az enyémmel. Ez a kor nehéz. Mert se nem gyerek se nem felnőtt. De van második esély neki, akkor az is megoldás.
2016. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Nevelési tanácsadó? Nálunk volt egy rövid időszakban, kicsit korábban hasonló, szerencsére bukni nem bukott a kölök, de a 7.-es bizonyítványát rendesen elcseszte. Igazság szerint nem büntettem, tiltottam, csak rengeteget beszéltem vele. Pl. arról, mik a lehetőségek sz..r bizonyítvánnyal és mit nyújt a jó, miért nem érdemes sunnyognia (elveszíti a bizalmamat; mellette vagyok, de nem tudok segíteni, ha nem avat be), plusz folyamatosan mantráztam, hogy igenis jó feje van, meg tudja tanulni, be tudja pótolni, egyre könnyebb lesz stb. Túljutottunk rajta, kis segítséggel gimibe ment, jó négyes átlaggal érettségizett, felvették egyetemre is.

Borzalmasan rossz volt az osztályában a társaság általános suliban, a gimiben viszont már nem volt menő hülyének lenni, ez sokat segített a motivációjában.

2016. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem bízik meg bennetek. Ennyi az oka,hogy nem beszél veletek semmi fontosról,max tízórai és kimostad e a ruhám minőségig juttok.

Nincs ami motiválja a tanulásra. Lehet az iskolai környezettel van gondja lehet az otthonival.


A bizalom elnyerése nagyonhosszú folyamat,főleg ha eddigi életében azta tapasztalta tőletek,ami odavezette,ahol most van.


Lehet önbizalomhiány. Megdícsértétek a teljesítményét,és fél belevágni azóta nehezebb fealdatokba félve a kudarcoktól.


Egy jótanulókkat teli környezet motiválhatja a tanulásra. Az is ha nem szálltok rá.

A jegyek nem tükröznek semmiféle tudást,csakhogy épp készültél e adot felelésre. Utálom az osztályzást. Egyszerűbb lenne és hatékonyabb féléves vizsgákat tenni,mint a fél órát majdnem minden áldott nap felelésre pocsékolni és az anyag átadását időhiány miatt elmulasztani összecsapni.

2016. jún. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Vagyis az eszét dícsértétek. Milyen okso vagy fiam,és nem a teljesítményt.

A teljesítmény elérésével semmi gond. A de okos vagy bamegnél hullanak el az emberek. Veszítik el a motivációjukat.

2016. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!