Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm anyámat! Mit tegyek?

Gyűlölöm anyámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A problémák már régtől fenn állnak, azonban csak most jutottam el arra a szintre, hogy már látni se bírom.

11 voltam, mikor megcsalta apámat. Nem éltek jól. Elfogadtam. Rosszul esett, hogy elmondta nekem, és megkérte ne beszéljek róla senkinek, de túlléptem rajta. Elköltöztünk az új párjával. Aztán másfél év után megint. Előttem akarta megölni magát, ordított, sírt, alig lehetett leállítani. Nem baj. Megint újból kezdtük. Elnéztem neki hogy megint kirángat a megszokott környezetből. Az a fontos, hogy ő boldog legyen. Most megint csalja a jelengi párját, de nem is egy emberrel!! A mostani melett csak a pénz miatt marad. A feszültségét rajtam kezdi letölteni. Múltkor úgy nekem jött , mert sietett, hogy majd' kiestem az ajtón. Rászóltam, hogy vigyázzon egy kicsit, mert ez fájt. Erre minden mocsok, féreg, undorító kölyöknek lehordott. Kijukadtunk oda, hogy még csak nem is segítek neki takarítani. A szobámat eddig is rendben tartottam, de azóta én mosogatok, porszívózok, ágyazok, néha törölgetek. De tényleg dolgozik és fáradt, ezt nem róhatom fel neki. Egyszerűen az a baj, hogy mindig beleköt mindbenbe. Fél éve nagyon csúnyán beszél velem, és azért is ordít ha a kukába dobom a betétet...egyszerűen már haza se merek jönni, fáj amiket rám kiabál, hogy még a légzésembe is beleköt. Telefonban is folyton ordít, hiába panel. Egy perc csend nincs. Ő útál engem, a munkáját, mindenkit. Megmondta. Már nem bírom hallgatni. 14 éves vagyok, elköltözni még nem tudok. Mit tehetek ilyen helyzetben? Jogosan érzem magam megsértve?



2016. jún. 10. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Úristen, ennyit besűrített 3 évbe? Én azt hittem, úgy, hogy 11 éves korodban kezdődött és ennyi midnen történt. a végére leszel vagy 18-20 éves.. Szegénykém, nem irigyellek. Elköltözni egyedül tényleg nem tudsz, de pl. apukáddal mi a helyzet? 14 éves vagy, már figyelembe veszik a kérésedet, hogy hol szeretnél élni, sőt ennyi idős kor felett már csak úgy helyezik el valamelyik gyereket, ha maga a gyerek is beleegyezik a dologba, nem úgy, mint anno 11 évesen mikor megszakértették hova tegyenek.
2016. jún. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen anyákat a lábuknál fogva lógatnám lefele.
2016. jún. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Apáddal beszéld meg, hogy hozzá költözhess. Ha apád belemegy ő majd elintézi akár bírósági úton, mást nem tehetsz, ráadásul 18 évesen se valószínű, hogy lesz pénzed albérletbe külön költözni, szakma, munkahely stb. nélkül. Valaki egyéb rokon, nagymama, akihez költözhetsz?
2016. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy elakartam költözni, mondtam is neki. Ilyenkor mindig bűntudatot csinál, elmondja mennyire szeret, majd pár nap után kezdődik előlről.
2016. jún. 11. 00:09
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Igen, ez ilyen. Ez később is így fog működni az életedben, ha párkapcsolatod vagy bármid lesz. Ha valaki ilyen veled, és te mindig csak mondod, aztán mindig "megbocsátasz" és nem csinálsz semmit, akkor soha, de soha nem fog semmi változni. Miért is változna? Hisz te se változtatsz, nem költözöl el. A dolgot mindig megoldja az, hogy szól pár jó szót, aztán kész, csinálhatja tovább a dolgot, ahogy akarja, te úgy is maradsz, tűröd és úgy se tud róla senki.


Ha valóban szeret, akkor be fogja látni, hogy tényleg jobb lehet neked apáddal. Ellenkező esetben csak önző és nem akarja, hogy apád megkaparintson, mert akkor mit gondolnak majd mások róla?


Anyádnak a fejében biztos van valami baj, de ezt te nem tudod megoldani. Se most, se felnőttként nem tudod és nem is kell ezt megoldanod. Ezt csak ő maga tudja, neked inkább magadat kéne menteni, ameddig nem csinál belőled "lelkinyomorék" embert ezzel a bánásmóddal. Bármiket mond, te nem vagy felelős az ő boldogságáért, csak ő az, és nem dolgod az, hogy szenvedj azért, hogy ő boldog lehessen.

2016. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
7%
Vegyél nápolyit!
2016. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 JP HHH ***** válasza:
0%

Kedves #2 -es válaszadó.

Kérem, nagyon kérem önt kicsit gondolkodjon, mielőtt ilyen hozzászólást nyilvánossá tesz.

Tudom, hogy ez az ön személyes hozzászólása, de sok gyereket, fiatalt félrevezet ezzel.

Ha végre kellene hajtani az ön ítéletét, sajnálatos módon úgy a női, mint férfi oldalról MO. 1/4 lakossága "lógna".

Inkább nézzen bele pár ÉN Budapest, vagy tekintsen meg 1-1 Katapult Dj műsorszámot, stb, stb. Rá fog jönni, hogy a média ezt tanítja az embereknek, a fiataloknak.

S arról még nem is beszéltünk, hogy fentről mit tanítanak.

Szóval nem kell meglepődni azon, hogy ilyenek az emberek. Sajnos lesz ettől még sokkal rosszabb is.

A lógásról még annyit, hogy ön rossz embert akar lógatni.

De ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy a jelenlegi esetben nem bűnös, csak azt mondom, hogy előbb a tanárt büntessük, csak aztán a tanítványt.

Köszönöm.

2016. jún. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Ez kamu. Melyik szülő beszéli meg a szexuális életét a 11 éves gyerekével? Miért az anyjával él? Ha normális az apja, akkor indítson pert.
2016. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
A keresztanyám pl. ezt csinálta már 10 éves korunktól... Az is ilyen volt, hogy csalta a férjét és még a gyerekeknek is folyton erről témázott, hogy milyen szerelmes valaki másba.
2016. jún. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Kedves 00:28!


Egy anyának nem a médiából kellene tanulnia,helyesebben nem kell a mediát utánozni,ha ép ésszel rendelkezik.Egyébként azért irtam ezt, mert én is ilyesmiben nõttem fel.

Nézem az EN Budapestet, de nem azért mert tetszik,hanem érdekel,hogy hogyan élnek a fiatalok, de reménykedem benne,hogy ez mind kamu és nem a valóság,ami otthon folyik.

2016. jún. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!