Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm anyámat! Mit tegyek?

Gyűlölöm anyámat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A problémák már régtől fenn állnak, azonban csak most jutottam el arra a szintre, hogy már látni se bírom.

11 voltam, mikor megcsalta apámat. Nem éltek jól. Elfogadtam. Rosszul esett, hogy elmondta nekem, és megkérte ne beszéljek róla senkinek, de túlléptem rajta. Elköltöztünk az új párjával. Aztán másfél év után megint. Előttem akarta megölni magát, ordított, sírt, alig lehetett leállítani. Nem baj. Megint újból kezdtük. Elnéztem neki hogy megint kirángat a megszokott környezetből. Az a fontos, hogy ő boldog legyen. Most megint csalja a jelengi párját, de nem is egy emberrel!! A mostani melett csak a pénz miatt marad. A feszültségét rajtam kezdi letölteni. Múltkor úgy nekem jött , mert sietett, hogy majd' kiestem az ajtón. Rászóltam, hogy vigyázzon egy kicsit, mert ez fájt. Erre minden mocsok, féreg, undorító kölyöknek lehordott. Kijukadtunk oda, hogy még csak nem is segítek neki takarítani. A szobámat eddig is rendben tartottam, de azóta én mosogatok, porszívózok, ágyazok, néha törölgetek. De tényleg dolgozik és fáradt, ezt nem róhatom fel neki. Egyszerűen az a baj, hogy mindig beleköt mindbenbe. Fél éve nagyon csúnyán beszél velem, és azért is ordít ha a kukába dobom a betétet...egyszerűen már haza se merek jönni, fáj amiket rám kiabál, hogy még a légzésembe is beleköt. Telefonban is folyton ordít, hiába panel. Egy perc csend nincs. Ő útál engem, a munkáját, mindenkit. Megmondta. Már nem bírom hallgatni. 14 éves vagyok, elköltözni még nem tudok. Mit tehetek ilyen helyzetben? Jogosan érzem magam megsértve?



2016. jún. 10. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Jogosan. Sétálj be szépen egy gyámhivatalba, és kérj ott segítséget. Mondd el a problémát.
2016. jún. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3%

14 évesen aludtam éjjel, nem másokat hülyítettem a neten.

Persze úgyse annyi vagy.

2016. jún. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, ami veled történik, de soha semmi nem fog változni, amíg nem lépsz ki ebből a környezetből.

Költözz el apukádhoz, vagy a nagyszüleidhez, ha elvállalják a nevelésedet.


Anyukádnak súlyos pszichés problémái vannak, és mivel a jelek szerint ezt nem látja be, a te életedet is teljesen tönkre teszi.

Egy valamit nagyon de nagyon tudatosíts magadban. Anyukád a saját életéért felelős. Illetve a tiedért is felelősséget kellene vállalnia, de ez ugye nem megy neki.

Összefoglalva, egy szülő felelős a gyerekéért, de a gyerek NEM felelős a szülője viselkedéséért, pont azért, mert a gyerek még gyerek, a szülő pedig már felnőtt (elvileg).


Nos, anyukád nem mondható éppen egy érett személyiségnek, ha neked meséli el a szerelmi életét, és tőled vár valamiféle támogatást, visszaigazolást. Mint ahogy az sem vall felnőtt viselkedésmintára, hogy gyakrabban váltogatja a pasijait, mint más a fehérneműjét. Gondolom, ha probléma van, tovább lép, eszébe sem jut megoldani.


Amit veled csinál, az a lelki bántalmazás, és az érzelmi zsarolás csúcsa. Amíg ezt az eszeddel be nem látod, addig mindig is zsarolni fog, maga mellett tart, és te nem szabadulsz. Rányomja majd a bélyegét a későbbi életedre, párkapcsolatodra, mindenre.


Szóval legyél erős, és költözz. Akármivel fenyegetőzik is. Az életét neki kell megoldania, te nem vagy felelős érte. Van egy könyv, amit gyakran emlegetnek itt a gyakorin, az a címe, hogy Mérgező szülők. Próbáld megvenni, (könyvtárból kikölcsönözni), és olvasd el.

Aztán lépj. Sok erőt kívánok hozzá.


Az jutott még eszembe, hogy iskola pszichólógussal, nevelési tanácsadóval nem tudnál ezekről a dolgokról beszélgetni? Egy szakember jó tanácsokat tudna adni, csak keresned kellene egyet, aki ingyenesen is tud foglalkozni veled.

2016. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én sajnálom,hát énis ezt éltem kicsiként,olyan 11-18 évig.Most 21 vagyok,de mostanra minden megváltozott.Idő kell mindenre,de ne mond sose hogy utálod anyukád.Nem tudhatod,lehet hogy valami baja van belül,vagy a gondolataiba.Persze nem lenne jó ha kikészítene,de egy Anya van akár milyen,szeresd :) :/ De rokon valaki aki esetleg fogadna ? Nevelő otthont vagy ilyesmit ne válassz,mert ott nincsenek jó dolgok hidd el..Elrontanák ott az életed.De én ezt csak mondom.Most tini vagy,és még ezt gondolod de később majd,ahogy felnosz úgy komolyodsz meg és rájössz hogy anyukád csak 1 van.De ha nincs lehetőséged,próbáld meg hogy nem szólsz vissza és hátha bele un hogy piszkál :) Nekem is annó ez jött be.Kitartást neked! :)
2016. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy igaz-e a sztori, azt nem tudom. Az biztos, hogy az én anyám hasonló személyiségű, mint a fent leírt anyuka, úgyhogy nekem eléggé sanszos a történet valódisága. Kérj segítséget apukádtól.
2016. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Valószínűleg majd leülok apával átbeszélni, az iskola pszichológus kizárva, tekintve, hogy jövőhét szerdától nyáriszünet.
2016. jún. 11. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!