Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik velem így anya?

Miért viselkedik velem így anya?

Figyelt kérdés
Nemrég töltöttem be a 18-at, barátommal fél éve vagyunk együtt. Egy nagyon rendes fiú, nincs vele semmi probléma. A szüleink ráadásul régóta ismerik egymást és nagyon jóban vannak. Minden hétvégén eddig együtt aludtunk, ezt el is fogadták. Most hogy nyári szünet van, úgy gondoltuk, hogy többször szeretnénk együtt aludni. Szerdan este nálunk voltunk a barátommal és mielőtt mentünk hozzájuk bementem anyához puszit adni hogy majd holnap délelőtt jövök, ott alszok most a barátomnál. Erre ő megkérdezte, hogy mostmár minden este együtt alszunk? És ki ne talaláljam hogy így lesz. Ezt a barátom is pont hallota. Másnap szintén nem lett jobb a helyzet. Este miutan hazajottunk egy ismerosunktol megkérdeztem anyát hogy itt aludhat-e, erre ő az ötödik ilyen kérdésem utan nagy nehezen kinyögte hogy nem. Végül úgy döntöttem, hogy elmegyek a baratimhoz mert semmi kedvem sem volt így itthon aludni. Mielőtt elmentem apa még megkérdezte hogy na mi van anyád elüldözött. En mondtam neki hogy igen, ezt anya is hallotta es ravagta hogy majd remelemi hogy akkor a baratom ad penzt ruhákra meg másra is. Azóta szinte alig beszéltünk valamit, ha esetleg hozzam szol akkor is csak piszkal. Egy jó szava sincs hozzam. Nagyon rossz kedvem van miatta, szinte egesz nap a sírás kerülget. A barátom is észrevette rajtam és mondta, hogy ez nagyon nem jó, hogy ilyen hatassal van rám és hogy miatta vesztem össze anyummal. Nagyon felek hogy mi lesz igy, felek attol is hogy majd szakit velem anya viselkedese miatt. Ő persze mondta hogy ez eszembe se jusson. Azt elfelejtettem leírni, hogy az egyik este elkezdte szidni a baratomat. Apa kerdezte tole hogy irigykedsz? Es o mondta hogy dehogy irigykedek erre. Szidta a kulsejet, es a viselkedeserol is mondott par szot, ami raadasul egyaltalan nem igaz ra! Nem tudom o miert latja igy. Már sokszor mondtam neki, hogy ha egyetemre megyunk egyutt fogunk lakni egy alberletben. (Persze ha addig minden ugy alakul) ő erre mindig annyit mondott, hogy majd megtudod. Ezt miert mondja mindig? Anya nem igazan boldog apaval, sokat veszekednek. Ők is fiatalon jöttek össze és hamar összeházasodtak. Nagyon úgy vettem észre hogy anya megbánta. De ezt miert veszi ugy hogy velem is ez lesz? Egyebkent nagyon jó kapcsolatom volt vele, mindent megbeszeltunk. Mielőtt lett a barátom rengeteg időt töltöttünk együtt és beszélgettünk. Mindig számíthattam rá, ha valami problémám volt mindig neki mondtam el, mert csak akkor lett jobb kedvem. Mostmár alig beszélünk és ritkán vagyunk együtt. Gondolom ez rossz neki. De mi oka lehet, hogy ennyire nem tudja elfogadni hogy barátom van és sok időt töltök vele? Gondolkoztam, hogy beszélek vele, de azt se tudjam mit mondjak, hiszen én is sértve erzem magam, amiert a baratomat ok nelkul szidta. Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve. :(

2016. jún. 19. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Mi van ma, kisregények világnapja? Minden kérdezőnek szómenése van?

Foglald már össze öt mondatban...

2016. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
vagy legalább tagold már egy kicsit!
2016. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg az a baja, hogy többet vagy a barátoddal ,mint vele, és úgy érzi elhanyagolod, pedig a lánya vagy. Szerintem találj ki egy közös anya-lánya napot, amikor csak együtt vagytok. Pl. közösen elmentek vásárolni, és ebből a barátod persze kihagyod. Vele is kell lenned valamennyit.
2016. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Legyszives a kerdesemre valaszolj. Kosz.
2016. jún. 19. 19:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az a baja, hogy kicsit sokallja, hogy minden hétvégén együtt aludtok dolgot és most kicsit mérges, hogy hétköznap is együtt akartok aludni.

Valamint, amit az előző válaszoló leírt, hogy keveset vagy édesanyáddal és úgy érzi elhanyagolod.

Lehet az is a baja, hogy egy kicsit háttérben érzi magát, mert úgy érzi,sokkal többet foglalkozol a barátoddal, mint vele? Gondolom most érettségiztél, vagy jövőre fogsz ha úgy alakul? Fél, hogy elveszít, neki mindig a kicsi lánya maradsz.

Apukáddal milyen a kapcsolatod? Vele próbáltál beszélgetni?

Ülj le anyukáddal és beszélgessetek, hogy te nagyon szereted őt és nagyon fontos neked.

Kössetek kompromisszumot. Valamit, valamiért. Például többet segítesz, vagy elmész nyári munkára és besegítesz a rezsibe. Én nem hinném, hogy baja van a barátoddal, lehet ezt a hétköznapi együtt alvást sokallja.

2016. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jövőre fogok érettségizni. Apukámmal nem igazan beszelunk ilyenekrol. Vele sosem beszeltunk meg semmit, de joban vagyunk. Egyebkent a baratom most erettsegizett es szeptembertol pestre meg egyetemre, szoval csak hetvegen fogunk talakozni.
2016. jún. 19. 19:47
 7/15 A kérdező kommentje:
Dolgozni is fogok júliusban. :)
2016. jún. 19. 19:48
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Benne van a kérdésedben a valász.

Miután lett barátod alig beszéltél/voltál anyukáddal.

Lényegében egyik napról a másikra "szartál a fejér" (csúnyán fogalmazva).

Ez nyílván nagyon rosszul esik neki.

Megoldás: Legyél vele többet. Ahogy az írásodból látom nagyon megértő a barátod...szóval megfogja érten.

Nem nagy dolog...nem kell megszakítani a barátoddal a kapcsolatot simán minimum legyél annyit anyuddal mint a sráccal.



Még anno első nőmmel is ez volt. Csak vele voltam..mindenkit elhanyagoltam...aztán szépen megtaláltam az egyensúlyt.

2016. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Akár ezt is felhozhatod neki, hogy ez az "utolsó" nyaratok, amikor sokat lehettek együtt, mert utána ha elmegy egyetemre, csak hétvégén találkozhattok.

Biztosítsd, afelől, hogy nagyon szereted anyudat és igyekszel vele is lenni, segíteni, beszélgetni, hogy ne érezze azt, hogy háttérbe szorul.

Előző válaszoló vagyok:)

2016. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Vagyis a 19:41-es:)Mert közben írt valaki
2016. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!