Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegnapi buliba borzasztoan...

Tegnapi buliba borzasztoan berugtam. Jogos a szuleim reszerol?

Figyelt kérdés
Tegnapi buliba borzasztoan berugtam..tenyleg,soha nem rugtam meg be ennyire viszont annyira rossz volt hogy soha tobbet nem tervezek megegyszer berugni..a szuleim nagyon kiakadtak es nem akarnak engedni nagykorusagomig tobb buliba..jogosan teszik ezt?Nem hetente jarok buliba,ez volt a masodik aprilis ota

2016. jún. 25. 06:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen jogos hogy kiakadtak a szüleid. azt nem hinném hogy tényleg nem engednek el tizennyolc éves korodig bulizni, de megértem a haragjukat.
2016. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Haragjukban mondták ezt, ami tegyük hozzá nem alaptalan. DE (!) kamasz vagy, pont abban a korban, amikor hibákat KELL elkövetned, ahhoz, hogy tudd mi a helyes irány. Biztosan elfognak engedni, bár szerintem várj 1-2 hétig még az ötlettel.
2016. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Tizenöt évesen mata részegnek lenni nem azért gáz, mert később esetleg alkoholista lehet, hanem azért, mert az ön kontroll elvesztésével könnyen kerülhet olyan szituációban, hogy nem ér haza.
2016. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%

Ki nem szarja le a jegyeid? Az a bajuk a szüleidnek, hogy 15 évesen ennyi eszed van csak, ráadásul ki de adhatnák neked sehol az alkoholt, te mégis rommá ittad magad. Érthető azért, miért vannak kiakadva.

Mindemellett fölösleges a hiszti részükről, ha piáról van szó, úgyis mindenki a saját hülyeségéből tanul, te is megjegyezted az életre. Inkább befognálak kemény házimunkára, szenvedjél csak :D Bulizni meg úgyis engednek majd, csak várd ki, míg lenyugszanak.

2016. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
33%

Van 15 éves fiam.(meg 17 és 19 éves is),

Ha ilyet csinálna, én sem engedném el egyhamar, de biztos magamba is néznék, hogy mit és hol rontottam el és miért nincs önkontrollja.

2016. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
26%

Jaj emberek azert mar valaki kamaszkoraba berug meg nem lesz alkoholista. Mi ennyi idosen mar hetente ittunk a barati tarsasaggal, megse vagyok alkoholista. Amugy ezt az elso nagy berugast mi tuzkeresztsegnek hivtuk, ezen egyszer mindenki atesik, mindenki fogadkozik masnaposan hogy sose iszik tobbet, aztan meg dehogynem... Persze mert ilyenkor meg nem ismered az alkohol hatasait, hajlamos vagy magad tulinni, aztan eltelik par ivaszat es jobban kiismered a korlataidat, hogy mennyit birsz el, es akkor mar nem lesznek gyakran ilyen dolgok. Meg egy ido utan a szervezeted jobban hozzaszokik az alkoholholhoz, en most ha megiszok egy uveg bort szinte meg se erzem. Es nem muszaly mindenben a barataidat kovetni, en pl nem birom a tomenyet, soron es boron kivul nem is iszok mast, ellenben a barataim tobbsege vodkazik, palinkazik, de nincs ebbol baj. Es vegul a legfontosabb dolog: sose azert igyal mert masok is isznak, ha nem kivanod nem kell, magad miatt igyal, ne masok miatt.

Mondjuk a szuleid felhaborodasa tenyleg jogos, azt javaslom ezzel az egesszel varj meg egy evet, 16 evesen mar normalis ha az ember bulizik, de ennyi idosen talan nem. Persze a sajat multam tukreben bagoly mondja verebnek :D

2016. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Olvasd el kérdésedet és választ kapsz rá.

Bár ő rossz nevelésük miatt volt ez, teljesen jogos, nem akarnak több hasonlót míg annyi eszed lesz, hol tudni fogod mértékeidet...

Szégyen.....

2016. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
38%
Túlélted, máskor nem fogsz ennyit inni. Mi még a baj?
2016. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Imadom hogy ilyenkor mindig a jegyekkel meg a tanulmanyi eredmenyekkel jonnek. Ember magadnak tanulsz es nem a szuleidnek...

Semmi koze a felelossegteljes viselkedesnek ahhoz hogy az ember szellemileg milyen teljesitmenyt bir el.

Amugy remeljuk ebbol tanultal. En 3x mentem igy haza hogy olyan masnapos voltam hogy okadtam egesz nap. Az elsonel meg bevettek hogy rossz volt a kaja amit ettem, aztan mar csak ram hagytak hagytak hogy hulye vagyok. Tanultam is belole.

2016. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Snorri ***** válasza:
Beszélj velük, mond el, hogy megbántad, sajnálod, és, hogy tanultál belőle. Őszintén. Kérj még egy esélyt, mond meg, hogy nem játszod el a bizalmukat, különben tényleg ne engedjenek több buliba. Biztos megijedtek, féltenek, beszélj velük, és írj, hogy mit mondtak.
2016. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!