Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegnapi buliba borzasztoan...

Tegnapi buliba borzasztoan berugtam. Jogos a szuleim reszerol?

Figyelt kérdés
Tegnapi buliba borzasztoan berugtam..tenyleg,soha nem rugtam meg be ennyire viszont annyira rossz volt hogy soha tobbet nem tervezek megegyszer berugni..a szuleim nagyon kiakadtak es nem akarnak engedni nagykorusagomig tobb buliba..jogosan teszik ezt?Nem hetente jarok buliba,ez volt a masodik aprilis ota

2016. jún. 25. 06:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
15 évesen semmi keresnivalód buliban. Inni meg pláne nem kéne. A jegyeiddel pedig ne gyere. A tanulás a munkád. Más dolgod nincs.
2016. jún. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
50%

Jók a jegyeid - és?! ALAP, hogy gyerek! vagy, akkor tanulsz, mert az a munkád.


Az viszont gáz, hogy szrrá ittad magad, de legalább megszívtad a másnappal :) Az taláb jobb belátásra bír.

2016. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
36%
Pont az ilyenek miatt van korhatár az alkoholon, 15 évesek még nem fogják fel, hogy hol van a határ az ivásban. Igaz, sokszor még egy 20 éves sem, de ő már magáért felel, a gyerekért viszont a szülők. Szóval szerintem jogos a dolog.
2016. jún. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
36%
A jó jegyek meg tényleg alap, az nem ment fel minden hülyeség alól. Szép lenne, ha a felnőttek is azzal védekeznének a bíróságon, hogy de a munkámat rendesen csináltam.
2016. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

Hát azért ne neked álljon már feljebb...

Még szép, hogy jogos a szüleid részéről. Nyilván nem fogják betartani, most a hirtelen harag mondatja velük. De azért ha belegondolsz, egy kis hülye koki vagy még, kár arcoskodnod. Oké, megtörtént a gond, szerencsére nem esett bajod. De akkor most az a minimum, hogy játszod a jó kisfiút, befogod a szádat és bocsánatot kérsz. Nem azon pattogsz, hogy mi az, hogy nem sajnálnak, kímélnek és engednek el bulikázni.

Meg igen, ha bármi történik veled, vagy akár csak összefutsz egy rossz hangulatú rendőrrel piásan, akkor a szüleidet veszik elő.

2016. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
60%

"Pont az ilyenek miatt van korhatár az alkoholon, 15 évesek még nem fogják fel, hogy hol van a határ az ivásban."


Igen, de a 20 évesek azért tudják, hol a határ, mert az előtte levő években kitapasztalták, nem azért, mert a 18. születésnapján mindenkihez eljön Gandalf bácsi a varázspálcájával és mágikusan betölti a fejébe a felnőtt gondolkodást. Pont itt a GYIK-en szokta mindenki uszítani a 18 éves 1 napos kérdezőket, hogy "felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz", mintha a felnőttség nem egy hosszú folyamat eredménye lenne, hanem hirtelen következik be, amint eljön a 18. születésnap.


A fiatalkor pont a kísérletezések ideje. Én se örülnék, ha a fiam mattrészegen jönne haza, de remélném, hogy tanult az esetből. Jobb, ha baráti társaságban rúg be párszor, mint ha eléri a felnőttkort úgy, hogy fogalma sincs, mennyi alkoholt bír el a szervezete. Ha 18 éves korodig nem engedik, akkor majd 18 évesen fog átesni ezen.


A jegyeit meg nyilván azért említette, mert az ilyen kérdéseknél az első reakciók mindig olyanok, hogy "inkább tanulnál, az a dolgod", ahelyett, hogy a sok felnőtt kommentelő dolgozna inkább, mert neki meg az a dolga.

2016. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos. Ha 15 évesen nincs annyi önkontrollod hogy tudd mikor elég, akkor nem vagy még elég érett rá hogy buliba járj. Egyébként meg szégyen így lealjasodni, gondolom a szüleid szégyenlik magukat helyetted is, Én is ittam, de sose volt hogy úgy berúgjak hogy annak bulimegvonás legyen a következménye...
2016. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Úgy vittek haza? Mert akkor 18 éves korodig tényleg nem engednélek el.


19/f

2016. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
15 evesen szetcsuszni eleg nagy baj...vegyel vissza. Az h nem engednek majd el legkozelebb csak 18 evesen valoszinuleg duhukben mondtak. Rajtad fog mulni ha elmesz akkor hogy tersz haza. Ha bizonyitasz h nem leszel ilyen reszeg biztos elfognak engedni tovabbra is, de ersd meg oket is h feltenek es jogosan. Az oke h jok a jegyeid csak igy tovabb de az mas.
2017. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!