Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim "turkálnak" a szobámban a dolgaim között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Persze, tudom, hogy ez az ő házuk, és tulajdonképpen ezért joguk van bejönni és bármihez hozzányúlni, de borzasztóan zavar. Soha nem is kopognak, amikor bejönnek, csak kinyitják az ajtót. Amikor anya takarít a táskámba is belenéz, ez normális? Ma egy kicsit ideges lettem, mert arra jöttem haza, hogy a naplóm sem a helyén volt, és szinte 100%-ig biztos vagyok abban, hogy elolvasták. (Nem tudom, lehet gáz ennyi idősen naplót írni de ezért ne nézzetek le, én nagyon szeretem). Amikor szóvá tettem a kopogást, csak nevettek, hogy már miért kéne ezt csinálniuk, ez hülyeség.

Mondjátok meg őszintén, túlreagálom? Már kezd nagyon zavarni a dolog, főleg a naplós dolog után. Mit tehetek ellene?


2016. jún. 29. 17:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
tegyel lakatot a naplodra, a tobbi cucc meg nem is olyan kinos, ha latjak...:) szerintem. amugy elhiszem, hogy nagyon zavar. nem tudnad nekik megmondani egyebkent, hogy bocsi , de ne olvassatok mar el a naplomat?
2016. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem reagálod túl, jogod van a magánszférához. Ha naplót írsz, akkor kalkuláld bele, hogy elolvassák. Inkább ne írj, vagy írj nyilvános webnaplót. De hogy anyád a táskádban is turkál, az túlzás. Beszéld meg velük, hogy van egy határ, és nem számít, kinek a háza.
2016. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Jogos, engem is zavarna. A naplodban titkos dolgok vannak? Mert en direkt csak normalis dolgokat irok bele, hogy ha meglatjak ne legyen kinos. A titkaimat meg magamban tartom.😏
2016. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
nyiss rájuk szex közben és ha említik a kopogást csak nevess hogy ugyan, minek az?:-D
2016. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Ez szívás, én szüleim mindig kopognak és szerencsére nem is turkálnak, takarítanak ott.

Megmondtam 13 éves koromba, hogy én fogok itt takarítani, ez az én területem és kész. Elfogadták.

Azóta igaz nincs egy nagy rend (néha azért sikerül erőt venni magamon ;)), de legalább van egy kis nyugalom és lehetnek olyan dolgok a szobámba, ami nem tartozik a szüleimre.

18/f

2016. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
"Amikor anya takarít" - 17 éves már korodra illene magad után takarítanod, ha olyan önálló akarsz lenni. Két probléma is megoldódna. Hajrá!
2016. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Nemtartaék semmi olyat otthon,amiről tudom,hogy nem akarom meglássák.

Naplótírni lehet számítógépre is kódolt mappába.


Am gáz,hogy nincsenek tekintettel a magánszférádra. Velük van gond,hogy eszükbe se jut nemhagynak teret,és nem bíznak meg benned.

2016. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen próbálj meg beszélni velük, hogy ez így nem működik. Neked szükséged van a magánszférádra, és kell az, hogy néha egyedül legyél. Esetleg kérj zárat a szobád ajtajára, hogy legalább amikor te ott vagy, akkor ne tudjanak bemenni hozzád. Illetve az is jó ötletnek tűnik, hogy ott maradsz, amikor bemennek takarítani, és ha bármi olyanhoz nyúlnak, amihez nincs közük, akkor rájuk szólsz.
2016. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
22%

"Amikor anya takarít"

Takaríts a saját szobádban, vagy viseld el...

2016. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%
Szóval az rendben van, hogy anyád a magánszférádat takarítja, de hozzá ne merjen nyúlni semmihez. Hű de felnőttes.
2016. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!