Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim "turkálnak" a szobámban a dolgaim között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Persze, tudom, hogy ez az ő házuk, és tulajdonképpen ezért joguk van bejönni és bármihez hozzányúlni, de borzasztóan zavar. Soha nem is kopognak, amikor bejönnek, csak kinyitják az ajtót. Amikor anya takarít a táskámba is belenéz, ez normális? Ma egy kicsit ideges lettem, mert arra jöttem haza, hogy a naplóm sem a helyén volt, és szinte 100%-ig biztos vagyok abban, hogy elolvasták. (Nem tudom, lehet gáz ennyi idősen naplót írni de ezért ne nézzetek le, én nagyon szeretem). Amikor szóvá tettem a kopogást, csak nevettek, hogy már miért kéne ezt csinálniuk, ez hülyeség.

Mondjátok meg őszintén, túlreagálom? Már kezd nagyon zavarni a dolog, főleg a naplós dolog után. Mit tehetek ellene?


2016. jún. 29. 17:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
18:54: A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ezek szerint akinél takarítanak, annak szerinted joggal néznek be a magándolgaiba? Érdekes felfogás.
2016. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%
Ne haragudj de először is neked kéne takarítani másodszor NE ÍRJ NAPLÓT tartsd magadban a titkaid
2016. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%

Én takarítottam a saját szobámat, mégis bejöttek, ha otthon voltam, ha nem, turkáltak a cuccaim között. A naplómat dettó elolvasta anyám, pedig most így 12-13 évesen mit lehetett írni (pláne akkoriban, érted, nem került még szóba szex, drogozás, stb), mégis nagyon rosszul érintett. Privát szféra mindenkinek jár, akár csak egy fiók is, ahova nem nyúlok.

Az a baj, hogy erről nemigen fognak már leszokni, legalábbis, ha az én szüleimből indulok ki. Még az is sokáig tartott, hogy miután elköltöztem (nem ők tették alám a lakást, még mielőtt, albérlet+suli+munka volt), leszálljanak rólam, ne hívogassanak állandóan, ne tegyenek szemrehányást, ha mondjuk szombat délelőtt tízkor még az ágyban veszem fel a telefont...

2016. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%
takarits önállóan és a kínos dolgokat rakd biztos helyre
2016. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
A wc-n nyiss rajuk parszor, ha radszolnak visszavagod hogy ebben a hazban ugysem szokas kopogni...
2016. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem biztos, hogy nem takarít a szobájában, nekem anyám még mindig bejár takarítani a szobámba, pedig én is szoktam (és direkt kérem, hogy ne jöjjön be, khm).

19l

2016. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
68%

Nálam hálistennek ilyen egyszer volt, akkor is találtak egy doboz óvszert és ennyi. Azóta ki se nyitják a szekrényt sem, a táskámba Sosem nyúltak bele. Az óvszerre meg annyit mondtak, hogy legalább van nálam és ha kell akkor is védekezünk. Egyszóval még meg is dicsértek.

De a problémádhoz visszatérve, valami oka csak van, amiért ezt csinálják..

2016. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy hiába takarítja a saját szobáját. Az én anyukám eléggé kényszeres takarító volt egész gyerekkoromban (pár éve szokott csak le róla), millió olyan emlékem van, hogy felporszívózok vagy letörlöm az asztalt vagy ilyesmi, és amint befejeztem, első dolga volt azonnal utánam csinálni, pedig ezek tipikusan olyan dolgok, amiket nem lehet elrontani...
2016. jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%
Vegyél egy olyan turretet, amilyen a portal 2-ben is van, ott nézhetsz róla TV spotot is :D Egyébként ez KICSIT sem normális, nálunk mindig kopogás van, mindenhova. Láttam 10k-ért újlenyomat olvasós zárat. Érdemes lenne kipróbálni, mit szólnának, ha bemennél hozzájuk, felforgatnád a ruhásszekrényt, meg mittomén, (mindent) és megnézni mit reagálnak rá!
2016. jún. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokat nem tudsz tenni ha ilyenek. Az enyémek is ilyenek leszámítva pár dolgot. Nem turkálnak sem a fiókomban, sem a táskámban, azaz kb. sehol. Csak folyton kopogás nélkül rontanak be hozzám és ritkán képesek behúzni azt az ajtót...
2016. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!