Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim "turkálnak" a szobámban a dolgaim között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Persze, tudom, hogy ez az ő házuk, és tulajdonképpen ezért joguk van bejönni és bármihez hozzányúlni, de borzasztóan zavar. Soha nem is kopognak, amikor bejönnek, csak kinyitják az ajtót. Amikor anya takarít a táskámba is belenéz, ez normális? Ma egy kicsit ideges lettem, mert arra jöttem haza, hogy a naplóm sem a helyén volt, és szinte 100%-ig biztos vagyok abban, hogy elolvasták. (Nem tudom, lehet gáz ennyi idősen naplót írni de ezért ne nézzetek le, én nagyon szeretem). Amikor szóvá tettem a kopogást, csak nevettek, hogy már miért kéne ezt csinálniuk, ez hülyeség.

Mondjátok meg őszintén, túlreagálom? Már kezd nagyon zavarni a dolog, főleg a naplós dolog után. Mit tehetek ellene?


2016. jún. 29. 17:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A 10 éves kisfiamhoz se nyitok be kopogás nélkül. Várd őket párszor anyaszült meztelenül. Talán rájönnek, miért kell kopogni. Ha nem hat, zárd be az ajtód, esetleg szerelj fel egy riglit vagy akasztós kampót. Utóbbiakkal persze csak belülről tudod bezárni a szobát, de legalább nem nyitnak rád. A naplódat meg tedd zárható fiókba. És zárd is be.
2016. jún. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%

A naplós dologra: a jó kislányok naplót írnak, a rosszak nem hagynak bizonyítékot. Az az első amit elolvasnak, értelmét sem látom.

Az én szüleim is turkálnak a cuccaim között, pedig én magam takarítok egészen kicsi korom óta. Főleg azért, mert anyám alig takarított. De turkálni azt tudnak, általában naponta, vagy mikor fürdeni megyek. Nekik is az az indokuk, hogy az ő házuk, az ő pénzük, ők tartanak el. Nagyon ronda dolog, de az ilyen emberek ezt nem értik meg. Tényleg azt javaslom, hogy vagy mindig hordjad magaddal, vagy ne írj naplót, esetleg neten írd és felhőbe el tudod menteni. Az enyémek így akarnak megtudni rólam dolgokat, mert beszélgetni nem lehet velük. Egyébként nem tudom mit keresnek, a legrosszabb amt találtak, egy doboz szuper tampon volt. Ezt se lenne gáz normális helyeken. Dugdosni se tudtam semmit, mert mindenhol átnézik, kiszagolják. Undorító, primitív emberek csinálnak ilyet. Azt javaslom, hogy írj egy levelet, rakd be a dolgaid közé, amit mindig átkutat ( vagy szentelj rá egy oldalt a naplódban). Írd bele a sérelmeidet, hogy miért kutakodnak, hogy miért nem lehet velük őszintén beszélni és még ami nagyon bánt. Ha kicsit is gerincesek nem vágják a fejedhez és tanulnak az esetből. A nagyon "pszichopatákkal" nem lehet mit csinálni, de legalább megpróbáltad.

2016. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Költözz albérletbe, ott nem turkál senki. Jaaa, azért fizeni kéne, meg pláne takarítaniii ???? Naháááát...
2016. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek, főleg az anyám. Magamnak takarítok, mégis bejár a szobámba "pakolgatni", pedig egy milliószor mondtam már neki hogy nem szeretem ha a cuccaim között turkál. Amikor nem vagyok otthon akkor is dettó ugyanez megy...régen naplót írtam mert jól esett kiírni a gondolataimat, de miután azt is olvasgatták egyszerűen csak abbahagytam, és neten folytattam (neked is ezt ajánlom). Sehol nem kopognak, egyedül a fürdőszoba ajtón van kulcs de ha nem zárom kulcsra akkor zuhany vagy wc közben is simán rám nyinának, van hogy így is verik az ajtót hogy nyissam már ki mert bent hagytak valamit:)

Két kezemen nem tudom megszámolni hányszor vetettem ezt a szemükre, hogy nekem is kell a magánszvéra és nem normális amit csinálnak. Hogy amíg én nem turkálok a cuccaik között addig ők se tegyék ezt velem. Tudod mi volt a válaszuk? Hogy én nem tehetném meg mert ők a szüleim,és csak nekik van joguk hozzá hogy "szemmel tartsanak". És hogy biztos rejtegetek valamit ha ennyire védem a területemet..Pedig az égvilágon semmit nem rejtegetek, csak vannak olyan helyek, olyan dolgok, amik csak rám tartoznak.

De szerencsére jövőre már költözhetek el innen:) Neked pedig kitartás!

17/l

2017. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!