Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt most tényleg megtehetik...

Ezt most tényleg megtehetik velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Üdv :)


Egy 16 éves fiú vagyok és az év végi jegyeim között szerepelt egy hármas matekból és egy kettes kémiából. A többi mind négyes és ötös. Erre szüleim kitalálták, hogy akkor befejezem a hobbimat és csak a jegyeimre koncentrálok. 11 éves korom óta műkorcsolyázok és nagyon szeretem csinálni. Csak ez az egyetlen hobbim van, mert minden energiámat ebbe fektetem. Tudom, hogy szüleim jót akarnak nekem, sőt azt is mondtam nekik, hogy egy matek korrepetálást is bevállalnék, mert vannak részek amik nehezen mennek. Csak nem szeretném emiatt befejezni és ezt nem akarják megérteni. Próbáltam velük beszélni, de csak olyanokat mondtak, hogy amúgyis lányos, majd találok valami mást és mindig csak veszekedés a vége.

Bocsi hogy így rátok zúdítottam ezt, de most hirtelen nem tudtam mit tenni és tanácstalan vagyok, ezért fordultam ide, hátha valaki tud segíteni megoldást találni erre a helyzetre.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 30. 20:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Hát én ős kocka vagyok és a szüleim mindig "gépmegvonással" fenyegettek. Azért a sport az teljesen más, örültek volna ha mozgok valamit. A korrepetálás jó gondolat, azt vállald be. (nem tudom mennyire komoly a korcsolya ha napi 4-5 óra edzés vagy valami ilyen az tényleg sok)
2016. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Vond be az edződet ebbe. Talán ő hatni tud a szüleidre.
2016. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem a jegyek miatt akarják, hogy abbahagyd, hanem amiatt, mert szerintük lányos. Mivel a szüleid és kiskorú vagy, megtehetik, próbálj továbbra is beszélgetni velük erről, hátha megenyhülnek.
2016. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik, de szerintem rosszul teszik.
2016. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megtehetik mert ok diktalnak de nagyon rossz dontes szerintem.
2016. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
86%
Megtehetik, de neked (bocs) elég paraszt szüleid vannak. Ezt nem bántásból, de szerintem te is így gondolod. Inkább örülnének, nagyon sok helyen inkább berohadnak a gyerekek a fotelükbe nyáron kockulni, te inkább sportolsz. Elég rendes ember lehetsz, ha nálatok a sporttól való megvonás ekkora teaumát okoz :D Ne add fel, én a helyedben addig b*sztatnám őket, amíg vissza nem mondanák a tilalmat.
2016. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
*traumát
2016. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Megtehetik,csak értelme nincs sok ,de te meg járj korepetálásra,matekbol és kémiábol nyáron és akkor talán megenyhülnek.
2016. júl. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

16 évesen, gondolom 10.-et fejezted be. Miért kellene mindenből minimum négyesnek lenned? Olyan töltelék tárgyakat, mint a kémia, hogyha nem kell az egyetemhez, ellehet hagyni. A matekot kilehet javítani, hogyha kicsit koncentrálsz rá. Nem szükséges megvonni dolgokat, mert az pedagógiailag sem helyes. A gyerekek többségénél, csak ellenszenvet vált ki az ilyesmi.

Mond meg a szüleidnek, hogy elkezdesz szelektálni a tárgyak között és a nem fontosakat, nem tanulod annyira, hanem a felvételihez szükségeseket csak. A többit, minimum szinten, hogy a fő tárgyaidból jobb légy. (saját példa: eszeveszett rossz voltam minden reál tárgyból a gimiben, ezért a humánokat hajtottam. Matekból meg volt a négyes, mert érettségi tárgy ugye, így max 4-es volt az átlagom. Ahogy bekerültem egyetemre, simán ment minden efölött is, mert azt tanultam, amit szeretek)

A mai oktatási rendszer ezt teszi lehetővé sajnos csak.

2016. júl. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Figyelj, én alsóban még szinte kitűnő voltam, mindent rendesen tanultam, aztán 8.-ra már kettes is majdnem becsúszott, kilencedikben meg majdnem lett bukás is. De persze én vagyok a szar, az én szüleim nem értik meg, hogy miattuk mondhatni naponta sírok, már szintr depressziósnak mondanám magamat, de amikor megemlítem, hogy lehet kéne egy pszichológus, akkor azt leszarják... Nekem mindeneim a lovak, majd velük szeretnék foglalkozni, ilyen munkám lenne, ha lehetne. Igaz nagyon keveset engednek lovak közé, mert ők eldöntötték, hogy majd mi legyek...
2016. júl. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!