Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt most tényleg megtehetik...

Ezt most tényleg megtehetik velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Üdv :)


Egy 16 éves fiú vagyok és az év végi jegyeim között szerepelt egy hármas matekból és egy kettes kémiából. A többi mind négyes és ötös. Erre szüleim kitalálták, hogy akkor befejezem a hobbimat és csak a jegyeimre koncentrálok. 11 éves korom óta műkorcsolyázok és nagyon szeretem csinálni. Csak ez az egyetlen hobbim van, mert minden energiámat ebbe fektetem. Tudom, hogy szüleim jót akarnak nekem, sőt azt is mondtam nekik, hogy egy matek korrepetálást is bevállalnék, mert vannak részek amik nehezen mennek. Csak nem szeretném emiatt befejezni és ezt nem akarják megérteni. Próbáltam velük beszélni, de csak olyanokat mondtak, hogy amúgyis lányos, majd találok valami mást és mindig csak veszekedés a vége.

Bocsi hogy így rátok zúdítottam ezt, de most hirtelen nem tudtam mit tenni és tanácstalan vagyok, ezért fordultam ide, hátha valaki tud segíteni megoldást találni erre a helyzetre.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. jún. 30. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%
Megtehetik, de hatalmas parasztok. 1000 gyerekből 999 gyerek nyáron a s#ggét növeszti a gép előtt csipsszel a kezében egész nap, és örülnek a szüleik, ha egyáltalán annyit mozognak, hogy sétálnak egy sarkot a kisboltig. Téged meg eltiltanak az egyetlen hobbidtól, amitől gyakorlatilag egy személyiség nélküli kartonfigura leszel, hisz semmit nem csinálsz. Gratulálok nekik. -.-"
2016. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

16 éves korban legalább tíz olyan tantárgynak kell lennie, amire tanul az ember. Ha ezek túlnyomórészt 4-es, 5-ösök, akkor már szerintem minden rendben. Ha szereted a korcsolyát, lehet, hogy hátralévő életedben ezzel fogsz foglalkozni, a kémiával meg soha, akkor mi értelme annak, hogy eltiltanak attól, amit szívesen folytatnál?


Én már negyven felé közelítek, így elhiheted, amikor azt mondom, hogy a gimis anyag túlnyomó részére semmi szükséged nem lesz soha többé az életben, jó eséllyel senki nem fogja tőled azt kérdezni, mi a kovalens kötés, de ha igen, akkor se gáz, ha nem tudod. Aminek haszna van a középiskolában tanultakból, az a számítástechnika, idegen nyelvek, sport. Őszintén megmondom, hogy ha a fiam ezek közül legalább egyből, de inkább kettőből jó lenne, akkor fütyülnék még a matek hármasára is (érettségin elég lesz ahhoz, hogy átmenjen, felvételi pontot meg nem abból számítanak, ha nem olyan szakra mész).

2016. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igaza a szüleidnek. Már nem mehetsz edzésre, vagy még járhatsz? Minden estre próbáld meg kijavítani a jegyeidet. Ha látják, hogy igyekszel, talán megenyhülnek.
2016. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!