Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyit várnátok el...

Szülőként mennyit várnátok el a gyereketektől?

Figyelt kérdés

Előzménby, hogy mindenben támogatták a gyereket, szellemileg, anyagigai. Jó egyetem, továbbképzések.


Saját lakás, 4-5 miliós autó elég, közös nyaralások 25 évesen megfelelő? Vagy 2 lakás vagy ház kellene? Nektek mi az elvárás eg 25 éves korú gyerekkel szemben


2016. júl. 5. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 A kérdező kommentje:

30/60-as, értelek, de te nem értesz engem.


Pl. az én szüleim büszkék arra, hogy sosem dohányoztam, arra nem hogy jogsi nélkül vezettem. Büszkék arra, hogy beszélek nyelveket. Nem mondják, de arra biztosan nem büszkék, hogy nem vagyok monogám. Ezek csak példák. Egy szülő sok mindenre lehet büszke. Én többet tűztem ki magammal szemben 25 éves koromig, neke csalódás magammal szemben.

2016. júl. 6. 15:02
 62/72 anonim ***** válasza:
92%
Látod, ezért nincs értelme mérföldköveket állítani az életedbe.
2016. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
95%
Még mindig nem érted, és nem is fogod. A büszkeség, elégedettség, nevezzük bárhogyan, NEM KÖTHETŐ FELTÉTELHEZ, csak a te szüleid neveltek ilyen érzelmi nullának, hogy még csak bele se tudsz gondolni, hogy nem azért nem válaszol neked senki, mert itt mindenki hülye proli, hanem azért, mert rohadtul rosszul látod a világot, és szerencsére a legtöbb szülő nem olyan, mint a tieid, és az ittlévőkbe a szüleik nem ilyen nyomorult értékrendet neveltek, mint beléd. De várjál nyugodtan csak a válaszra, az önigazolásra, hogy mennyire jó vagy, véletlenül se kérdezd meg magadtól, hogy "miért is érdekel ez engem", "miért akarok másoknak megfelelni". Csak a gyerekedet sajnálom előre, hogy egy ilyen nyomás alatt fog felnőni, és 30 évesen rájön, ahogy te is ráfogsz, hogy rohadtul nem vagy boldog.
2016. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 A kérdező kommentje:
Nem egyenlő a büszkeség az elégedettéségel. Én látom rosszul a világot? Miért is? A nyakamat rá, hogy irigy vagy.
2016. júl. 6. 16:28
 65/72 A kérdező kommentje:
Gyerekem nem les mellesleg, mert nem akarok. És boldog vagyok, te az vagy?
2016. júl. 6. 16:29
 66/72 anonim ***** válasza:
92%
Nekem úgy tűnik, hogy igazából nem vagy boldog, és olyan mintha magadat akarnád meggyőzni, hogy neked milyen jó dolgod van.
2016. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy elégedettek velem a szüleim ilyen téren vagy sem.


Boldog vagyok.

2016. júl. 6. 19:37
 68/72 anonim ***** válasza:
87%

"képmutatás, hogy at mondjáok, hogy egy gyári munkásra ugyanannyira néznétek fel, mint arra aki saját céget épített fel"


Az attól függ. Felépíthet valaki akár ötven multit is a semmiből, ha tapló mellé, akkor én aztán fel nem nézek rá.

2016. júl. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 A kérdező kommentje:
Hagyjuk, mert nem fogjátok fel. A gyári munkás és a multi lánc vezetője is lehet tapló. Nem erről van szó. Magadat akarod ennyira igazolni?
2016. júl. 7. 03:17
 70/72 A kérdező kommentje:

# 63, te milyen jogon minősíted a szüleimet? Nekik semmi közük a kérdéshez. Semmit nem várnak el tőlem, ők semmit nem neveltek belém. Ők semmit nem várnak el, én akarok bizonyítani nekik. jah neked ez nem sikerült? és ezért érzed itt nagynak magad? Ki akar másoknak megfelelni? A szüleimen kívül nem érdekelnek csak az állatok. Vagyunk 7,5 milliárdan.


Nem az értékrendről szól a kérdés. Hozzátehettem volna, hogy magánéletben, erkölcsileg ugyanolyanok mint egy 200.000ft-os fizetésű és mint egy 10millió fzetésű. Itt még mindig a lenne a kérdés, hogy mivel lnnétek elégedettek.


Te elégedett lennél egy 35 éves férfivel, akinek van 1 gyereke, és keves havi 300.000ft-ot, munka után sörözik? Hitelből él, napról napra?Vagy nem boldogul? Nem éreznéd, hogy valamit rosszul csináltál? Én ezt akarom elkerülni, hogy a szüleim at érezzék, csalódtak bennem. Többet várnának.

2016. júl. 7. 04:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!