Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez milyen viselked...

Szerintetek ez milyen viselkedés egy anyától?!

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim már rég elváltak, viszont édesanyámnak azóta lett egy élettársa, aki velünk lakik, de csak hétvégén tud itthon lenni a munkája miatt.. Nos, anyám ezalatt a 2 nap alatt teljesen normális, vidám, lehet vele beszélgetni, az ellenségességnek még csak jelét sem mutatja.. Viszont a viselkedése hétköznap gyökeresen megváltozik, mert naponta megiszik 4-5 doboz sört és neki ennyi is megárt, teljesen agresszív lesz tőle, mindenkibe beleköt valami végett. Nemrég történt, hogy vettem magamnak egy gyümölcsös sört, mert valahogy megkívántam (amúgy egyáltalán nem fogyasztok alkoholt) és ezt anyám előtt is kijelentettem, hogy legyen szíves ne igya meg, mert már így is elfogyasztott 3 rendes, alkoholos dobozos sört.. Aztán hirtelen a semmiből nekemállt, hogy igenis adjam oda neki a sört, különben megöli magát, beszedi a gyógyszereket stb. Én eldugtam és folyamatosan követelte tőlem, ezalatt végig bántó szavakkal illetett és már össze vissza vergődött, nekem is akart támadni, de elfutottam előle... Aztán látszólag lenyugodott, én elmentem fürdeni, és mire kijöttem azt tapasztaltam, hogy az elrejtett sört anyám megtalálta és megitta.. Aztán úgy tett, mintha semmi sem történt volna..


Ez már nem első eset, hihetetlen, hogy ilyet csinál.. Mit tudnék tenni a helyzet megoldása érdekében? Nagyon aggódom, mivel van egy 15 éves öcsém és nem szeretném, hogy ilyen körülmények között éljen..


18/L


2016. júl. 6. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen az nem anya, meg ne haragudj . Nagyszüleid vannak, vagy közeli rokonok ?
2016. júl. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Édesapáddal tartjátok a kapcsolatot ?
2016. júl. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim sajnos anyai nagymamám kivételével mind elhunytak már :( Egyébként az említett nagymama szintén velünk él egy háztartásban, és sajnos betegsége (demencia) miatt folyamatos figyelmet és törődést igényel.. Nekem kell vele foglalkoznom, mivel édesanyám már nem akarja többé ellátni..


Szóval a nagyszülők sem tudnak sokat segíteni a helyzeten..

2016. júl. 6. 01:29
 4/16 A kérdező kommentje:
Édesapám önszántából hagyott el minket, nem hajlandó tudomást venni rólunk.. Még csak gyerektartást sem fizet, holott az bíróság által meg van állapítva..
2016. júl. 6. 01:30
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Iiijjj, ez kemény hallod . Akkor nem is dolgozol, ápolásin vagy a mamával ? Gondolom elköltözni nem akarsz, nem is tudnál . Nem lehet valahogy nagy ívben elkerülni az anyukádat, esetleg (?) nem tudomást venni róla, csak a legszükségesebb néhány szót váltani vele, aztán rá csukni az ajtót, hadd főjön a saját levében ?
2016. júl. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Na mindegy, én nem hinném, hogy mint "gyerek" neked kellene istápolnod az anyukádat + a nagyszülődet . Szólj az önkormányzatnak, családsegítő, stb . és kérd a segítségüket, beszélj velük feltétlenül . Neked sem jó, és a 15 éves öcsédnek sem, az amiben vagytok. Ha a bíróság gyerektartást állapított meg akkor meg kutya kötelessége lenne valakinek, hogy ennek is utána járjon és akár visszamenőleg is megkapjátok azt ami nektek jár .
2016. júl. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva eléggé szűk a lehetőségeim köre, mivel anyagilag nem állunk a helyzet magaslatán, tehát elköltözni abszolút nem tudnék, még ha akarnék sem :/ Általában azt a módszer használom, hogy bezárkózok a szobámba és csak akkor megyek ki, ha feltétlenül szükséges, mert szeretném kerülni a konfliktust a saját édesanyámmal, hiszen a családon belüli erőszak a lehető legrosszabb fajtája az erőszaknak, és kétségkívül a legszomorúbb is egyben :( Szerintem az se jó megoldás, ha állandóan a szobám mélyen "bújkálok", mivel eléggé depresszív gondolatok kezdenek el kerülgetni a fejemben, ha sokáig egyedül maradok a gondolataimmal és mamám, valamint az öcsém érdekében szükségem van a tiszta fejre..
2016. júl. 6. 01:46
 8/16 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg az lesz a legjobb megoldás, ha a hivatalos szervekhez fordulok segítségért.. Tekintve, hogy most érettségiztem és gondolkodnom kellene a saját jövőm megalapozásán is, muszáj valahogy csökkenteni a terheket a vállaimon, hogy a jövőben legalább rám tudjon számítani öcsém, ha netán valami nagyobb baj történik :/
2016. júl. 6. 01:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem áldozhatod fel magad, nem szentelheted az életed nekik. Tanulnod kell, dolgoznod kell, élned kell az életed . Az önkormányzat tud kirendelni házi beteg ápolót vagy szociális otthoni elhelyezésről gondoskodni, meg a többi . És, számos olyan dolog van még az életetekben ami megérne bizony egy misét . Beszélj ezekről a dolgokról egy hivatalban én azt tanácsolom neked .
2016. júl. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nos, igazad van, nem hagyhatom, hogy az én életem is, ami szinte még el sem kezdődött, egy bajos családtag miatt ragadjon meg a mostani szinten.. Meg kell próbálnom külső segítséget kérni, hogy végső soron mindenkinek jobb legyen! Már tudom mit kell tegyek, habár korábban is sejtettem, a válaszok segítettek meghozni a döntést..


Tehát köszönöm szépen a válaszokat! :)

2016. júl. 6. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!