Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez milyen viselked...

Szerintetek ez milyen viselkedés egy anyától?!

Figyelt kérdés

Szóval, a szüleim már rég elváltak, viszont édesanyámnak azóta lett egy élettársa, aki velünk lakik, de csak hétvégén tud itthon lenni a munkája miatt.. Nos, anyám ezalatt a 2 nap alatt teljesen normális, vidám, lehet vele beszélgetni, az ellenségességnek még csak jelét sem mutatja.. Viszont a viselkedése hétköznap gyökeresen megváltozik, mert naponta megiszik 4-5 doboz sört és neki ennyi is megárt, teljesen agresszív lesz tőle, mindenkibe beleköt valami végett. Nemrég történt, hogy vettem magamnak egy gyümölcsös sört, mert valahogy megkívántam (amúgy egyáltalán nem fogyasztok alkoholt) és ezt anyám előtt is kijelentettem, hogy legyen szíves ne igya meg, mert már így is elfogyasztott 3 rendes, alkoholos dobozos sört.. Aztán hirtelen a semmiből nekemállt, hogy igenis adjam oda neki a sört, különben megöli magát, beszedi a gyógyszereket stb. Én eldugtam és folyamatosan követelte tőlem, ezalatt végig bántó szavakkal illetett és már össze vissza vergődött, nekem is akart támadni, de elfutottam előle... Aztán látszólag lenyugodott, én elmentem fürdeni, és mire kijöttem azt tapasztaltam, hogy az elrejtett sört anyám megtalálta és megitta.. Aztán úgy tett, mintha semmi sem történt volna..


Ez már nem első eset, hihetetlen, hogy ilyet csinál.. Mit tudnék tenni a helyzet megoldása érdekében? Nagyon aggódom, mivel van egy 15 éves öcsém és nem szeretném, hogy ilyen körülmények között éljen..


18/L


2016. júl. 6. 01:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

ha anyád alkesz ne vigyél haza ilyen olyan söröket

nem eléág hogy ő fogja megini de te is rá kapsz hamar

a genetikára nem lehet nemet mondani

már a boltban kerüld el a piát

2016. júl. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Én egy időre elköltöznék otthonról. Barátnőim közül valakihez, vagy barátomhoz.

Előtte pedig közölném anyummal, drámaian, hogy mit csinál. Talán még filmet is csinálnék neki hozzá, hogy kívülről is lássa magát. Te ismered, mindenkinek vannak olyan pontjai amik megérintik. Ha magára hagyod, akkor biztos gondolkodna rajta.

2016. júl. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

Anyád élettársa is családtag, ha úgy vesszük. Még ha köztetek nincs is vérségi kötelék.

Ha nem kimondottan rossz köztetek a viszony, vele is beszélj! Lehet, nem is sejti, hogy mi folyik otthon, amíg ő távol van. Az is lehet, hogy ennek ismeretében akár munkahelyet is hajlandó lenne váltani, hogy többet legyen otthon. Ahogy látom, nem keres olyan fényesen, amiért megéri ilyen életmódot folytatni.


Másrészt szembesítsd anyádat (akár a háziorvos segítségével), hogy alkoholista, és segítségre szorul.


Valahogy próbáld meg elérni, hogy te kezelhesd a pénzt. Ez sajnos azzal jár, hogy a bevásárlás is rád marad és öcsédre, de akkor legalább tudnád, hogy nem lesz otthon alkohol. Eleinte indíthattok azzal, hogy 2%-os gyümölcsös sört igyon, abból is legfeljebb 3-at, aztán jöhetnek az alkoholmentes változatok. Így is lesznek elvonási tünetek, de kevesebb.


Nem vagy már gyerek, és nem is kezelnek gyerekként, elvégre neked kell gondozni a nagyit, te állsz az öcséd mögött, stb. Csapj az asztalra, és igenis szólj bele, hogy ne igyon, ne vegyen sört, és viselkedjen anyaként. Ha fenyegetőzik öngyilkossággal, és egyebekkel, próbáld meg felvenni mobillal.

Ha más megoldás nincs, próbálj meg segítséget kérni, hogy gyámság alá helyezzék. Valószínűleg a gyámja is te lennél, de innentől jogi alapja is lenne annak, hogy beleszólj az életébe, és te kezeld a jövedelmét.


Egyébként nyugi, nem lesz öngyilkos, csak fenyegetőzik, bármi történik, ezt ne felejtsd el!


A legjobb az lenne, ha ősztől az öcséd kollégiumban lakhatna, te pedig találnál egy normális munkát, akár munkásszállóval együtt is.

Anyád pedig KÉNYTELEN ellátni az anyját, ha akarja, ha nem.

2016. júl. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 Ezt nagyon jól megmondtad/leírtad. Tökéletesen egyetértek az előzővel.
2016. júl. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy nem áldozhatod fel a saját életedet.

Viszont gondolj arra, hogy öcsédnek még 3 év segítségre van szüksége, utána már a saját lábára állhat ő is. Ez nehéz 3 év, de ha hagyod tönkremenni ebben a légkörben, akkor életed végéig lelkiismeret-furdalásod lesz miatta.


A helyedben először is megpróbálnék a nagyinak egy otthont keresni, ahol ellátják. A demencia egy szörnyű állapot, és csak rosszabbodik a helyzet, a végére már napi 24 órában figyelni kell rá, mert a végén még véletlenül kárt tesz magában.

A szociális otthonokban várólista van, nem könnyű bejutni, mindenképpen indítsátok el a folyamatot. Menj el az önkormányzathoz, és kérj segítséget az induláshoz.


Aztán próbálj meg valamilyen munka után nézni, ha megvan, költözz egy olcsó kis albiba. Öcséd nincs jó helyed anyukádnál (aki egyébként már alkoholista, különben nem borulna ki ennyire a sör hiányától). Ha megvan az albi, ahová költözhetsz, menj be a gyámügyhöz, és kérd, hogy öcséd hozzád kerülhessen.

16 éves korától vállalhat diákmunkát, egy kicsit be tudna segíteni, hogy fenntartsátok magatokat.

Apukádat pereljétek a hiányzó gyerektartás miatt (visszamenőleg is).

Nagyjából ennyit tudsz tenni. Ha a tesód végez a sulival, és dolgozik, ketten együtt már könnyebben boldogultok.

2016. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Vedd fel és mutasd meg neki hétvégén.

Ha nem használ... pl 1 hónap alatt, mutasd meg mostohátoknak.

2016. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!