Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkrement az életem, az...

Tönkrement az életem, az anyám pedig azért hisztizik, mert nem megyek haza a születésnapjára. Mit csináljak, hogy kicsit érezze, nekem ez most elég nehéz időszak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben kb. tönkrement az életem.

A barátom, akivel 14 éves korunk óta együtt voltunk és az érettségi óta együtt laktunk, megcsalt a legjobb barátnőmmel, akivel 4 éves korunk óta elválaszthatatlanok voltunk és sosem telt el úgy nap, hogy legalább telefonon ne beszéltünk volna. Mindig ott volt, ugyanabba az iskolákba jártunk, együtt jártunk nyaralni, kulcsunk volt a másikhoz.

Aztán kirúgtak az egyetemről is. Onnan, ahová kb. 10 éves korom óta készültem.

Ezért most egy barátommal vagyok külföldön, a nyaralójukban. Megőrültem volna, ha maradnom kell abban a lakásban, ahol minden a barátomra emlékeztet, vagy esetleg haza kellett volna mennem és végignézni, ahogy anyáék előadják, hogy nincs semmi gond. Szóval életemben először vakmerő voltam és eljöttem ide, amit nem bántam meg.

Tudom, hogyha hazamegyek, a problémák ugyanúgy ott lesznek, vagy épp ez az, hogy semmi nem lesz már... De itt a körülményekhez képest jól vagyok, tudok nevetni és nem foglalkozok a gondjaimmal. De anya most berágott, mert tudatosult benne, hogy a "nem megyek haza a nyáron" azt is jelenti, hogy a születésnapján sem leszek ott. Hiába mondtam, hogy eljöhetnének, vagy csak Ő, de erről hallani sem akar, mert "így is be van táblázva a nyárra".


2016. júl. 6. 13:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
57%

5-re:

"A válasza az volt, hogy az egyetemre jelentkezhetek újra pótfelvételivel és jobb, hogy a barátommal ez az egész most történt, nem házasságban, gyerekek mellett."


És ez így is van.

Nem tudom, mit mondott a jelenlegi barátod, amitől ő normálisan viselkedett, ha ez a válasz szerinted nem volt megfelelő.

Sajnos azt kell mondanom, inkább tűnsz hisztis bakfislánynak, mint párkapcsolatra és egyetemi tanulmányokra érett fiatal felnőttnek.

2016. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

"az egyetemre jelentkezhetek újra pótfelvételivel és jobb, hogy a barátommal ez az egész most történt, nem házasságban, gyerekek mellett. "


es ebben tokeletesen igaza is van.


"tonkrement az eletem" ugyan miert? egy szakitas, nagy ugy, van belole eleg, meg meg lesz is. az egyetem mar nehezebb, de osszeszeded magad, felvetelizel ujra, es jolvan.


tudod mikor ment volna tonkre az eleted? ha mondjuk elut a villamos es levagja ket labad, pedig te futobajnok voltal es ebbol eltel. vagy ha megvakulsz, egyeb eletreszolo balesetet szenvedsz, vagy ha mittudomen kiderul hogy rakos vagy es fel eved van hatra.


Na akkor tonkrement volna az eleted, igy viszont csak nyavalyogsz. Igen, nehez dolgok, az elet nem habostorta, nem is mondta senki, de itt semmi olyan nincs ami ne idoleges lenne, vagy elharithato, szoval az eleted NEM "ment tonkre", ezek csak nagy szavak, az ilyet ugy hivjak hogy "nehezebb idoszak", semmi tobb. Az elet ott van elotted, es rajtad mulik hogy hogyan es milyennek alakitod.

2016. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Bockes ***** válasza:
54%
Ja, csak ilyenkor az ember ezt nem így fogja fel.
2016. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
34%
nekem meghalt a nagybátyám és mégsem ordítottam senkivel aki a 600.-dik részvétem szöveget mondta, tudtam hogy a környezetem csak erre képes,másnap meg mentem dolgozni, mert ettől nem állhatott meg a világ. A különbség hogy te max más suliba jársz és találsz egy jobb fickót, talán lesz új legjobb barátnőd is,de én soha nem kapom vissza a nagybátyámat, mégsem sírtam össze a párnámat és irogattam ide nagy bánatomat hisz azzal sajna nem változik semmi. Mindig nagyanyám szavai jutnak ilyenkor eszembe, ha ledob a ló a hátáról ülj fel vissza rá.
2016. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Bockes ***** válasza:
69%
Ha az ember benne van 14 éves kora egy kapcsolatban évek óta. Együtt fejlődtek felnőtté stb. Elég mély egy kapcsolat lehet ilyenkor ahhoz, hogy az ember úgy érezze tönkrement az élete. Szóval ez változó, ki mennyire sérül ilyenkor. Más ezt másképp éli meg, és csak annyit mond rá "nehéz időszak"... persze a kérdező is ezt fogja majd később, de mint olvashatjuk, ez nem most van.
2016. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
11%
Anyja lánya...
2016. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%

Hat pont azert mondjuk, hogy gondolja at.


Egy kapcsolatnak nem kiuresiteni kell az eletet hogy nelkule ne is legyen semmi, hanem epp ellenkezoleg, kiteljesitenie.


Megugye ha otthagyjak terhesen vagy parhonapos babaval fiatalon, es emiatt usznak az egyetemi tervek is, na akkor tenyleg nehezebb helyzetben lenne (nem, akkor se ment volna tonkre, csak durvan megvaltozott volna).


Persze, eletszakasza valogatja hogy ki mit milyen sulyosan fog fel, egy keteves gyerek ha elhagyja a kedvenc macijat, az neki ugyanolyan sulyos trauma mint egy tizenevesnek a szakitas, vagy epp a felnottnek a valos problema, de mivel a kerdesbol az kovetkezik hogy a kerdezo mar felnott (egyetem ugye 18 eves kortol van), hat joggal tanacsoljak neki joindulattal, hogy el kene kezdeni felnott modra viselkedni.

2016. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
33%
Aha. Szóval együtt vagy valakivel, de az exed miatt hisztizel. Ráadásul gondolom az egyetemről is a te hibádból rúgtak ki. Önző vagy, maradj kint, de akkor te se várd hogy ott legyenek a számodra fontos eseményeken.
2016. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Lelki törések is vannak, nem csak testiek.

Én abszolút megértem, hogy így érzel.

Próbálj még egyszer beszélni az édesanyáddal, hátha valahogy megérti.

A szülinapjára küldj neki virágot, ajándékot, és feltétlenül hívd is fel!

2016. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
65%
Az egyetemről ma már elég sok kell ahhoz, hogy kivágjanak valakit :(
2016. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!