Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkrement az életem, az...

Tönkrement az életem, az anyám pedig azért hisztizik, mert nem megyek haza a születésnapjára. Mit csináljak, hogy kicsit érezze, nekem ez most elég nehéz időszak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél évben kb. tönkrement az életem.

A barátom, akivel 14 éves korunk óta együtt voltunk és az érettségi óta együtt laktunk, megcsalt a legjobb barátnőmmel, akivel 4 éves korunk óta elválaszthatatlanok voltunk és sosem telt el úgy nap, hogy legalább telefonon ne beszéltünk volna. Mindig ott volt, ugyanabba az iskolákba jártunk, együtt jártunk nyaralni, kulcsunk volt a másikhoz.

Aztán kirúgtak az egyetemről is. Onnan, ahová kb. 10 éves korom óta készültem.

Ezért most egy barátommal vagyok külföldön, a nyaralójukban. Megőrültem volna, ha maradnom kell abban a lakásban, ahol minden a barátomra emlékeztet, vagy esetleg haza kellett volna mennem és végignézni, ahogy anyáék előadják, hogy nincs semmi gond. Szóval életemben először vakmerő voltam és eljöttem ide, amit nem bántam meg.

Tudom, hogyha hazamegyek, a problémák ugyanúgy ott lesznek, vagy épp ez az, hogy semmi nem lesz már... De itt a körülményekhez képest jól vagyok, tudok nevetni és nem foglalkozok a gondjaimmal. De anya most berágott, mert tudatosult benne, hogy a "nem megyek haza a nyáron" azt is jelenti, hogy a születésnapján sem leszek ott. Hiába mondtam, hogy eljöhetnének, vagy csak Ő, de erről hallani sem akar, mert "így is be van táblázva a nyárra".


2016. júl. 6. 13:36
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

Én is megértem, az én szakításom nem volt ennyire durva, de épp eléggé megviselt ahhoz, hogy otthagyjak csapot-papot, és elmeneküljek pár hétre. Ilyenkor az ember nem azon agyal, hogy milyen megoldások vannak, csak próbálja túlélni egyik napot a másik után, amíg nem csitul egy kicsit a fájdalom.

Anyádnak igaza van a megoldásokban, majd ha képes leszel túllendülni a csalódáson, kezdj el vele foglalkozni. Írj neki levelet, ha nem hallgat meg, dolgozd ki magadból ezt az egészet, a volt pasidat pedig hajtsd el a fenébe, ha jelentkezik. Tudom, hogy most nem vigasztal, de hidd el, erősebb leszel a történtektől.

2016. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
3%
A megcsaláshoz két ember kell, tehát te se vagy hibátlan a dologban. Ha valaki megkapja amire vágyik, nem keres mást.
2016. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
80%
#22 Nincs igazad! Szerintem akkor az a megoldás hogy szakitasz vagy megbeszéled nem megcsalod!! A megcsalashoz egy alacsony ertelmiszint eleg is! A srac nem erdemli meg ezt a lanyt mert huseges hozza es szereti !! Sokkal jobbat erdemel de ne akard rakenni!!
2016. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó, nem tudhatod milyen a lány, ha a valóságban is olyan hisztis, mint amit itt előad, akkor valószínűleg az együtt töltött jópár év alatt besokallt a srác. Ettől nem mentem fel, mert a megcsalás ritka undorító dolog, de ugyanúgy hibás a lány is mint a fiú.
2016. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
73%
#24 !! 23mas vagyok. Szerintem egyáltalán nem hisztis! Őszinte!! Én teljessen megértem!! Nem hisztizik csak kiakadt de ez normális!! Ha meg besokalt a srác akkor sem kellene megcsalni!
2016. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, nem tudtad,hogy ide csupa zen buddhista jár,akik az elet csapasait tanításkent fogadjak,es töretlen,szelíd mosollyal haladnak tovabb a sors rendelte utjukon? Ok nem hisztiznek,nem omlik össze az életük...gyakorlatilag nem is élnek. Ilyen oldalra sosem írnának kérdést a problémájukrol, ok csak bölcsességüket megosztani jelennek meg időnként.


Es akkor a kérdésre: maradnék a helyedben, anyámmal pedig ereztetnem, hogy fontos es szeretem, kitalálnek valami jo programot, amit együtt lehet csinálni, miután hazajöttel.

2016. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
65%
Ha 10 éves korod óta ezt akaetad tanulni, akkor vehetted volna komolyabban. Nem egy sikertelen vizsga kell hoztá, több féléven keresztül.
2016. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
40%
Azért nehogy már az önsajnáltatása fontosabb legyen neki mint a saját anyja szülinapja? Én szemenköpném magam az biztos. Gondolom az se gond, ha ezek után a szüleid is magukat helyezik előtérbe veled szemben. Mondjuk nem ünneplik meg a születésnapodat mert fáj a hajuk vagy hasonló nagy problémák. Az meg hogy kicsaptak az egyetemről CSAKIS a te hibád.Ha annyira megbecsülted volna az álomszakodat akkor nem csapnak ki. Ne anyukádat büntesd amiért te nem éltél a lehetőséggel. És a kint tartózkodásodat ki fizeti?
2016. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
34%

És a kint tartózkodásodat ki fizeti?


Ó, erre itt az szokott lenni a kérdezők reakciója, hogy elváltak a szüleim, apámnak van pénze, mindig mindent ő áll...

2016. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem:

Vigyázz magadra és heverd ki ezt az egészet. Anyukád pedig ha ezt nem tudja megérteni akkor hagyd rá, majd később kibékültök.

2016. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!