Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne megoldani hogy a...

Hogy lehetne megoldani hogy a szüleim támogatása nélkül kezdjem el az egyetemet?

Figyelt kérdés
Itthon elég rossz a családi hátterem. Már nem bírom elviselni anyám zsarnokoskodását és lelki terrorját amit alkalmaz, egyszerűen ki vagyok készülve, folyton bőgök, folyamatosan azon gondolkodom hogy hogyan oldhatnám meg hogy elszakadjak ebből a közegből és mégis folytathassam az életemet úgy ahogy elterveztem, anyagi támogatás hiányában. Az hogy dolgozzak egyetem mellett esélytelen, többen is mondták hogy ezen a karon meg se próbáljam, az hogy kihagyok egy évet meg nem opció, ugyanis nem érzek arra potenciált hogy ha egyszer megéreztem a saját kereset ízét akkor visszatérnék 5 évre a közoktatásba. Viszont nem tudom már ezt elviselni, és egy hajszál választ el attól ha elmegyek nyaralni egy kedves barátomhoz egy hónap múlva, akkor valóban ott is maradjak, külföldön, akármennyire is nem akarom, úgy érzem, teljesen kiszipolyoz ez az egész. Mit tehetnék?
2016. júl. 7. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
diákhitel 1-2
2016. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

milyen szak?

lehet dolgozni mindegyik mellett, csak max hétvégén vagy 1-1 előadás helyett. van aki a 4 éves egyetemet 6 év alatt végzi el, mert végig dolgozott mellette. nem szégyen az sem, utána legalább jobb lesz, diplomával jobb munkát tud találni. megéri szerintem.

2016. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Lepontoztátok az első válaszolót, pedig igazat és JOGOSAT írt!


Sajnos az én családomban sincs olyan, aki diákhitel nélkül végig tudta volna csinálni az egyetemi évek finanszírozását (kolesz:15ezer, kaja:15ezer, tanulmányok, ruházkodás, utazás, bulizás, egyéb kiadás: 15ezer havonta!!!!). Ha ösztöndíjra pályázol, jó jegyeket akarsz, esetleg bőven kivenni a részed nemcsak az egyetemi, közösségi életből, hanem hasznos kurzusokra, nyelvvizsgára vagy előkészítőre menni, akkor ezek mellett nem tudsz dolgozni. Teljes embert igényel. Aki pedig munka mellett tud teljesíteni, annak emelem kalapom! Viszont a diákhitelt csak akkor vedd fel, ha tutira nagyon szeertnéd azt a szakot, biztos vagy a dolgodban és semmi sem tántoríthat el!


Hallottunk olyan városi legendákat, hogy valaki végigdlgozta a nyarat és úgy ment utána egyetemre és vígan megvolt belőle, de ez az illető valószínűleg külföldön dolgozott 3 hónap alatt vagy egyéb munkákat vállalt :D


Szóval persze, vannak opciók, te döntöd el, hogy mi lesz. Nyilván diplomával többre mész, de ha nem akarod akkor kár magadra eröltetned, mert így az első vizsgaidőszakot sem élet túl, szaktól függetlenül.


Ha úgy gondolod inkább munkaügyin keresztül végezz el egy fél éves képzést, lesz egy jó OKJ-s szakmád és abból már tudsz merítkezni.


Az állandó jövedelem íze valóban baromi jó, csak egy idő után ráeszmélsz hogy egyre több és több kell... az epdig nem megy, csak továbbképzéssel és sok tanulással :)

Én a helyedben elmennék levelezőre, mellette melózhatsz, mégsem esel ki a rutinból. Bár ahhoz is kell pénz, mert sosem tudni miből kell éppen különtanár, és a felsőoktatásban lévő különtanárok 5ezer alatt(/alkalom) rád sem néznek..


Szóval ne legyél elkeseredve, fiatal vagy, nyugi, választhatsz számtalan lehetőséged közül, úgyhgy hajrá :)

2016. júl. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Nincs olyan kar vagy szak (sem itthon, sem külföldön), ami mellett ne lehetne dolgozni. Ha eleve így állsz neki, hogy esélytelen, akkor ne gondolkozz egyetemen. Szoctámot is lehet kérni, az is segítség, de ismétlem, csak akkor vágj bele, ha elég elkötelezett vagy. Bocs, de anyuci pénzéből könnyű "eltervezni az életet", a terv realitása azon áll vagy bukik, hogy te magad, önerőből, minden nehézséget akarsz és képes vagy-e leküzdeni, hogy megvalósítsd.
2016. júl. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az első csak azért lett lepontozva, mert nem kell mindkét diákhitel ebben az esetben..az egyik diákhitel a tandíjra van! na már most akit nem támogatnak a szülei az készüljön tudatosan és kerüljön be állami !! támogatott szakra..

a másik diákhitel ugye szabad felhasználású, annak már több értelme van,hogyha nagyon megszorul az ember. de érdemes munkára hagyatkozni.ha csúszol is miatta, de legalább nem leszel eladósodva.

2016. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem azért írtam mindkét diákhitelt, hogy mindkettőt fel kell venni, hanem ez a kettő féle van, választhat hogy mire szeretné
2016. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel nem az ördögtől való.

Nagyon is hasznos arra, akinek nincs más lehetősége.

Mert jobb érettségivel gyártósoron megöregedni mint fizetni a diákhitel törlesztőt egy jó fizetésből. Én is felvettem, mert másképp esélyem nem volt tanulni, a kezdő fizetésem 240 ezer nettó, a diákhitel törlesztőm meg kb 15 ezer most. 240e-15e= 225 ezer...Még így is többet keresek, mintha érettségivel diákhitel nélkül keresnék 85 ezret...


Ha normális szakot választasz akkor megéri diákhitelt felvenni és ha jól tanulsz kaphatsz ösztöndíjakat is, sőt, valamennyi diákmunkát biztos tudsz majd vállalni bármilyen szak mellett szorgalmi időszakban. Heti 2 nap diákmunka is már havi szinten 40-50 ezer ft-ot hozhat..Mellé még az ösztöndíj, diákhitel..Ki lehet jönni szerintem.

2016. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A harmadik mondatom végéről hiányzik a kérdőjel :)


előző voltam

2016. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gyógyszerészetire jelentkeztem, fel is fognak venni államira, más leshetőség itt nincs mivel a 5 év és félévenként 800000 forint lenne a tandíj.


#4

Igazad van, viszont az anyuci pénzéből könnyű elképzelni az életet személyeskedő rész szerintem teljesen felesleges volt :) azért köszönöm, biztos lehetsz abban hogy tényleg akarom


Köszönöm a válaszokat, kedves tőletek, utánanézek a diákhitelnek meg a munkalehetőségeknek, mert nem szeretném most, hogy benne vagyok a tanulásban abbahagyni a tanulmányaimat, meg tényleg ez az a dolog amit csinálni szeretnék. Csak ebből a folyamatos lelki megterhelésből akarok kikerülni mindenképpen.

Mivel a gyógyszerészeti osztatlan, ezért 12 félév lehet maximum támogatott, tehát a csúszás nem igazán lenne szerencsés az esetemben.

2016. júl. 9. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem személyeskedésnek szántam, felnőtt gyerekeim vannak, és azt gondolom, minden ifjúnak, pláne, ha továbbtanulásban gondolkozik, érdemes feltenni a kérdést, hogy akkor is ezt szeretné-e, ha önerőből kell megoldania a tanulását. Láttam jó néhány srácot, aki 5-6 éve végzi a 7 szemeszteres BsC-t.

GYOK mellett egyébként simán lehet diákmelózni, én ÁOK mellett is megtettem.:-)

2016. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!