Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megmernétek csinálni?

Ti megmernétek csinálni?

Figyelt kérdés

A szüleim elég szigorúak,Pesttől 60 km-re lakok. Nem lég,hogy szigorúak, emellett ''fiú-allergiájuk'' van,értsétek: Nem engedik,hogy srácokkal találkozzak.

Ti megmernétek csinálni,ha csak anyutok van otthon, elkéredzkedni Pestre,mert,hogy a barátnőtökkel lesztek(Persze ő is tudna az alibiről), mindeközben egy sráccal lennétek, akiben persze 100%-ig megbízhattok, illetve anyutoknak még kamu képet is küldenétek,hogy: Szia,itt vagyok a barátnőmmel! Tudom,nem szép dolog hazudni,de nem akarom a fiatal éveim egy szobában ülve tölteni,csak mert itthon a szellőtől és féltenek. Egyébként 16 éves lány vagyok.



2016. júl. 8. 18:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
67%
57%os, ugy érzem.hogy te csak provokálni.akarsz.
2016. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
11%
Miért? :D nem a 21-es vagyok xD tegnap óta bisztos lement neki pár százalék :D
2016. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarok én senkit provokálni,de szoktam látni a válaszaidat, és azok alapján komolyan fontolóra vettem hogy kell-e nekem gyerek, mert véletlen olyan lesz mint te, magammal pedig nem szeretnék kiszúrni. A kommentjeid alapján egy normális szülő se szeretne olyan gyereket mint te, aki szerint a gyereknek mindenhez joga van, a szülőnek meg kuss a neve, másra se jó csak fizessen mindent amit a gyerek kitalál, de szólni ne merjen neki semmiért.
2016. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
79%
Sehol sem írtam ilyeneket. Csak szánalmasnak tartom azt a gondolkodásmódot hogy a gyerek örüljön ha kap kaját és a szülő meg irányítsa mindenben és problémázzon olyan aprósagokon mint 15 évesen meginni pár sört.
2016. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
54%
#33 "aki szerint a gyereknek mindenhez joga van, a szülőnek meg kuss a neve, másra se jó csak fizessen mindent amit a gyerek kitalál, de szólni ne merjen neki semmiért." - ezt senki nem állította, én azt mondtam, hogy nincs joga rákényszeríteni a saját értékrendjét.
2016. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
13%

Utolsónak:

Miért is ne lenne joga a szülőnek rá kényszeríteni az akaratát a gyerekére? 18 éves koráig szerintem azt tesz a szülő a gyerekkel, amit akar. Normális keretek között.

Ha nem akarják hagyni neki, hogy pasizzon, gondolom okkal, nem akarják, hogy kihasználják, és nem akarják hogy ribi legyen, valószínűleg.


De egyébként kedves kérdező:

Ha én gyerekem lennél, abban a pillanatban kitagadnálak, ahogy megtudnám, hogy elmentél egy pasival találkozni, hogy hazudtál, stb.

Megmondanám, hogy akkor takarodj a gyerekhez, azt tartson el az, adjon kaját a szádba ő, mossa a szaros ruháidat, meg mi egyéb :)

2016. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
44%

"18 éves koráig szerintem azt tesz a szülő a gyerekkel, amit akar." - hát az nagyon szomorú lenne, ha így lenne - de szerencsére nincs így.

"Ha én gyerekem lennél, abban a pillanatban kitagadnálak, ahogy megtudnám, hogy elmentél egy pasival találkozni, hogy hazudtál, stb. " - ugye kitagadni az örökségből lehet, tehát ennek akkor lenne értelme, ha utána rögvest el is haláloznál.

"Megmondanám, hogy akkor takarodj a gyerekhez, azt tartson el az, adjon kaját a szádba ő, mossa a szaros ruháidat, meg mi egyéb :)" - mondani sokmindent lehet, de ez szerencsére nem befolyásolja egy jottányit se a szülő letartási kötelezettségét - tudod, amit olyan jól tud mindenki amikor a tartásdíjról van szó, na az áll MINDKÉT szülőre...

(nem mondom, hogy nem lenne öröm egyébként megszabadulni egy ilyen gondolkodású szülőtől - legalább nem tudja tönkretenni a gyereke fiatalságát - na de nehogy még a szülő járjon jól vele egy hangyányit is)

2016. júl. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
32%

66%-os, igen a szülő vállalja a gyereket és nem fordítva csak tudod ezen van a hangsúly hogy VÁLLALJA, ami egyenesen azzal jár hogy NEVELI is. Máskülönben azt nem gyerek vállalásnak hívjuk hanem céltalan szaporodásnak, mikor világra sz.juk a kölköt aztán had menjen mindig ahova akar, csináljon amit akar...van egy népcsoport ahol ez dívik, meg lehet nézni az eredményét :))

Ez az amíg az én házamban élsz=hátbatámadás meg akkora egy túlbagatelizált maszlag. Jó hogy nem már a szülőt kell leköpni mert gyereket mert VÁLLALNI, és szegény gyereket lesajnálni mert 1-2 elvárás van felé támasztva...ohh jajj de szegény. Embert próbálnak belőle faragni.

Kompromisszumról hallottál már? Mondjuk a szülő se legyen elmebajos, aki csak tilt és tilt, de a gyerek se mondja azt hogy azt teszek amit akarok, nem én kérckedtem a világra. Normális családban, ahol figyelnek egymásra szerintem ez így megy. Nem szép dolog a zsarnokság, de az ilyen szülő gyűlölő agymenés sem, amit tőled rendszerint látunk.

2016. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
64%

Nézd #38, egyetlen gyerek sem tehet arról, hogy milyen szülőt dob neki a sors. A szülő meg soha sem fogja tudni visszaadni a gyereknek azt az a veszteséget, azt élményt és tapasztalatot, amit elvett tőle fiatal korában - még akkor se, ha "csak jót akart" a saját "rendpárti-értékelvű" agybajának a gyerekére kényszerítésével.

A #37-et meg nyugodtan lehet lepontozgatni, attól még az a TÉNY - SZERENCSÉRE.

És igen, a belem kifordul azoktól a szülőktől, akik fennen hangoztatják, hogy nekik "a gyerek az első" - holott a saját beteg értékrendjükbe szerelmesek, nem az érdekli őket, hogy a gyerek boldog legyen, hanem, hogy az ő normáiknak megfelelő módon éljen.

2016. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
21%

Hallod te nagyon beteg vagy. Tudsz olvasni? Épp ezt írtam hogy arany középút. Nem kell hogy beteg legyen a szülő, ne legyen, de a gyerek se képzelje már azt hogy ő bármint megtehet, mikor tojáshéj a valagán.

Ki adja neki vissza...Óhh de drámai. Mit azt a kemény 3 évet? Olyan 14-16 évig amíg balgák, de lázadnak mint ha kötelező lenne? A te életed csak addig tartott? :) Akkor a tiéddel valami nagyon nem stimmel. Én kb csak aztán kezdtem élni, meg így vénséges 28 évemmel is köszi de élek és jól szórakozom.

Nevetséges ahogy az általános szülői magatartást horrorfilmbe illő dolgokkal hasonlítod. Úgy eltúlzod mintha kb hasfelmetszó Jack lenne a gyerekkel összezárva. Maradjál már magadnak ezzel a mártír dumával.

Most induljunk ki a folytonos piálásból, meg a heti vad bulikból. Egyetemen sokkal jobb partyk várnak majd rájuk, amiket legalább értékelni is tudnak majd, meg megélni úgy ahogy valóban szeretnék. Tudod egy egyetemi buliba lemehetsz úgy is h egész este colázol, mert nincs melletted 10 jószándékú haver aki közli hogy hááá mé nem iszol ne legyél már nyomi. De ha meg szétcsapja valaki magát akkor ennyi idősen felelősebben tud magára vigyázni, magának olyan, tegye azt.

Csajozás pasizás szintúgy. Ott is vannak /voltak olyanok, akiken végig ment a fél évfolyam, helyében nem lettem volna, de magának csinálta, neki ez jó...lelki sérülés tuti nem lesz tőle, elvégre FELNŐTT TUDATOS DÖNTÉSEKET HOZ....ellenben egy kis kamasszal aki sokszor csak hiszi. Aztán ha megvan a baj akkor kammilázik, hogy mi van.

Olyan érdekes amúgy mikor sorra kerülnek elő a hírekben az ilyen sztorik, (sajna én személyesen is ismertem ilyet) hogy tizen pár éves kiscsajt leitatták hóótra, majd pár jófej srác átment rajta akarata ellenére..Vagy a kallaszikus detox...szerinted hány tini áll olykor az alkoholmérgezés határán? Vagy nem tudják a határaikat, vagy nem is ismerik, mert nekik ez a menő...Szerinted ebben a korban kis 15-16 évesen erre van szükségük? A szervezetüknek ez mind jó?

Jöhetsz itt a rend érték párti maszlaggal, egyrészt sokat elárul rólad hogy gúnyolódásként használod, (nem tudom én a magam 28 évével is büszke vagyok rá hogy jóra lettem nevelve és nem a gyomrom forog tőle), másrészt meg ez csak üres álszent mártír közhely...csak ismételgetni tudod, viszont akár tetszik akár nem a normális társadalom része a gyerek NEVELÉSE...és nem azért mert én mondom hanem ez van, ezek a tények. Minden szülő nevel. Van akinek ez a határ, van akinek amaz, de vannak a gyerekkel szemben határok, és ez így van jól. Nekem meg az ilyen agymosott birkáktól fordul ki a gyomrom, aki szerint a gyerek akaratát és véleményét egy lapon lehet említeni egy felnőtt véleményével...tök ugyan az tényleg :) gratula-

Mondjuk ha én azt látom hogy a 3 éves unokahugom egy ollóval indulna sétálni akkor elveszem tőle, minden hisztije ellenére. És nem nem azért mert az értékrendemet erőltetném rá, csal vagyok már annyival értelmesebb mint ő hogy látom magam előtt h kb 2 perc és kiszúrja a szemét :) Mekkora ultra gáz, rend és értékpárti örült vagyok nem?? :))Kicsit sarkított példa, de a kamaszoknál is ez a helyzet. Szülő kb leszarja a saját értékrendját törődj csak bele. Nekem pl lenne egy 17-18 éves lányom aki minibe akarna neki indulni buliba azt mondanám neki jó szórakozást, meg persze hogy csak óvatosan, bármi van hívjon. Ha a 15 évesem tenné ugyan ezt megmutatnám neki hol a szobája :) Na akkor kedves hóót liberális mindent tudó zseni. Nekem milyen értékrendem van? Milyen szülő lennék? Akit irtani kéne vagy aki maradhat? Netán skrizonfén vagyok.

Gondolom ez után a monológ után sem esett le még egy csöppet sem hogy a korukból való tapasztalatlanság és a naivság az oka bármilyen nemleges válasznak, nem pedig az értékrend, amiről kb szó sem eset...amúgy is mágikus csoda folyton 17-18 évesen kb lesz.ja a szülő hogy mit csinál a gyereke...milyen érdekes nem? Pedig egy mocskos dög aki az értékrendjét eröltetné rá....ja nem, csak mondjuk addigra fiatal felnőtté vált a gyerek -.-....logika, racionálos gondolkodás, felelősség...ezek fontos dolgok, kár hogy neked egy sincs meg. Csak a papagáj dumádat tudod ismételgetni örökké

2016. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!