Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megmernétek csinálni?

Ti megmernétek csinálni?

Figyelt kérdés

A szüleim elég szigorúak,Pesttől 60 km-re lakok. Nem lég,hogy szigorúak, emellett ''fiú-allergiájuk'' van,értsétek: Nem engedik,hogy srácokkal találkozzak.

Ti megmernétek csinálni,ha csak anyutok van otthon, elkéredzkedni Pestre,mert,hogy a barátnőtökkel lesztek(Persze ő is tudna az alibiről), mindeközben egy sráccal lennétek, akiben persze 100%-ig megbízhattok, illetve anyutoknak még kamu képet is küldenétek,hogy: Szia,itt vagyok a barátnőmmel! Tudom,nem szép dolog hazudni,de nem akarom a fiatal éveim egy szobában ülve tölteni,csak mert itthon a szellőtől és féltenek. Egyébként 16 éves lány vagyok.



2016. júl. 8. 18:56
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
83%
A veszekedéstől nem lesznek okosabb szülei a kérdezőnek.
2016. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
19%

Elhalálozás 37 komment, csak súgok :)


Figyelj én mint mondtam ezzel a marha nagy melodrámával nem tudok azonosulni amit te rendszerint e kérdés kör köré fonsz. Kirobbanthatod nyugodtan a 3. világháborút is a kamaszok védelmében, de ami a tény mióta világ a világ: ember gyereket szül, neveli, kamasz korban van 2-3 év mikor lehet megy a feszkó meg a durca ez lecseng és él mindenki tovább slussz passz...emberek élnek körülöttünk teljes értékű életet, akiknek szintén voltak vannak szülei, akik lehet nem úgy nevelték őket mint a padtársukat. Túlélték? Igen, Lelkibetegek lettek? Nem...hagyjuk már a melodrámát...Aki ez miatt sérült súlyosan annak korábban is voltak bajai, most komolyan....mint mondtam ez engem rohadtul nem izgat, meg ugy a társadalom 90% sem, hogy a szomszéd 16 évesenek lehet e már pasija...

Ami miatt egyáltalán hozzád szóltam az az hogy komoly agyi bajok lehetnek azzal a felnőttel, aki kardinális világraszóló dolgot vizionál egy ilyen hétköznapi dologba mint kamasz ügyek...Ennyi slusz passz...a 15 éveseid felpontozásán kívül nem tudom mi ebben az élvezet, látom nem gondolkodtál el, nekem mindegy hála az égnek jobb dolgom is van mint erről világra szóló párbajokat vívni :D

2016. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
59%
#61, ez sajnos így igaz... viszont a Kérdetőhöz hasonló helyzetben lévő fiatalok a Kérdezővel együtt láthatják, hogy nincsenek egyedül, hogy létezik más vélemény is, nem csak az őket leoltogató "rendpárti-értékelvű"...
2016. júl. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ez szerintem is jó dolog, de végső soron nem segít rajtuk.
2016. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
64%
#62 ""Ha én gyerekem lennél, abban a pillanatban kitagadnálak, ahogy megtudnám, hogy elmentél egy pasival találkozni, hogy hazudtál, stb. " - ugye kitagadni az örökségből lehet, tehát ennek akkor lenne értelme, ha utána rögvest el is haláloznál." - erre célzol? Akkor javaslom, olvasd el még egyszer... tudod, sokszor zsarolják a gyerekeket ezzel a "kitagadlak"-maszlaggal... pedig - ahogy mondtam - kitagadni csak végrendeletben, örökségből lehet, ez a tény, ezt mondja a magyar jog. Meg mindazt, amit abban a hozzászólásban elmondtam - annak érdekében, hogy ilyenek ostobaságokkal egyetlen szülő se tudja zsarolni a gyerekét. Abban a hozzászólásban kivételesen semmi szubjektív elem nincs, csak tények.
2016. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 Fingkirály ***** válasza:

#65: "kitagadni" úgy is lehet, hogy lemondasz a felügyeleti jogról/gyámságról. Ekkor egy szép gyámhatósági eljárás végén valahol elhelyezik a renitens porontyot. Ha senki nem vállalja a szűkebb-tágabb családból, akkor nevelőszülőknél, vagy befogadó otthonban.


Nem lenne az jó egy 15 éves lánynak.


Egyik volt osztálytársam nevelő/gondozó egy ilyen befogadóotthonban, igaz ő fiúkat nevel, de a múltkor mesélte, ha új hús érkezik, a bennlakókat általában három dolog érdekli kizárólag: a) hanyas a karja, b) mennyivel nyom fekve, c) járt-e bokszolni.


Sejtheted, hogy micsoda "demokrácia" uralkodik a gyerekek között ilyen irányú intrókérdések után :)

2016. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem egy negyed évet le tetszettél maradni a válasszal:) Remélhetőleg azóta a Kérdező már rég meg tudta nevelni a szüleit, és azok már kigyógyultak a "fiú-allergiájukból", és így hazudni se kényszerül nekik.
2016. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!