Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlságosan nekem passzolják a...

Túlságosan nekem passzolják a testvéremet. Ez mire jó?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy hiába mondom nekik, nem nagyon érdekli őket.

A szüleim mindig azt akarják, hogy én foglalkozzam az öcsémmel. Most is hétfőn elmentek myaralni, jövőhét péntekig maradnak és addig csak és kizárólag én vigyázzak rá. Pedig nem így volt megbeszélve, sőt még a barátaimmal is már lerendeztünk mindent, hogy mikor hova megyünk stb. Ráadásul én még úszni is járok (oké most nem, mert van egy sérülésem de) szeptembertől ismét járni fogok és akkor már nem lesz annyi időm rá. Amikor suli van abból áll a napom, hogy 3-ig suliban vagyok, 4-től 7-ig edzésen vagyok, és ezután még tanulnom is kell meg öcsémmel foglalkozni (szüleim helyett).

Sajnálatos módon nem érdekli amit mondok nekik ergo hiába mondom, hogy ez így meg úgy nem jó..


17/f (öcsém pedig 9)


2016. júl. 12. 17:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom, de én azt csinálnám, hogy kevesebb időt töltenék itthon és többet lógnék haverokkal. nem a te feladatod lenne... az meg elég gáz, hogy kettesben elmentek nyaralni, ha egy család vagytok, akkor együtt mentek... furcsán gondolkodnak Szüleid, lehet szabadságra vágynak. 9 éves már nem kicsi, de azért elég nagy felelősséggel jár és ez nem a te dolgod lenne.
2016. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
39%
Elítélem az ilyen szülőket. Ráadásul hogy mehetnek el ennyiszer a gyerek nélkül úgy, hogy nem felnőttre hagyják. Bármi baj lehetne.
2016. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amikor ilyeneket mondanak: "te is voltál ennyi idős" meg "a testvéred, miért nem örülsz neki"


Vágj vissza, hogy nekik meg a gyermekük, akinek szüksége lenen a törődésükre, miért nem törődnek vele? Minek vállalták akkor, ha láthatóan már nyűgös nekik a feladat? Abból, hogy képesek ennyi időre elmenni nyaralni, a két gyereket meg simán otthon hagyni, látszik, hogy már elegük van a szülői szerepből. Állj a sarkadra, különben még nagyon sokáig az öcséd babysittere leszel, és ez neki sem jó, neked sem. Nem arról van szó, hogy időnként ne lehetne rá vigyázni, de ez már durva, amit az őseid megengednek maguknak. Panaszold el iskolaidőben osztályfőnöknek, vagy valami olyan személynek, aki rájuk piríthat és majd ha ciki lesz, akkor talán változtatnak rajta. Szegény kisfiú...

2016. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ez tényleg nem normális így..nincs egy nagyszülő/rokon akitől segítséget kaphatnál?
2016. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

9 éves gyerekre miért kell vigyázni? Én 7 éves koromtól egyedül voltam otthon, igaz nem 2 hétre, de éjszakára gondolom hazamész kérdező.

Neked is van életed és a szüleidnek ezt meg kéne értenie.

2020. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!