Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megkedvelik valaha...

A szüleim megkedvelik valaha a cigány származású barátomat? Hogy kedveltethetném meg velük?

Figyelt kérdés

A barátomon egyáltalán nem látszik,hogy cigány,de az apukája eléggé sötét bőrű. A szüleim egy rendezvényen találkoztak a szüleivel,mert akkor beszéltük meg,hogy akkor bemutassuk őket egymásnak,meg már anyáék is kíváncsiak voltak.

Nem mondanám,hogy kellemes találkozás volt,pedig a szülei nagyon aranyosak voltak(és azok is egyébként),de apám csak dünnyögött párat aztán haza kellett jönnöm velük,mert nem hagyta hogy velük maradjak.Otthon kiabált,hogy hogy merészelek egy ilyennel összejönni,meg a család szégyene vagyok,és ha nem szakítok vele akkor mehetek utána,mert vele többet nem lakok.Ez az eset két napja történt.Azóta kissé lenyugodott,mert nem találkoztunk a barátommal,így most azt hiszi hogy vége van,pedig eszemben sincs szakítani vele.

Anyának se tetszik a dolog,pedig ő még kedvelte is a barátom.

Tényleg egy normális,tisztességes család.

A barátom is főiskolára készül mint ahogy én,kedves,tisztelettudó,jószívű(amit meg is mutatott a szüleimnek),de ő már cigány és akkor menjen a fenébe.

Mit csinálhatnék?


2016. júl. 25. 18:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem egyszerű, az én lányom férje cigány, rendes, normális fiú, mentőtiszt. Nem is vele volt bajunk, hanem féltettük a lányunkat, mert tudtuk, hogy mennyien fogják miatta bántani és mennyien fognak megjegyzést tenni, ítélkezni.
2016. júl. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
50%
Anyukáddal próbáld megbeszélni ,hogy ő fontos neked stb... Leírtak alapján anyukád kicsit nyugodtabb jellem lehet. Nem minden cigány egyforma, nem kell őket egy kalap alá venni..
2016. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
40%

A kivétel erősíti a szabályt. De tudd, a szabály megszületésének valami oka volt.

A szüleid csak lassan fogják megkedvelni a fiút.

2016. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

A szüleid t*hó parasztok de ne csak őket hibáztasd hanem az egész magyar kultúrát. Én félig koszovói vagyok félig magyar de 100%osan magyarnak érzem magam akárki akármit mond. Azt hiszi bármelyikőtök is hogy szín tiszta magyar vér csörgedezik bennetek? El kell hogy szomorítsalak titeket, ugyanis a magyar nép nagyon sokszor keveredett más népekkel (pl.: Mária Terézia betelepítései, tatárjárás utáni betelepítések stb). Olyan hogy szín tiszta magyar nem létezik, sokatoknak cigány, de még zsidó (Úristen?!) felmenői is vannak.


Egy szó mint száz, egy embert ne a származása, kinézete, családja, háttere szerint ítélj meg hanem az alapján, hogy milyen Ő.


Kedves kérdező, biztos vagyok benne, hogy a barátod többre fogja vinni az életben mint akármelyik gyűlölködő itt. Próbálj meg a szüleiddel beszélni, ha nem változik a véleményük, akkor attól függően, hogy milyen a kapcsolatod a barátoddal, ultimátumot adhatsz a szüleidnek: téged választanak vagy a rasszizmust.



Nem szoktam ilyen regényeket írni gyakorikérdéseken de nagyon megfogott a történeted és teljesen együttérzek a barátoddal.

2016. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem inkább csak megbékélnek vele, de megszeretni nem fogják. Illetve igazából konkrétan nem is biztos, hogy a cigány vérrel van bajuk, ami mint kiderült benne van a pasidban, hanem a családjával. Gondolom nem akarják, hogy bármilyen közötök is legyen hozzájuk. Két szülő még nem világ, valószínűleg inkább a "famíliától" tartanak.
2016. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%
Pont az ilyen nem hiányzik utolsó válaszoló,féreg egy gondolkodásod van.
2016. júl. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

16-os, miért? :D Mert elmondtam, mit gondol az átlag ember, ebben az esetben pedig a kérdező szülei? Sajnálom, de ez csak az igazság, még ha neked fáj is.

Én is ismerek rendes cigány származású embert. Igaz, hogy csak egyet, de ismerek. Vele nincs semmi bajom, nagyon kedvelem, és már számtalanszor bizonyította, hogy nem olyan mint a többi. Viszont a valóságot nem a kivételekből kell lekövetkeztetni.

2016. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát figyelj, nehéz eset. Mindenkinek megvan a véleménye a cigányokról. Nekem is van cigány ismerősöm, rendes, kedves és dolgozó ember, mint ahogy a szülei is. De a rokonság az már más tészta... Néha megjelennek náluk az unokatesók, a mittudomén milyen bátyók, tesák, dikmákok. Na azoktól inkább távol tartom magam. Idővel biztos megbékélnek a szüleid, de ehhez a párodnak bizonyítania kell, hogy ő és a családja az az egy kivétel a 100 közül. Maguknak köszönhetik a romák a helyzetüket, hogy sok mindenki előítéletes velük, de sajnos a többség miatt szívnak a normálisak.
2016. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
7%
Mi számít rasszizmusnak?
2016. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%

Azért valaki fejtse már ki, hogy mi számít rasszizmusnak!

Én pár évvel ezelőttig nemi identitástól, bőrszíntől függetlenül megadtam mindenkinek az esèlyt a barátkozásra. Az, hogy miért változott meg a vélemènyem nem ide tartozik.

SENKI nem születik rasszistának, az ember a rossz tapasztalatai miatt változik meg és áll úgy bizonyos népcsoportokhoz ahogy.

Nekem pl.a négerekkel sosem volt rossz tapasztalatom, nem is kerülöm őket és nem is utálom őket. Akármilyen hihetetlen a mai világban, 4 (!) szír származású barátom is van. Szóval nem tartom magam előítéletesnek. De egyetlen roma családot vagy embert nem tudok mondani (pedig sokkal találkoztam), aki ne támasztotta volna alá a véleményemet. Holnap reggelig tudnám sorolni a tapasztalataimat, de felesleges.


A kérdező szüleit meg felesleges lesuttyózni, mert nyilván szeretik a lányukat és a maguk módján óvni próbálják, akkor is ha nem megfelelő a stílusuk.


Nem valószínű, hogy elfogadják a párodat. Sajnos akkor sem, ha ő az az egy az ezerből aki kivétel...

2016. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!