Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá a szüleimet,...

Hogy vehetném rá a szüleimet, hogy elengedjenek szórakozni? 16\F

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Az a helyzet,hogy pár hónappal ezelőtt ugyanígy elakartam menni szórakozni a barátaimmal, elöre mondtam,hogy nem fogok inni\cigizni\drogozni ; mindig együtt leszünk, vigyázunk egymásra stb...

Erre olyan válaszokat kaptam, hogy ez túl korai még (agyam eldurrant amikor azt mondták,hogy 16évesen korai..); biztos beleraknak az innivalómba valami drogot (mondtam,hogy mindig nálam lenne, de mintha falnak beszéltem volna) ; elrabolnak meg az ilyen típusú válaszok.

Azt is mondták, hogy pont amikor kezdődne (22:00) akkorra kéne egy ennyi idős gyereknek itthon lennie. Hiába mondtam,hogy ebből nem lenne rendszer, de nem érdelte őket.

Nem tudom számít e de azis kiderült a beszélgetésvől\veszekedésből,hogy fiatalkorukban egyikőjük se járt el szórakozni, szóval full idegen ez a téma számukra.

Szóval aki járt ilyen helyzetbe, annak megköszönném ha leírná, mivel vette rá szüleit.

UI: A következő alkalomkor amikor mennék már 17 éves lennék.



2016. júl. 27. 18:32
1 2
 11/19 anonim válasza:

A szüleid nagyon féltenek téged, amit végülis megérteni, mert a média csak ezt tolja.( Amúgy én anyum is féltős, de nem ennyire)

Viszont 16 évesen 1-2 bulika belefér a nyárba.

Meggyőzés nehéz lesz- a leírtak alapján- de mondjuk ha jól teljesítettél a suliban azt mondhatod, hogy eddig végig keményen dolgoztál/tanultál aminek ők is látják az eredményét, és most ez beleférhetne hisz mindig jó/szorgalmas voltál, az is maradsz...stb . Vagy mond, hogy egy neked és nekik is tetsző időpontban menjen érted valamelyikük és akkor majd látják, hogy nem lett semmi baj/ igy biztosan hazaérsz.

Beszéljenek a többi srác szüleivel, hátha ők hatnak rájuk vagy in formálják le a helyet ahová mentek.

Esetleg mond ,hogy bizonyos időközönként írsz nekik (megnyugtató)üzenetet.

Sok sikert! :)

19/L

2016. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
A szüleid féltenek, de ha majd párszor elmész és épségben hazaérsz, megnyugodnak. Ahhoz viszont el kell menned.
2016. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Ismerik a barátaidat? Ha nem, mutasd be őket, hogy lássák, nem vagy rossz társaságban. Pár alkalom nyáron szerintem belefér (suli közben is lehet néha hétvégén). Ha mindent tiltnak a szülők abból jó nem származik mert akkor a gyerek titokban fog eljárni...
2016. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

#11: Hogyha a szüleim jönnének értem, azzal csak egy probléma lenne, mégpedig akkor màr rég alszanak, és csak azért úgysem kellnének fel szerintem. Bár azis igaz, hogy múltkor úgy mondtam, hogy majd az első busszal jövünk haza, lehet ,hogy ez már "túl sok" volt nekik.

#13: Egy barátomat ismerik közülük, tudják, hogy nem az ivós típus, bár ugyanakkor nem egyszer elmondtam nekik, hogy unblock maga a társaság sem az a addig iszunk amíg van típus...

2016. aug. 3. 11:01
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet egy olyan kérdésem, hogy a válaszomat miért kell lepontozni? Tök normális választ adtam rá! ...
2016. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15: Nem en pontoztalak le, ne tolem kerdezd.
2016. aug. 9. 17:51
 17/19 A kérdező kommentje:
Na, sikerült rábeszélnem őket, hogy elmehessek, igaz csak 1-igmaradhatok de kezdésnek ez is tökéletes. :)
2016. aug. 12. 13:41
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
Na örülök hogy legalább valaki képes kiállni magáért.
2016. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hetente járok koncertekre. 16/F
2016. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!