Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kényszerkijelenthet a 2...

Anyám kényszerkijelenthet a 2 éves lányommal egy önkormányzati lakásból?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat csak veszekszünk és ma reggel azt mondta h keressek valami helyet ahol lehetek mert "takarodok" innen a gyerekkel. Egyedülálló anya vagyok. De nem ő tart el vagy etet minket. Mit tegyek, kihez forduljak ?? :'(
2016. aug. 2. 11:50
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
63%

Mielőtt elkezdesz pereskedni, gondolkodj.

1. Miből fogod ezt fizetni?

2. Neked nincs hol lakni. El fogják venni a gyerekedet.

Nem anyád gyereke, nem az ő felelőssége gondoskodni róla, fedelet adni a feje fölé, stb.

3. Tényleg ki akarod-e ennek tenni a kicsit?



Értem én, hogy nincs hol lakni.

De akkor sem köteles anyád eltűrni a háborúzást.


Szerinted az a legjobb megoldás, ha még jobban elmérgesedik a viszony? Meg a pereskedés?

Mondjuk egyszerűbb mint bocsánatot kérni vagy alkalmazkodni, ha már ilyen kiszolgáltatott helyzetbe hoztad magad.

2016. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.. Hát ez itt Magyarország..
2016. aug. 2. 12:54
 13/43 acelsziv ***** válasza:
71%

Mi az, hogy ez itt Magyarország? Neked volna kötelességed a gyereked feje fölé fedelet biztosítani és nem anyád nyakára pottyantani te nyomorult.

Mi a ráknak szültél potyára?

ez itt Magyarország...

2016. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Utolsó... Látszik a kommentedből.milyen értelmes vagy !!!! Nem ő tart el érted ? Nem ismered a helyzetemet..és hogy miért jutottam erre a pontra. Így van ez itt Magyarország. Külföldön ilyen nincs hogy egy anyuka így szenvedhet a gyerekével. Nem tudom h te mihez kezdenél a helyemben... Nem sülyedek le a szintedre.. -.-"
2016. aug. 2. 13:09
 15/43 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj, időben kell gondolkodni, és az a nagy büdös helyzet, hogy meg kell fontolni, hogy kitől és milyen körülmények közé vállalsz gyereket.

De azt is úgy, hogy ha bármi történik, akkor is tudj róla gondoskodni, mert a pasik jönnek-mennek, de a gyereked megmarad.

Másrészt, ha már így jártál, és odaszülsz, legalább legyél hálás, és ne a veszekedést szítsd. Ahogy látom, te vagy az, akinek semmi se tetszik.


Hát képzeld, az a nagy helyzet, hogy mindenki eldöntheti, hogy kivel szeretne együtt élni, és ha valakit befogad, akkor az nem azt jelenti, hogy onnantól a jóisten se rakhatja ki őt.

Téged is kirakhat a tulajdon anyád is, főleg ha úgy viselkedsz, hogy a háta közepére se kívánjon. Azért oda is el kell jutni, hogy azt mondja, hogy te onnan a gyerekeddel takarodsz, és azt se érdekli, hogy hová, csak onnan el.

Ebben a jó természeted sokat segített.


Nem ő tart el, meg nem ő etet titeket, de ő ad fedelet a fejed fölé, felnőtt, családos nő létedre teljes mértékben rászorulsz.


Inkább ásd el magad, és keress egy anyaotthont, ahol gyakorolhatod az együttélést.


Szerencsétlen gyerek meg ilyen körülmények közt él... Csak a vita, a kiabálás egész nap, még jó hogy szegény nem fogja fel, hogy a hajléktalanságtól is csak a nagyanyja jóindulata választja el.

2016. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: valóban, nem tudom, mit tennék a helyedben, mert nem ok nélkül kerültél ilyen helyzetbe.

Tudod, biztos nem vagyok egyedül, de mi mindig védekeztünk, és akkor lettem terhes, mikor úgy gondoltuk, hogy mindent meg tudunk adni a kicsinek.

Biztos lakás, stabil munkahely, (GYED miatt sem elhanyagolható), és két összetartó szülő....


Érdekes, mindenki hibás, csak te vagy tökéletes.

Egyébként nem tart itt senki, mehetsz nyugodtan külföldre, és ott lehet tartani a markodat, hogy te egyedülálló anya vagy.


Egyébként itt is van olyan, hogy bölcsőde, ahová 2 évesen a kicsit beadhatod, (sőt, egyébként már korábban is), itt is keresnek épp elég munkaerőt, és dolgozó, felelős szülőként nem lennél rászorulva senkire.

2016. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 acelsziv ***** válasza:
74%

bezony. Uccsó kettőnek igaza van, kedves Vanessa1221.

Tudod két gyerek apja vagyok és nagyon jól meggondoltuk a párommal amikor bevállaltuk őket, mert gyereket vállalni FELELŐSSÉG. Majd ennek a szónak nézz utána egy szótárban.

Dugni bárki tud. Pofázni is. Sajnáltatni magát is tudja mindenki. Mellesleg ez ma Mo. Norvégiában már rég elvették volna a gyerekedet és többé nem látnád és soha nem is tudhatnál felőle. Na akkor hogy sírna a szád. Magad keverted ebbe a lekvárba hát mássz is ki belőle. De ne anyád hátán.

2016. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
94%

" Külföldön ilyen nincs hogy egy anyuka így szenvedhet a gyerekével"

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Az hogy anya lettél külföldön sem biztosít előjogokat. Ott is utcára kerülhetsz, ott is elvehetik a gyereket ha képtelen vagy gondoskodni róla.

2016. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
90%

Igen, kirakhat. Tény. Az is tény, hogy vállaltad a gyerekedet. Gondoskodj róla a továbbiakban is. Szerezz lakást, lásd el, stb.

Senki sem kényszerített hogy szülj gyereket a semmire.

Sok sikert.

2016. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
87%
Kirakhat. De azért mielőtt elkezdjük szidni a nagyit gondoljuk végig, hogy ez csak a kérdező verziója. Nem jellemző, hogy az ember kirakja a saját gyerekét az unokájával az utcára. Az egész sztori a másik érintett szemszögéből nyilván nem ìgy nézne ki.
2016. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!