Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok nekem segíteni abban...

Tudnátok nekem segíteni abban hogy mit kezdjek az édesanyámmal aki folyton engem szapul?

Figyelt kérdés

Az anyámnak soha semmi nem jó. Mindig csak engem talál meg. Folyton azt mondja nekem hogy kitetet a gimiből, meg hogy intézetbe rakat. Van olyan nap amikor egyáltalán nem lehet vele beszélni.. Van olyan amikor tök jól el vagyunk.


DE NEKEM MAR ELEGEM VAN ABBÓL HOGY NEKI SOHA SEM TETSZIK SEMMI.. Pl: egész nap takarítok a házba elmosogatok, felseprek konkrétan az egész lakást rendbe vágom és mikor hazaér akkor nekem áll azzal hogy én milyen lusta vagyok és hogy egész nap semmit nem csinálok. Azt sem nagyon szereti hogyha este egy kicsit merek zenét hallgatni vagy filmet nézni.. azt sem szereti ha azzal foglalkozok amit szeretek.. Az ő véleménye szerint én egy utolsó senki vagyok akiből úgysem lesz senki..


De bezzeg mások előtt eljátsza hogy húú de szeret. De én már unok itthon lenni.. alig várom hogy el tudjam magam látni és elmehessek még a városból is..



2016. aug. 6. 17:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És ha esetleg tényleg elmegyek és lesz egy munkám a suli mellett akkor nem szólhat bele a gyámhatóság hogy én miért nem anyámmal élek? Esetleg nem vihetnek el a másik szülőkhöz (akihez szintén nem akarok menni)? Vagy nem vihetnek gyermekotthonba?
2016. aug. 6. 19:29
 12/20 A kérdező kommentje:

10. Ja bocsi.. kicsot félre értettem.. azt hittem most.. 😂


De talán ebbe igazad lehet.. 😃

2016. aug. 6. 20:47
 13/20 A kérdező kommentje:
És amúgy az miért van hogy anya nem mindig ilyen..? vagyis van amikor tök jól el vagyunk.. aztán meg egyszer rákezdi..
2016. aug. 6. 21:27
 14/20 anonim ***** válasza:
van amikor jobb az intézetben
2016. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ne tulajdoníts neki jelentőséget, hogy néha normális... az nem neked szól, csak olyankor jobb a kedve.


Egyébként ez csak súlyosabb lesz, én most tartok ott, hogy egy órából húsz perc beszólás, de ezt úgy kell elképzelni, hogy heti egy órát beszélek vele, és abból húsz perc, negyven perc az, hogy vele mi történt. De mindig megkapom az ívet rendesen. Mikor benyomom a hívás gombot, tudom, hogy megint be lesz szólva valamire... Most már nagyon gyakorlott, beszól, aztán: de nehogy célzásnak vedd... Ha előre tudja, hogy célzásnak vehetem, minek mondja egyáltalán? Szóval direkt csinálja... Gonosz. De mondom, ez csak súlyosbodott az évek során.

2016. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Sophia Ajutthaja válasza:

Rossz a kérdés! Mi az hogy mit kezdj vele? Ugyanolyanná akarsz válni mint Ő? Nem kell vele semmit kezdeni. Valószínű kezeletlen pszihés problémája van, azért ilyen. Nem egy nyugodt kiegyensúlyozott ember. Mérget mernék, venni, hogy Vele ugyanúgy bánt az anyja (apja), mint Veled.

Én minél hamarabb kilépnék ebből a környezetből, és más (jobb) közeget keresnék, mielőtt teljesen rögzülni ez az anyai viselkedésminta.

Természetesen elhagyni a szülői házat, újabb problémákat fog generálni. Ezeket Neked kell egyedül megoldani.

Illetve, az örök érvényű mondás: anya csak egy van.


Nagyon nehéz kérdést feszegetsz, ill. feszegetünk.


Kíváncsi volnék, hogy a rokonság ebből mit lát. Az ő kimondatlan felelősségük is felmerül ebben az ügyben.

2016. aug. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16 ebből a rokonok semmit nem látnak ugyanis ha valami "idegen" ember van a környezetünkben akkor szeret még imád engem.. No meg őket is lehordja a hátuk mögött mindennek.. csak itthon ilyen "idegbeteg".


Nem is tudom mi a francnak szült meg engem..😔

2016. aug. 11. 16:14
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek szépen még véletlenül se hidd el anyukádnak,amiket mondd.Értékes vagy,gondolkodj el egy kicsit,hogy mihez van tehetséged,mihez értesz,mit szeretsz csinálni és tégy meg érte mindent,hogy elérhesd.Bizonítsd be,hogy igenis mindent elérsz majd az életben amire vágysz.Arra,hogy indulatból ki,kinek mit mondd,az egy érdekes dolog,mert indulatból történik,és nem lehet,vagy csak nagyon nehezen lehet kontrollálni.Természetesen ilyenkor minimum egy bocsánatkérés elvárható a sértő fél részéről.Lehet,hogy stresszes a munkája,cseszteti a főnöke,vagy kollegájával van gond.Nem tudhatod.Próbálj meg nyitni felé és érdeklődj az élete felől,ha nem működik ez sem,akkor csak próbáld meg elengedni a füled mellett amiket mondd.Én magam is egy olyan családban nőttem fel,ahol mindig úgy éreztem utálnak a szüleim,mindennek elhordtak,és természetesen én is megkaptam a semmi nem lesz belőled hülyeséget.Anyukád igazán hálás lehetne,hogy egyáltalán megadatott neki,hogy gyereke legyen.Akkor becsüljön meg téged.
2016. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Átérzem a helyzeted,mert én is ebben szenvedek.

Az én történetem annyi,hogy már odáig fajultak a dolgok,hogy elveszik tőlem az összes pénzt,majd megszabják hová menjek...+ barátomtól is elveszik pénzt meg minden,és utána ugatnak mindenért,mikor nem csinálunk semmi rosszat,arról nem is beszélve,hogy itt is az van hogy "hú de szeret amikor mások itt vannak"

2016. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.. 😃
2016. aug. 12. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!