Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim mindenben rémeket látnak és iszonyat spúrok?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején.

Anya angolt tanít egy gimiben.


Apa vállalkozó.


Ha kapok turis ruhákat (csak olyaokat kapok) vagy egy 4000 forintos cipőt akkor egy ől jönne hogy jaj, el ne lopják, holott még soha nem lopták el semmimet. 1. Osztályban anya a radirt cérnával bele kötötte a tolltartóba, hogy nehogy ellopják. Mindig ilyen hírdetős tollakat vihetek a suliba amit apum ad, de nagyon gáz mert mindig Fideszes minta van rajta. Azzal érvelmek, hogy ellopatni ez is jó.


A spórolásra kitérve betegesen spórolnak. Ha elmennek vásárolni akkor elhoznak egy csomó zacskót, és akkor abba lehet itthon csomagolni. A szemetet ha meg tudják tenni össze gyűjtik, és másnak a kukájába dobják ki. Jobb esetben minden este le tusolhatok de akkor is anyám 1 perc után remeg, hogy sok lesz a víz számla. Igen, volt olyan, hogy csak minden másnal tusolhattam le, de szerencsére erről leszoktak. Ha valami akciós akkor anyám egyől megveszi hiába van sok belőle, persze a leg minőségtelenebb dolgokat vásárolja fel, és raktározza.


És nevetséges dolgokat tiltanak meg. Például este 7 után nem ihatok Colat ha van otthon, mert hogy nehehen alszok el tőle, holott ez nem igaz. A suliba is 2 szendvicset vihetek max, mert azt mondják ha sokat eszek megfájdul a hasam... Holott sajnálják a kaját csak azért mondják, hogy legyen mivel takarózni.


És az a baj, hogy mind a ketten meg... az anyjukat 40 forintért.



2016. aug. 12. 07:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Jó, jó, de ha lakásra spórplnék, akkor se mondanám a kamasz gyerekemnek, h nem vihet még egy szendvicset magával és csak kétnaponta tusolhat...


A reklám toll, hát mondjuk nem küldeném pártlogos tollal a gyereket suliba, de ha fog, akkor ez van, írni lehet vele. A kólaivással egyetértek, egyrészt tényleg megtolja az agyad, a cukor is, a koffein is, a fogadat is szétszedi.


Anyám is mindig parázott, h majd ellopják/elveszik tőlem a cuccaimat, egy idő után nem foglalkoztam vele, te is ennyit tudsz tenni, jól van anya, persze, ellopják.


Amúgy ezekkel a dolgokkal sokmindent nem tudsz kezdeni. Max ha már lehet elmész diákmunkázni, és abból a pénzből költesz, de ők megváltozni már nem fognak.

2016. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleim nem keresnek ennyit de nem sajnálják tőlem a kaját meg a vizet se. Plusz eddig két 10 000 forintos cipőm és nem lopták el őket soha.
2016. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Ez szörnyű lehet. Szabadulni kell onnan minél hamarabb. Ők sose változnak meg.
2016. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%

Ezeket te látod. De nem tudod, ők mit tartanak fontosnak, valóban mire költenek. Autó? Bele se számoltad. Lakashitel?

Velük beszéld meg ne velünk. Mi nem tudjuk. Te sem. Ők igen.

Ne feltételezéseken alapuljon a megítélésük. Konkrét dolgokat hozzanak fel, úgy jobban megérted.

Más szemetébe kukázni jogilag büntethető kategória. Remélem ezt tudják ők is.

Mennyi köbméter víz megy el, amikor sokalják. 6,vagy 16?

2016. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
A kocsi is saját, meg a ház is nincs rajta hitel. Előző oldalra írtam.
2016. aug. 12. 11:17
 16/26 anonim ***** válasza:
31%
Kérj stexet élelemre ha gagyi és rossz dolgokat vesznek és adnak uzsira vagy napközben . Ami olcsó az átlagban tré is , a drágább minőségibb . (A téliszalámi drága de ócska lett tiszta zsír és nyers , a fűszerek se olyan mint lennie kellene . )A saját márkás cuccokba ki lehet fogni néha jó dolgokat , de ritkán . Ruhát is kérj jobbakat mert ha telik miért más holmiját vennéd fel . Alakíts ki saját ízlést és igyekezz függetlenedni , a tollakról az embléma hideg zsíroldó és szivacs által lejön .
2016. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Turis ruha van nálunk is. Én szeretem Őket, mert mindig minőségit kapok, és inkább járok olyanba. Egy nike póló ott is 1000 ft fölött van, én meg több ezret biztos nem adnék ki érte.

Hírdetős tollakat is szeretem. Nem igazán érdekel, hogy mivel írok. A lényeg, hogy fogjon. :D

Zacskó elhozás is ismerős. :D Reggeli kajámat abba csomgaolom, meg kb. mindent.


Na de ennek ellenére, a szüleid túlzásba viszik. Undorító dolog az amikor egy szülő nem engedi fürödni a gyereket, illetve ha sajnálja a kaját.

Kólával egyet értek amúgy. Nem kell innod sem este, sem reggel. :)


Amit tudsz tenni, hogy alkalmazkodsz valamilyen szinten. A nagy spórolásnak úgyis Te látod majd a hasznát. Több örökség! :)

Emellett ha nem figyelnek bevágsz a táskába+1 szendvicset, ennyi.

2016. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen embereknek mi a francnak gyerek, komolyan? Az is pénzbe kerül, kérdező biztos nem nevelő intézetből szedtek ki(mert azokra sok pénzt adnak). Egyébként nagyanyám is ilyen volt velünk élt de 100Ft-is sajnált bármire kiadni, persze keresztapámnak apám testvérének jó szövege volt, az összes pénzét elszedte. És persze mi voltunk az állítólagos pénzéből élünk

.

Próbálj nem foglalkozni velük, később keres suli mellett munkát pl: Tesco-ba már 16 éves kortól lehet melózni.

És lesz legalább egy kis pénzed ruhákra, normális kajára.

2016. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
45%
Nem egészséges ez a gondolkodásmód. Szomorú hogy egy ilyen ember gimnáziumban taníthat.
2016. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
16%
Fillérbassás magasfokozata mindez,
2016. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!