Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim mindenben rémeket látnak és iszonyat spúrok?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legelején.

Anya angolt tanít egy gimiben.


Apa vállalkozó.


Ha kapok turis ruhákat (csak olyaokat kapok) vagy egy 4000 forintos cipőt akkor egy ől jönne hogy jaj, el ne lopják, holott még soha nem lopták el semmimet. 1. Osztályban anya a radirt cérnával bele kötötte a tolltartóba, hogy nehogy ellopják. Mindig ilyen hírdetős tollakat vihetek a suliba amit apum ad, de nagyon gáz mert mindig Fideszes minta van rajta. Azzal érvelmek, hogy ellopatni ez is jó.


A spórolásra kitérve betegesen spórolnak. Ha elmennek vásárolni akkor elhoznak egy csomó zacskót, és akkor abba lehet itthon csomagolni. A szemetet ha meg tudják tenni össze gyűjtik, és másnak a kukájába dobják ki. Jobb esetben minden este le tusolhatok de akkor is anyám 1 perc után remeg, hogy sok lesz a víz számla. Igen, volt olyan, hogy csak minden másnal tusolhattam le, de szerencsére erről leszoktak. Ha valami akciós akkor anyám egyől megveszi hiába van sok belőle, persze a leg minőségtelenebb dolgokat vásárolja fel, és raktározza.


És nevetséges dolgokat tiltanak meg. Például este 7 után nem ihatok Colat ha van otthon, mert hogy nehehen alszok el tőle, holott ez nem igaz. A suliba is 2 szendvicset vihetek max, mert azt mondják ha sokat eszek megfájdul a hasam... Holott sajnálják a kaját csak azért mondják, hogy legyen mivel takarózni.


És az a baj, hogy mind a ketten meg... az anyjukat 40 forintért.



2016. aug. 12. 07:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
39%
Yolo, szord a pénzt!
2016. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt még tudom überelni :D A spórolás nem kifejezés. Nekem 12 éves koromtól kézzel kellett mosnom a saját cuccaimat is, mert drága az automata mosógéppel való mosás. Az brutális volt. Gondolhatod, milyen ocsmányul néztek ki a ruhaim. Égő volt nagyon.

Rám is rámszóltak ha (szerintük) tul sokat ettem. Mindenből a legolcsóbb volt, kóla luxuscikknek számított. Mi is turiból öltözködtünk.

Szo mi szo, nem voltunk akkoriban eleresztve, de ezt mar túlzásnak éreztem. A nagy spórolás utan anyám felépített egy hazat. Most ki van adva, egyszer értelemszerűen az enyém lesz. De hiába, nagyon szar tinikorom volt, nem csak ezek miatt.

2016. aug. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
14%

Zuhanyozni 20-30 percet naponta eszmeltlen pazarlas majd rajossz ha magad fizeted.

Sporolos okos dolog inkabb mint pazarlas

Konnyu szuleid kritizalni de szerintem te meg molyfingot nem tettel le az asztalra.

Jogos a kritika ha te is ketesel es neked jobban megy

Addig diakmunka es segitsd oket hazimunkaban mivel nem hotelban laksz

2016. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
41%
Az én szüleim kevesebbet keresnek. Anya 100 ezer Ft. Apa olyan 230 ezer Ft. És fizetni kell a rezsit + albérlet tv internet stb... + Van egy autónk amibe benzin. + Egy diák és egy normál budapesti bérlet. És vígan megvagyunk. Kaja ruha stb... Megvan. És anya nem olyan spórolós fajta. Jó persze nem vesz még mindent amit lát. Úgy van vele hogy mindenen lehet spórolni de a kaján nem. És emellett olyanra is jut pénz hogy leugorjunk egy napra a balatonra vagy a velencei tóra. Úgyhogy nem értem minek ez a nagy spórolás ha tényleg semmi + kiadásotok nincs gondolok itt most lakáshitel stb...
2016. aug. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
23%
Nem a kaján kell spórolni. A kólaivás megtiltása is hülyeség.
2016. aug. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Közalkalmazottként 250 nettó??? Mivaaan?!:) Nem bruttó?
2017. máj. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!