Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiába próbálkozom, mégis...

Hiába próbálkozom, mégis mindig a nevetség tárgyává tesznek! Miért?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Az egyetemen a vizsgák miatt és az azt követő helytelen táplálkozás miatt felszedtem 3-4kgot, tehát 66 kg-ra ugrott a mérleg nyelve a 167 cm magasságomhoz képest. 60 kg a célom! Ha híztam is, akkor husisabb lettem: csipőmön látszodott +a hasamon, combomon, tehát a problémás területeken mint minden nőnek... Hízós fajta vagyok, tini korom óta ügyelnem kellett az érkezésre, h miből mennyit ehetek. Néha elengedem magam, de a legtöbb esetben igyekszem odafigyelni a kaják összetételére és a bevitel mennyiségére.

Szóval, lassan 1 hónapja megint vissza álltam a diétás ételekhez. 1 hónapja nem ettem semmi tésztafélét, csokit, semmi felesleges szénhidrátot. A párom is megjegyezte, h szépen látszódik, h centikben biztosan fogytam. Mivel olyan emberből vagyok aki "egészségtelen" dolgokon nőtt fel, nehéz megállnom, h pl ne egyek egy tányér túrós csuszát, vagy valami tésztás finomságot.

Ma ebéd után beszélgettünk kint a teraszon anyummal és a tesómmal. Szóba jöttek a kaják és megjegyeztem, h mit meg nem adnék egy kis lasagne-ért. Erre anyukam egyből, h: "Neked nem kell enned olyanokat, így is h meghíztál!"... Tesóm meg helyeselt. Aztán szépen, de sértődve mondtam neki, h egy hétig sem tudnának ők úgy étkezni ahogy nekem kell, de kritizálni meg oktatni ilyen emberek tudnak. Jöttek a lelkizős szövegek, h mit veszem úgy a szívemre, vicceltek stb. Hát számomra ez nem volt vicces mert baromira nehéz úgy lenni egy olyan háztartásban ahol napról napra finomak vannak főzve, de mégis megállom, h nem eszek... Anyumnak sincs top modell alkatja, ő 1 hónappal ezelőtt kezdte, h velem fog diétázni h nekem könnyebb legyen. Na aznap már hozta be a túrós tésztát magának...

Miért kritizálódnak velem, miközben igyekszem?? :(


2016. aug. 14. 13:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Úgy gondolom, nem azzal volt baj amit mondtak, hanem azzal ahogy. Nem kellene leszólni a másikat ha ugyanazt csináljuk mint ő.


Amúgy kedves kérdező, nem vagy kövér. És lehet hogy diéta helyett valami olyan mozgásformát kellne választanod, amit élvezel , ahelyett hogy folyamatosan megtagadod magadtól azokat az ételeket amiket szeretsz.

Írtad hogy nem érzed annyira jól magad ezzel a súllyal a bőrödben: De nem csak kínlódva lehet fogyni, tapasztaltam, sikerült lefogynom huszonöt kilót, azóta is tartom a súlyom. Igaz, lassan adtam le. Sétálj, ússz,biciklizz, és a változatosság kedvéért menj el táncolni a pároddal időnként :) Mind kellemes módja a kalóriaégetésnek, akárcsak a jó szex :)


[link]

2016. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
12%
Miért mit mondtak volna neked? "Ugyan lányom, nem árt az egy tányér zsíros kaja neked, egyél nyugodtan" ezt vártad? Jól esett vagy se, legalább őszinték voltak.
2016. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%
De minek ilyet mondani? Bárki mondhatja, hogy megkíván valamit, nem kell rögtön a torkának ugrani, hogy minek. Nem volt előtte egy tepsi lasagna, amiből nem tudták kihúzni, csak beszélgettek. Már a gondolatban is van kalória?
2016. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez mi ez? Ennyire letaglózott, hogy beszóltak?
2016. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Talán nem ül a kérdező egész nap a gép előtt. Azért kicsit vicces (vagy szánalmas?) hogy vadidegen embereknek beszólogatnak ismeretlenül.
2016. aug. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"egy diétás étrend más mint mikor "normal" kajákat ehetsz"


EZ a tévedésed, és EZÉRT nem fogod sosem tudni tartani a súlyodat!


Ugyanis hiába kínzod magad, amít lefogysz, ha utána megint úgy eszel, mint a a "diéta" elött.


LEfogyni és a súlyt megtartani csak úgy lehet, ha olyan étrendet választasz magadnak, amit életed végéig tartani tudsz.


Azaz VAGY végleg drasztikusan csökkentett szénhidrátokon élsz, VAGY "normál" kajákat eszel csökkentett mennyiségben.

2016. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, a diéta étrendet jelent, nem fogyókúrát.


Nem azért híznak vissza sokan, mert "bűnöznek", hanem mert azzal, hogy bűnös kajának van kikiáltva valami, annál vonzóbb lesz, annál nagyobb mértékben használja az ember jutalomként.


A legtöbb ételt el lehet készíteni normálisan.

2016. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!