Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy a mostohatestv...

Elmondjam, hogy a mostohatestvérem drogozik és gyógyszereket szed, ha megzsarolt? Vagy szálljak ki ebből?

Figyelt kérdés

Az elején még izgalmas volt és mivel több ismerősöm füvezik/füvezett, nem érdekelt, hogyha néha elszívott 1-1 szálat. Jóban voltunk nagyon, sokat lógtunk együtt.

De már ott tart, hogy a 24 órából 10-et tuti beállva tölt, gyógyszereket szed és folyamatosan bulizik. Nem úgy, hogy elmegy, megiszik 2-3 sört és hazajön. Hanem elmegy este és másnap reggel jön haza, de teljesen kész állapotban. Tegnap a hátsó kapun jött be és beleesett a medencébe. Múlt pénteken mikor próbált beállni a kocsival a garázsba, levitt a jobb tükröt... Az volt a szerencséje, hogy anyáék nem voltak itthon, mert olyan szaga volt, mint egy szeszgyárnak.

Mellette cigizik, de rengeteget. Nekem is van, hogy jól esik 1-1 szál, de nála 2 napra tuti nem elég egy doboz.


Félek, hogy mi lesz vele... Én hamarosan elköltözöm a Belvárosba az egyetem miatt és bármennyire is szeretném, nem tudok mellette lenni majd folyamatosan, vagy helyrehozni a dolgait. Ez lesz az utolsó éve a gimiben és jelenleg még abban is kételkedek, hogy nem rúgatja ki magát még a félév vége előtt. Próbáltam vele beszélni, de csak hatalmas veszekedés lett belőle és a végén megzsarolt. Van rólam egy videója és mondta, hogyha beszélek akár anyának, vagy az apjának az állítólagos félelmeimről, akkor pár csoportba "véletlenül" elküldi a videót, mert nem igazság, hogy csak ő láthatja.


Fogalmam sincs, mit tegyek. Régen bármivel fordulhattam hozzá, ma meg már olyan, mint egy időzített bomba.


2016. aug. 18. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Mi van azon a videón?
2016. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem a drogozas, illetve az, hogy valoszinuleg fuggo a mostohatesod az egy nagyon komoly problema! az, hogy van rolad egy cikis video eltorpul mellette... nem tudom, mi lehet rajta, de szerintem mindenkeppen beszelj a szuleiddel

amugy fura, ok hogyhogy nem vesznek semmit sem eszre belole?!

2016. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Milyen video? Hat figyelj, mutassa meg a videodat, mondjuk reszeg vagy rajta, na bumm, mindenki volt reszeg, szexelsz rajta na ismet bumm, drogozol rajta szinten bumm, egyszer mindenki hibazik, csak te nem vagy sem prosti, sem drogos, sem alkesz, szoval mondd meg neki, hogy mutogathatja a szuloknek, attol meg o a problema a csaladban es nem te! O a drogos, alkoholista es nem te! Ha meg a videodat felteszi a netre, azert fel is jelentheted, szoval ugy szorakozzon. A szuleidnek megmutatja, hat ki nem szrja le, kb 2 hetig mergesek lesznek rad, de ugyis elfelejtik. De ot meg kb kuldik az elvonora! En kozolnem vele, hogy fenyegess csak, mindenhogy te jarsz szrul, tehat inkabb fejezze be a zullest, es inkabb az erettsegi meg a tovabb tanulas erdekelje!
2016. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Szép, hogy segíteni akarsz rajta, de ez elsősorban nem a te felelősséged!

Ő függő lett, kezelésre kéne mennie. A videót nem tudod letörölni valahogy? Amikor épp ki van ütve és hortyog?

2016. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, de kicsit nyers leszek: aki hulye haljon meg!

Ha a szuleid megbuktak gyereknevelesbol es nem veszik eszre hogy hova lecsuszott a gyerekuk akkor te mar nem sokat tudsz tenni. Mellesleg a videoval fel tudod jelenteni, es akkor a rendorok is megtudjak hogy drogozik szoval uzend meg neki hogy a te zsarolasod kemenyebb.

2016. aug. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Én el sem tudom hinni, hogy egy szülő ne venné észre, ha ilyeneket csinálna a gyereke. Én tiniként amikor kint voltam cigizős emberek között, szüleim azonnal észrevették, hogy bűzlök mint egy görény. És akkor még csak gimis? Hol a szülő ilyenkor? Nekem ne mondja már senki, hogy még csak fogalmuk sincs róla, hogy miket művel a gyerekük.

Nem tudom mi van abban a videóban, de ha nem kap segítséget most az a gyerek, akkor később sokkal nagyobb gondjai lesznek, nehogy aztán magadat fogod okolni mert senkinek sem szóltál róla.

2016. aug. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Anyáék elég keveset vannak itthon, meg a mostohatesóm is lelép elég gyakran, vagy a szobájában van, ha itthon vannak anyuék. A cigiről tudnak, de 18 éves, nem mondhatják, hogy "ejnye, nem szabad".

Régen tudtam mindenhova a jelszavát, de már megváltoztatta a gépén is és oda is fel van rakva a videó, ha a telefonjáról törlődne. Én vagyok rajta és ő, de belőle semmi nem látszik.

2016. aug. 18. 14:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha te nem tudsz segíteni, akkor szüleidtől mit vársz?

Én a legjobb barátommal voltam hasonló helyzetben, én az anyukámnak szóltam aki szólt az osztályfőnökének aki nem csinált semmit, a mi barátságunk viszont megromlott. A te dolgod testvérként az hogy meghallgasd ha gondja van, ha összeesik és szól neked menj érte és vidd haza, de árulkodni semmiképp sem a te felelősséged vagy feladatod.

2016. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
A cigiről tudnak, de 18 éves, nem mondhatják, hogy "ejnye, nem szabad". - Dehogy nem. Csak nevelni kellene, nem vallat vonogatni.
2016. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Pontosan, nevelés kérdése minden. Ha a gyereked még akár 25 évesen is nálad lakik, akkor igenis megmondhatod neki, hogy márpedig te nem akarod, hogy ő dohányozzon. De a mai szülők már csak ilyenek. Vállat vonnak és "hát én mit csináljak vele, már felnőtt..." Nem, nem felnőtt, 18 éves, felnőttkorú, de agya még nem egy felnőtté. Amíg a gyereked nálad él, igenis felelős vagy érte.

De ha a szüleid hagyták idáig fajulni a dolgokat, akkor amúgy sem fognak ez ellen semmit tenni. Behúzzák fülüket, farkukat és majd vakon járnak és sápítoznak, hogy jaj mi lett a gyerekemből...

2016. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!