Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy a mostohatestv...

Elmondjam, hogy a mostohatestvérem drogozik és gyógyszereket szed, ha megzsarolt? Vagy szálljak ki ebből?

Figyelt kérdés

Az elején még izgalmas volt és mivel több ismerősöm füvezik/füvezett, nem érdekelt, hogyha néha elszívott 1-1 szálat. Jóban voltunk nagyon, sokat lógtunk együtt.

De már ott tart, hogy a 24 órából 10-et tuti beállva tölt, gyógyszereket szed és folyamatosan bulizik. Nem úgy, hogy elmegy, megiszik 2-3 sört és hazajön. Hanem elmegy este és másnap reggel jön haza, de teljesen kész állapotban. Tegnap a hátsó kapun jött be és beleesett a medencébe. Múlt pénteken mikor próbált beállni a kocsival a garázsba, levitt a jobb tükröt... Az volt a szerencséje, hogy anyáék nem voltak itthon, mert olyan szaga volt, mint egy szeszgyárnak.

Mellette cigizik, de rengeteget. Nekem is van, hogy jól esik 1-1 szál, de nála 2 napra tuti nem elég egy doboz.


Félek, hogy mi lesz vele... Én hamarosan elköltözöm a Belvárosba az egyetem miatt és bármennyire is szeretném, nem tudok mellette lenni majd folyamatosan, vagy helyrehozni a dolgait. Ez lesz az utolsó éve a gimiben és jelenleg még abban is kételkedek, hogy nem rúgatja ki magát még a félév vége előtt. Próbáltam vele beszélni, de csak hatalmas veszekedés lett belőle és a végén megzsarolt. Van rólam egy videója és mondta, hogyha beszélek akár anyának, vagy az apjának az állítólagos félelmeimről, akkor pár csoportba "véletlenül" elküldi a videót, mert nem igazság, hogy csak ő láthatja.


Fogalmam sincs, mit tegyek. Régen bármivel fordulhattam hozzá, ma meg már olyan, mint egy időzített bomba.


2016. aug. 18. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Tehát akkor te is drogozol és ez van rajta a videón. Két lehetőség van, vagy megmondod a szülőknek, hogy van egy videó, amint te drogozol, de a mostohatesód A drogos, vagy nem csinálsz semmit. A drogfüggőség nem mindig könnyen észrevehető, ezért szoktak drogra utaló jeleket keresni a szülők. Bár ha hétköznap, amikor mindenki látja a tesód beleesik a medencébe és ez rendszeres, akkor hamar feltűnik mindenkinek.

Nézd én úgy gondolom, hogy nem gáz ha elszív napi 10 szál cigit, az sem ha berúg hétvégén.

Nehéz meghatározni, de a legkönnyebb magyarázat arra, hogy hol van a határ, az az, ha valaki nem tudja ellátni a feladatait, fiataloknál a tanulást, felnőttnél a munkát, de azért amikor valaki ide eljut, annak vannak előjelei. De a legtöbb tinédzser simán berúg annyira, hogy letörje az autó tükrét, szóval emiatt még nem kell rohanni a szülőkhöz. Lehet, hogy te félted túl. Egyébként a tizenévesek nem szoktak így maradni, hamar abbahagyják a féktelen bulizást.

2016. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
10 Bocs, de ez egy hülyeség a nagykorú személyért nem felel a szülő, bárhol is lakik.
2016. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem jogilag mondom. Erkölcsileg csakis a szülő felel érte.
2016. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13 És az mit jelent, hogy erkölcsileg felel érte? Semmit. Egy felnőtt, nagykorú ember a saját tetteiért felel, a szülőnek ilyenkor már semmi köze hozzá. Nyilván a nevelés sokat számít,de láttam olyan esetet is ahol nem számított. Plusz nagyjából 16 éves koráig tudod nevelni a gyerekedet, utána lehet megnézni, hogy jól csináltad-e, vagy elrontottad, de akkor már nem lehet korrigálni, ha megtiltod, hogy bagózzon, akkor majd olyankor csinálja, amikor nem látod, téged meg utálni fog.
2016. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Semmi közöd hozzá. Nem a te életed! Te se szeretnéd ha beleugatna vki.

Pár év múlva szinte nem is találkoztok..

Csináld a magad életét.

2016. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!