Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám a "drága" hobbimba is...

Anyám a "drága" hobbimba is beleszól, jogosan? Annyira idegesít már.

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és nagyon szeretem a karórákat. Mindig is tetszettek, ezért 2 éve sikerült is vennem egy drágább darabot, valamint tavaly is beszereztem egyet, idén szeretnék még egyet venni SAJÁT pénzből, tehát nem anyámat "húznám le". Az előző óráimba édesapám beleadott bizonyos összegeket, ő szerencsére nincs anyával egy véleményen, szerinte is hasznos lehet egy szép óra, főleg hogy értékalló, valamint évekig kibírja. Most viszont tényleg saját pénzből is jószívvel meg tudnám venni, ugyanis diákmunkáztam több nyáron is, valamint -nem panaszkodom- elég jó zsebpénzt kapok szüleim által, ezért szerencsére megengedhetem magamnak a drágább holmikat. Nem költekezem fölöslegesen, igyekszem félrerakni, pont emiatt, hogy ha valami megtetszik, akkor azt nyugodt szívvel meg tudjam venni. Ne milliós összegekre gondoljatok, csak designer órákról van szó 70-80-90ezer Ft-os árkategóriákban. Ez van, nekem ez a fontos, úgyhogy kérlek titeket mellőzétek az olyan hozzászólasokat, hogy fölösleges, meg a többi. Ez is nézőpont kérdése, van aki ennyi pénzt kiad egy 1 hetes fesztiválbérletre, van aki inkább elnyaralja, és vannak olyanok is -köztük én is- akik ezt a pénzt drágább, de maradandó holmikra költik. Ez csak azon múlik, hogy kinek mi a fontos, mire szánja szívesen azt a bizonyos összeget.


Anyámról meg annyit, hogy az első órám megvétele után 1 évig (!) azt hallgattam, hogy hogy képzeltem ezt megvenni, minek akarok villogni, meg ha erre volt pénzem akkor pluszba semmire se kérjek, mert hogy "van nekem bőven". Ne úgy képzeljétek ezt el, hogy mindennap ezzel keltett, hanem úgy, hogy ha bármi kapcsán is fel tudta hozni, akkor azt megtette. Állandóan elmondja, hogy erről meg van a véleménye, meg hogy ha nincs is saját keresetem, akkor minek nekem ilyen óra. Azt viszont nem érti meg, hogy amíg mások ezt az összegeket elisszák/elbulizzák, én addig valami maradandót vásárolok belőle. Mielőtt valaki kérdezné, azt is leírnám, hogy azért szeretnék több ilyen órat, mert mindegyik más-más stílusú, öltözékhez illően tudnám őket variálni. Szüleim jól keresnek, ennél nagyobb összegű ajandékokat is kaptam már (telefon, laptop, ruhák), azon anyám mégse volt így kiakadva. Nem is értem, hogy neki az miért fáj, ha én ilyen órákra szeretném költeni a pénzem. Borzasztón zavar, ugyanis ha megengedhetem/engedhetjük maguknak, akkor miért ne? Nektek mint kívüllállóknak erről mi a véleménye? Jogos anya felháborodása/haragja?



2016. aug. 20. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
36%
Költözz el!!!
2016. aug. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 A kérdező kommentje:
#1 jövőre érettségizem (5 osztályos gimi), jól tanulok, úgyhogy a tanulás rovására biztosan nem fogok elköltözni. Amúgy is gimnázium mellett dolgozni szinte lehetetlen, kivéve ha az embernek nem fontos a továbbtanulás. Viszont nekem az.
2016. aug. 20. 15:59
 3/88 anonim ***** válasza:
78%

"Jogos anya felháborodása/haragja?"

Nem. Ha ezt te a saját pénzedből (a zsebpénz is a te pénzed, hiába, hogy anyádéktól kapod) veszed, akkor nem szólhat bele. Nem drogot veszel.


Az én lányom 30e ft-ot költött el Legóra. Sztem hülyeség ennyi pénzt kiadni rá egyszerre, de neki ez kellett. Szüli- és névnapra kapta a pénzt az egész családtól. ÉS: 8 éves, mégis hagytam neki, hogy erre költse, pont azért, mert értékálló, nem egy haszontalan vacak. Párszor rákérdeztem, hogy tuti ezt akarja-e, de ennyi.


Az óragyűjtést sem értem, de biztos nem szólogatnék be neked. Neked ez kell, hát ez kell...


Én meg kutyakiállításra költök, más meg ezt nem tudja megérteni. :)

2016. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
36%

A saját pénzeddel azt csinálsz amit akarsz. Én is szeretem az órákat, nekem is van jópár. Mutass neki 20.000Eurós Rolexet. :D


Ha megvan rá a pénzed akkor menj el és vedd meg, nem kell tudnia mennyi volt, nem kell előre bejelenteni. Elmész, megveszed és ennyi.

2016. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 A kérdező kommentje:
#4 igazad van, és nem is terveztem beszámolni mindenről, viszont azt észre fogja venni ha új, akkor majd megkérdezi hogy mennyi volt és a többi..
2016. aug. 20. 16:21
 6/88 anonim ***** válasza:
57%

Saját pénzed szóval a te dolgod. De egy tipp: Rakj férre kiútra s költözz külön.

Nekem kicsit drágább hobbijaim vannak xD

De külön kiköltöztünk párommal s szabadabban megszólás nélkül költhetünk magunkra.

Művész lélek vagyok. Alapon nem olcsó egy hobbi, de amiket csinálok az mégdrágább: bjd figurák (baba fajta) rendes műgyantából + lakkok stb, bútortervek, makettek, saját egyedi fölsők (nem ratyi minőség - tervezőként tanultam)

s végül a rajz/digitális tervezés. Amikor anno említettem anyámnak milyen gépi eszközöket igényelnék teljesen kifagyott az árakon xD

(pl nagy kijelzős IPS es táblamonitor ceruzával)

Meg vannak pályázatok ahol digitális rajzokat fogadják el... Ez sokszor szíven ütött, hogy kézzel szépen kiviteleztem s nem fogadták el (pedig engedték a szabadkézit is nevezni) rá egy évvel sima painttal csináltam egy ratyi teszt rajzot, hogy igaz-e a "digitálisok előnyben" duma.... S elfogadták (6.lettem)

XD

19 vagy lassan úgyis életet kezdesz, rakj kiútra kesst és ragadd meg az első alkalmat :D

Én anno barom voltam s költöttem a hobbimra>< nem volt kiútra pénzem s lemaradtam pár jó lehetőségről, de megoldódott.

2016. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
15%
Tovább tanulás céltudatos vagy csak mész egyenesen? Mert van pár ismi akik tovább tanultak s magyarba szívnak 70ezerér tanult emberként xD miközbe én céltudatosan tervekkel haladtam s megvagyok kedvelt hobbijaimmal ><
2016. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt neked is, termeszetesen celtudatos a tovabbtanulas. Szerencsere pont az erdekel, amiben igazan jo vagyok (kemia), ugyhogy ezzel konnyen el is tudok majd helyezkedni.
2016. aug. 20. 16:37
 9/88 anonim ***** válasza:
34%

sajat penz? ohh a zsebpenz a kertben no nalatok vagy szuleid adjak?

Nincs sajat penzed ha csak nem dolgozol.

Otthon elsz es tanulni akarsz akkor turod a szuleid

ps nem jo beleszolni mas hobbyjaban de hat ez van el kell fogadnod amig otthon elsz

2016. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
34%
Amíg otthon laksz és egy fityinget nem dobsz be a közösbe (rezsi stb.) addig igen, beleszólhatnak, hogy mit vásárolsz. 19 éves vagy, két megoldás van: 1. elfogadod, hogy a szüleid jófejek és eltartanak, míg elvegzed a tanulmányaid (gondolom nem 2-3 év lesz)- ugyanis bőven van szülő, aki 18 évesen útjára engedi a kölköt és esélye sincs egyetemre pl- s ezért cserébe megpróbálsz felnőttként viselkedni: Elfogadod ha valami nem úgy alakul ahogy te megálmodtad. Vagy : 2. Elköltözöl otthonról, suli mellett munkát vállalsz és küzdesz a létfenntartásért, míg befejezed az egyetemet, majd ha gyűjtesz rá eleget- veszel magadnak órákat és hasonló drága hobbikba kezdesz.
2016. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!