Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Etikátlan volt az alábbi...

MIKLÓS18 kérdése:

Etikátlan volt az alábbi cselekedetem önök szerint? (minden fontos lent)

Figyelt kérdés
Családommal élek közös háztartásban,(20 az életkorom,hallgató vagyok).Családi körben megszerveztünk egy nyaralást idén,amely esemény szervezésekor szüleim nem voltak azzal tisztában,hogy e nyaralás kezdeőnapja megegyezik azon személy születésnapjával,akivel "járok" jelenleg,a nyaralás helyszíne pedig nagyon távol esett ide,emiatt épp aznap kellett volna utazni! Ezt az egybeesést azzal a durva csellel küszöbltem ki,hogy aznap (délután utaztunk volna)én pedig a reggeli órákban megrendeztem egy szédüléses rosszullétet.Mivel régóta cukrobeteg vagyok,családom nagyon megijedt,bevittek a helyi kórház sürgősségi osztályára,ahol végig komoly arccal színészkedve viselkedtem,igaz,megbüntetett a sors,mert majdnem befektettek,akkor,abnormális vércukorszint-érték miatt-végül hazaengedtek,és e rosszullét annyira elvette családom idejét a készülődéstől,hogy másnap reggelre toltuk a nyaralást,a szervezés "túlsó" embereit,a szállásadónkat is tájékoztatva,így elértem célomat,aznap este egy remekül sikerült randit tartottam a kedves ismerősömmel,aki aznap ünnepelt volt!családomnak később "beismerő vallomást" is tettem,akik megbocsátottak nekem,de utólag maradt bennem lelkiismert-furdalás,hogy a hazugság útját választottam,mert mindigis jóban voltam szüleimmel,mióta élek és mozgok!(mielőtt mindenki ezt vetné fel:akkor annyira rövid ideje ismertem én is azt a személyt,aki miatt tettem e cselekedetem,hogy szüleimnek gőze sem volt arról,hogy ő mikor ünnepelt,csupán a nevét tudták,azt is tőlem!)Mit gondolnak rólam,érthető áldozathozatal,vagy túl messzire mentem,vagy gyalázatos tett volt?Érdekel véleményük!

2016. szept. 2. 23:47
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű: az elején kell mondani, hogy aznap neked nem jó.
2016. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
98%

azon kívül,hogy ilyen irritáló stílusban beszélsz,még hülye is vagy. miért nem mondtad meg a szüleidnek,hogy bocsi de a csajodnak ma van a szülinapja?te csak egy nappal később mész a nyaralásra. ha ilyen rugalmasak voltak és rögtön eltolták egy nappal, akkor szerinted kiakadtak volna,ha egy nappal később mész? nem hiszem..

a másik dolog,hogy a kórházban feleslegesen voltál,foglaltad a helyet a sürgősségin azok elől akik TÉNYLEG rosszul lettek. ez nagyon undorító dolog. szerintem te sem örülnél,hogyha rosszul lennél és azért kéne sokat várni,mert egy kamuzó hülyegyereket vizsgálnak? ebbe azért illett volna belegondolni.

nem szép dolog amúgy visszaélni a cukorbetegségeddel.

+ nekem az is furcsa,hogy fontosabb a most megismert csaj,mint a saját családod? aki láthatóan rendes,ugrottak veled a kórházba és a nyaralást is elhalasztották miattad. mégis őket vetted palira az aktuális csaj miatt,aki lehet jövő hónapban már sehol nem lesz? .. óriási nagy hülyeséget csináltál. komolyan, egy óvodás gyerektől azt mondom oké, de egy felnőtt embertől nagyon nem.. ezer más módod lett volna: pl leülni velük és korrekten elmondani..vagy a csajjal előtte levő nap találkozni..amúgy a csaj tudja,hogy mit csináltál? kétlem,hogy ezek után érdekelnéd

2016. szept. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
91%

Akkora kamu, mint ide Szamosújlak.

Milyen rosszullét? Ha ismer a család, mérnek egy cukrot oszt megoldják.

Kórház dettó. Egy cukorbeteg nem titkos fájdalomtól fetreng, amit meg kell játszani.

Ráadásul korábbi kérdésben egészséges voltál... Idióta.

2016. szept. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
87%
Ugy velekszem, a tobbsegi akaratot szentesitem ezen kerelmemmel; meseljen meg!
2016. szept. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
92%
Nőként is taszítana egy ilyen húzás, az meg hogy férfiként ez magadtól eszedbejut, pláne gyomorforgató. Számomra nincsen abban semmi romantika, hogy a pasim a családját átverve akar számomra hízelegve szülinapozni. A prioritások fontosak mindenki életében. Egészen biztosan ajtót mutatnék annak a fickónak, aki egy ilyen gesztust kedvesnek és figyelmesnek talál, szerintem inkább hatásvadász és alattomos. Persze mivel mindez kamu, így csak a feltételezett újabb agymenésedre reagálok én is elméletben. Közben meg titokban remélem, hogy nem rohangál túl sok belőled az utcán, fel nem foghatom minek ez a sok modorosság. A magát Rómeónak aposztrofáló delikvensektől alapjáraton kiver a víz, szerencsére a "párkereső" korszakomon egy jóideje már túlvagyok, kábé az éveid számval megegyező idő óta élek házasságban. Az a típús lehetsz, aki valentin napra(hesss) is toronyórát lánccal, aztán meg nyilvánosan féltédre ereszkedve kéri meg tapsvihar közepette a leány kezét. Biztos egyszer akad majd Neked is párod, aki vevő minderre, én maximum egy egészséges hányingert kapnék egy ilyen Don Juantól.
2016. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
98%
Hazudtál a szüleidnek, értékes időt vettél el valóban beteg emberektől egy olyan nő miatt, akit alig ismersz. Etikátlan volt, igen.
2016. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
83%
azon személy... a szerelmed, te idióta.
2016. szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
94%

"egy remekül sikerült randit tartottam a kedves ismerősömmel"


Te élőszóban is ilyen retardált módon fogalmazol?

2016. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
97%
Elmebeteg, vagy hitgyülis (a két halmaz között átfedés is van).
2016. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
97%

szerintem gusztustalan, gerinctelenség egy ilyen dolog miatt rosszullétet színlelni.


Egy normális, gerinces ember odaáll a család elé, és megmondja, hogy "apa, anya, a barátnőmnek szülinapja van, én egy nappal később tudok menni a nyaralásra, mert nagyon fontos számomra, hogy kettesben megünnepeljük."


Rosszullétet színlelni, mindenkit halálra ijeszetni, az egész család nyaralni indulását, szórakozását tönkretenni - ilyet egy igazi meggondolatlan fäszkalap csinál.


Legközelebb, ha rosszul vagy, mindenki azon fog gondolkodni, hogy vajon most nem színlelsz-e?

2016. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!