Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így a fiam, mivel érdemeltem ki ezt, és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem iszom,csavargok, nem akartam otthagyni a gyerekeimet sose, tisztességesen felneveltem őket,megvolt mindenük, de nem is kényeztettem el őket...


Általában a fiúk az anyjukat pártolják,jobban szeretik...én ezt nem veszem észre.


Nekem pedig be-beszól,flegma a fiam,nem hálás semmiiért( de a lányom se, csak ő már nem lakik itthon) pedig már nem kamasz,26 éves.


Én több okra is gyanakodom.nem tudom, melyik igaz.

Kamaszkorában járt egy lánnyal, de csúnyán átverte, azóta 1 komolyabb kapcsolata volt csak,néha, úgy érzem haragszik az egész női nemre,így rám is.


A másik, 20 éves volt,mikor az apja megcsalt, úgy volt, hogy elválok tőle, előtte ivott is...A fiam szerint "árulónak nem jár bocsánat"...

Viszont én visszafogadtam a férjem, újrakezdtük.A "gyerekek "is látszólag elfogadták...Valahol ők is rosszabbul jártak volna a válásunkkal,anyagi és más szempontból is...

Viszont azóta időnként érzem, hogy nem tisztel,talán gyengének tart?Nincs tekintélyem emiatt előtte?

A férjem persze a " harcunkban" próbál pártatlan maradni, ritkán áll mellém, és torkollja le a fiam,de ő ilyen, utálja a veszekedést, a konfliktusokat,és próbál mindenki szemében jó lenni, megfelelni mindenkinek.


A fiam sokat köszönhet nekem, nekünk, most pl. vett egy romos házat, mi járunk neki segíteni felújítani, a férjem rengeteget dolgozik a házon,kőműves ,és más munkát, és én is segítek.


Mégis úgy érzem,ha ez meglesz, vagy nem költözik oda, vagy pedig már nemigazán fog minket keresni.A nagymamájával is így tett, pedig ő volt a kedvence, de alig látogatja, szinte sose...

A lányunknak is csak addig voltunk jók, még fizettük az albérletét pesten,míg suliba járt,mióta pesten lakik, és munkája is van, évente 2-3 x jön csak haza borsodba...


Tudom, panaszkodok, és másnak még több baja van a gyerekével, iszik ,drogozik, bűnöző, de nekem ezek rosszul esnek nagyon.Mit tehetnék?Fogadjam el, kérdezzem meg konkrétan mi a baja velem?Vagy mit csináljak?


Kérem, ne a megcsalást boncolgassuk, annak már 6 éve, és jól megvagyunk, még jobban mint előtte, ezért nem értem..Aki normális értékelhető választ ad, megy a zöld kéz,ígérem..


Köszönöm.


2016. szept. 15. 19:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt tegyél pontot a dolgok végére.ha bunkó veled akkor mondd neki ne keverjen össze valamelyik haverjával,mert az anyja vagy.Én biztos befejeznék minden segítséget.ha ő olyan ügyes oldja meg a gondjait egyedül.Neked meg legyenek roppant fontos dolgaid,ő meg építse a házát az életét ahogy akarja.Egyszerűen ne segítsetek neki.ha megy haza megy,ha nem nem.Elöbb utobb haza fogja enni a jó fene. Járjatok el a férjeddel kirándulni nyaralni bármi.mutasd meg neki máshogy is eltudjátok tölteni az időtőket pénzeteket.Rátok is fér.felneveltétek őket,most már éljenek csinálják ugy ahogy akarják.
2016. szept. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

20-ra:

Amiket írtál példának, abból az az érzésem, hogy nem neked szól ez a stílus, hanem mindenkivel így beszél. Vegyük sorra a példákat, amit írtál:


1. Autó ablaka: Tegnap (csütörtökön) tényleg meleg volt. Az egész országban. Ha netán azt mondta volna, hogy túl nagy a huzat, és ez zavarja, azt inkább megérteném (gondolom ti is). De amit mondott, az bizony elég bunkó viselkedés még egy haverral is, nemhogy a szüleivel.


2. Ha ő vezet, akkor csak azt a zenét lehet hallgatni, amit ő akar. - Ehhez nem tudok hozzászólni, mivel mi sosem hallgatunk zenét vagy rádiót autóban, hanem beszélgetünk.


3. Vittél egy régi magnót,h hallgassátok munka közben, ő meg azt mondta: "Miért ezt a szart hallgatjátok?" - Na ezen totál kiakadtam volna. Lehet, hogy abban a szent pillanatban félbehagytam volna a munkát és indultam volna haza. És megmondtam volna, hogy hívjon helyettem egy szakit vagy segédmunkást, ha akar; pofázzon bele az ő zenei ízlésébe, ő majd elküldi a pi...ba.


4. Ha nem tudsz vmit a gépen, kelletlenül ,ingerülten "segít"... - Ez megint nagyon bunkó viselkedés.


Sok okosat nem tudok mondani. Szerintem a férjeddel beszélgessetek erről négyszemközt. Valahogy az kéne, hogy következetesen, erőteljesen, minden alkalommal, mindketten utasítsátok vissza ezt a stílust. Valahogy éreznie kéne, hogy így egyszerűen nem beszélhet a szüleivel.

2016. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Probaltam vele beszelni,de nem latja be, hogy viselkedhetne tisztelettudobban.

Viszont a nozes tema nagyon erzekenyen erintette,( marmint,h rajuk haragszik,de rajtam tolti ki)felhaborodottan reagalt ra,ne is emlegessem...

Ezek utan, mar a megcsalos reszt,hagytam is...

Ugyse vallana be,lehet h tudattalatt reagal ra igy ,ha emiatt van.

Idegenekkel udvarias,"onoz", de itthon egy fonokoskodo,iranyito tipus.

2016. szept. 16. 14:35
 24/34 anonim ***** válasza:

És ti hogyan reagáljátok le, amikor bunkó a fiad? A leírásod alapján nekem úgy jön le, hogy sehogy. Ez pedig nagy hiba családon belül. Ha soha nem kap visszajelzést, akkor ez lesz neki a normális viselkedés.

Mivel a facebook-on, messengeren és jó néhány egyéb netes, telefonos applikácion keresztül lehet ingyen telefonálni, akár a világ másik végére is, csak az nem telefonál a másiknak, aki nem akar.

Amiket felsoroltál a fiaddal kapcsolatban, nehezen eldönthető, hogy nennyire gáz. Pl. én az anyám feletti lakásban lakom és amikor tegnap lementem hozzá, azzal inditottam, hogy "mi ez a xar zene, nem kapcsolnád ki?", ő kikapcsolta és mivel mi jó kapcsolatban vagyunk, én sem voltam bunkó, fordítva ugyanúgy volt már ilyen, hogy anyám kérte ne hallgasuk x zenét a kocsiban és mi is alkalmazkodtunk. A többi, amit felsoroltál mind ilyen. Nektek kellene reagálni, ha nem tetszik a stílus.

2016. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Utolsó,nyilván lereagáljuk,gondolod, hogy lenyelünk mindent? :)


Amiket felsoroltam,nyilván csak 1-2 példa volt,nem akarok ide mindent felsorolni.

Valószínű,én vagyok érzékenyebb,és felveszek olyat is, amit más esetleg nem...


Csak mivel én gyakrabban nem hagyom szó nélkül,mint a férjem(azért ő is rászól, de ő nyugisabb)köztünk gyakoribbak a szóváltások,mert nem hagyom magam...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2016. szept. 16. 16:17
 26/34 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy itt azt irod le ahogy te sajat magadat latod. Es amit felsoroltal, az nem nagy durranas:


"Nem iszom,csavargok, nem akartam otthagyni a gyerekeimet sose, tisztességesen felneveltem őket,megvolt mindenük, de nem is kényeztettem el őket... "


Ez oke, de ez a nagyon minimum. Szeretted oket? Ugy igazabol? figyelembe vetted oket mint embert? Tudtak bizni benned? Hiteles szulo voltal?


Az a gond hogy ezekre a kerdesekre talan nem is tudsz valaszolni. A gyerekeid nem veletlenul tavolodnak el toled.

2016. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Oke,utolso,ugy latom te mindenaron azt akarod kihozni,hogy en vagyok a szxar szulo.Am legyen ...

Csak azert soroltam fel egy par dolgot,h lassatok,nem egy munkakerulo,alkoholista no vagyok.


De meg nemelyik igy is nagyobb becsben van.Ezt embere valogatja,mert nemelyik gyerek meg igy is halasabb...ragaszkodobb,akarhogy neveltek,meg foglalkoztak vele.


Az allami gondozottak meg az idegen neveloszuleiket is szeretik,halasak ,h csaladban nonek fel...

Na mindegy,hagyjuk.

Gondoltam,hogy a vegen engem hoznak ki pocsek anyanak.


Most mar nem reagalok tobbet,reszemrol lezartam,koszonom.

2016. szept. 16. 17:18
 28/34 anonim ***** válasza:
42%

Latod, amint felmerult az hogy esetleg te is hunyo vagy sztoriban, egybol bevagod a hisztit es elmenekulsz, valamint teljesen lenyegtelen dolgokkal peldalozol.


Hianyzik beloled teljesen az onreflexios kepesseg, mindig masok a hibasak, te mindent jol csinalsz, es masok gonoszsaganak az aldozata vagy.


Vigasztaljon az a tudat, hogy nem vagy ezzel egyedul, sokan vannak ugyanigy, akik mindig a masikban keresik a hibat, anelkul hogy feltennek a kerdest: biztos hogy en mindent jol csinaltam?


Ket lehetoseged van: vagy folytatod ugyanigy ahogy eddig, es semmi javulas nem lesz, vagy megprobalsz legalabb magadhoz oszintenek lenni, veszel nehany konyvet mondjuk a gyereknevelesrol, hogy legalabb utolag tudd hogy mit rontottal el. Es sem garancia semmire, mert a gyerekeid felnottek, veglegesen kialakult a szemelyiseguk, de talan a veled valo viszonyt lehetne javitani.


A ferjed azert nem megy bele a konfliktusokba mert pontosan latja hogy nincs teljesen igazad, csak nem meri a szemedbe mondani. A fiad meg azert agressziv veled, mert nem tudott olyan messzire lelepni toled mint a lanyod.

2016. szept. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Hát ebben nagyon tévedsz,nem akar ő lelépni, nagyon is jó,és kényelmes neki itthon,egy fillérjébe se kerül...Ha annyira szxr lenne velem, már 18 évesen leléphetett volna, de lassan 27 lesz...


Nem tudom,ismeretlenül miért formálsz véleményt,és ítélkezel..Nem tudom,te hány éves vagy, és hány gyereket neveltél már fel,remélem neked jobban fog sikerülni a gyereknevelés...

A magad huszon,vagy nem tudom éveddel marhára bölcsnek gondolod magad...


Én pedig nem hisztizek,és menekülök, de a veled való vitát lezárom, kérlek hagyjál békén, és kímélj meg magadtól...Köszi.

2016. szept. 17. 06:50
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

28-as: Ismeretlenül ítélkezel igencsak sommásan.


"egybol bevagod a hisztit es elmenekulsz"

Amit a 27. hsz-ban írt a kérdező, az nagyon messze van a hisztitől.


"Hianyzik beloled teljesen az onreflexios kepesseg, mindig masok a hibasak, te mindent jol csinalsz, es masok gonoszsaganak az aldozata vagy."

Én az eddigiekből nem úgy érzem, mintha ő azt gondolná, hogy mindig mások gonoszságának áldozata és ő mindent jól csinált. Inkább leírta, hogy szerinte nagyjából jól csinálta a dolgát (mint szülő) és úgy érzi sokkal kevesebbet kap vissza a gyerekétől, mint más. És ennek okait kutatja. Lehet, hogy elsősorban nem magában keresi a hibát (ez eléggé természetes emberi tulajdonság), de én nem azt érzem, hogy teljesen süket lenne az őt érő kritikára.


"A ferjed azert nem megy bele a konfliktusokba mert pontosan latja hogy nincs teljesen igazad, csak nem meri a szemedbe mondani."

Ez hülyeség. Inkább azért, mert férfiként nem olyan érzékeny, mint egy nő, másrészt, mert utálja a konfliktusokat (erre kérdező korábban utalt is).


"A fiad meg azert agressziv veled, mert nem tudott olyan messzire lelepni toled mint a lanyod."

Oszt' miért nem tudott???? 26 évesen, keresőként sakkban tartják a szülei? Ez a legnagyobb hülyeség az összes eddigi válaszban!

2016. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!