Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így a fiam, mivel érdemeltem ki ezt, és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem iszom,csavargok, nem akartam otthagyni a gyerekeimet sose, tisztességesen felneveltem őket,megvolt mindenük, de nem is kényeztettem el őket...


Általában a fiúk az anyjukat pártolják,jobban szeretik...én ezt nem veszem észre.


Nekem pedig be-beszól,flegma a fiam,nem hálás semmiiért( de a lányom se, csak ő már nem lakik itthon) pedig már nem kamasz,26 éves.


Én több okra is gyanakodom.nem tudom, melyik igaz.

Kamaszkorában járt egy lánnyal, de csúnyán átverte, azóta 1 komolyabb kapcsolata volt csak,néha, úgy érzem haragszik az egész női nemre,így rám is.


A másik, 20 éves volt,mikor az apja megcsalt, úgy volt, hogy elválok tőle, előtte ivott is...A fiam szerint "árulónak nem jár bocsánat"...

Viszont én visszafogadtam a férjem, újrakezdtük.A "gyerekek "is látszólag elfogadták...Valahol ők is rosszabbul jártak volna a válásunkkal,anyagi és más szempontból is...

Viszont azóta időnként érzem, hogy nem tisztel,talán gyengének tart?Nincs tekintélyem emiatt előtte?

A férjem persze a " harcunkban" próbál pártatlan maradni, ritkán áll mellém, és torkollja le a fiam,de ő ilyen, utálja a veszekedést, a konfliktusokat,és próbál mindenki szemében jó lenni, megfelelni mindenkinek.


A fiam sokat köszönhet nekem, nekünk, most pl. vett egy romos házat, mi járunk neki segíteni felújítani, a férjem rengeteget dolgozik a házon,kőműves ,és más munkát, és én is segítek.


Mégis úgy érzem,ha ez meglesz, vagy nem költözik oda, vagy pedig már nemigazán fog minket keresni.A nagymamájával is így tett, pedig ő volt a kedvence, de alig látogatja, szinte sose...

A lányunknak is csak addig voltunk jók, még fizettük az albérletét pesten,míg suliba járt,mióta pesten lakik, és munkája is van, évente 2-3 x jön csak haza borsodba...


Tudom, panaszkodok, és másnak még több baja van a gyerekével, iszik ,drogozik, bűnöző, de nekem ezek rosszul esnek nagyon.Mit tehetnék?Fogadjam el, kérdezzem meg konkrétan mi a baja velem?Vagy mit csináljak?


Kérem, ne a megcsalást boncolgassuk, annak már 6 éve, és jól megvagyunk, még jobban mint előtte, ezért nem értem..Aki normális értékelhető választ ad, megy a zöld kéz,ígérem..


Köszönöm.


2016. szept. 15. 19:06
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

"Én pedig nem hisztizek,és menekülök"


vs.


"a veled való vitát lezárom, kérlek hagyjál békén, és kímélj meg magadtól"


Egy mondaton belul utod sajat magadat. Es meg eszre sem veszed.


Pedig semmi kulonos nem tortent, csak felvetettem hogy a szituacioban te is benne vagy jocskan. Mint minden ilyen esetben.

2016. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem nőtt még fel a fiad. Ennyi, nem kell ezt túlkombinálni.


Az elválós-visszafogadós dologra is gyerekesen reagál, pedig ez milliószor van így az életben, csak ő még ideákban, elvekben hisz, nem a józan észben.


Az a gond, hogy nem tudod elérni, hogy felnőjön. Az élet ad neki egy-két k-va nagy pofont, és majd rádöbben, hogy milyen fontosak vagytok neki. A kislány, aki átverte, a férjed félrelépése csak az első nagy pofonok, és ugye az elsők fájnak a leginkább.

Te legfeljebb abban tudod segíteni, hogy nem telepszel rá, ellenben elvárod tőle a tiszteletet, ne szokja meg, hogy felmosórongyként bánik veled.

2016. szept. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

"ellenben elvárod tőle a tiszteletet"


A tiszteletet nem lehet elvarni. Ki kell erdemelni.

2016. szept. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Goldmund73 -köszönöm, hogy megértettél,és a tanácsaidat is.

ha 73 as születésű vagy, talán jobban megértesz,korban közelebb állunk, és talán szülő is vagy,mint én....

2016. szept. 19. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!