Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így a fiam, mivel érdemeltem ki ezt, és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem iszom,csavargok, nem akartam otthagyni a gyerekeimet sose, tisztességesen felneveltem őket,megvolt mindenük, de nem is kényeztettem el őket...


Általában a fiúk az anyjukat pártolják,jobban szeretik...én ezt nem veszem észre.


Nekem pedig be-beszól,flegma a fiam,nem hálás semmiiért( de a lányom se, csak ő már nem lakik itthon) pedig már nem kamasz,26 éves.


Én több okra is gyanakodom.nem tudom, melyik igaz.

Kamaszkorában járt egy lánnyal, de csúnyán átverte, azóta 1 komolyabb kapcsolata volt csak,néha, úgy érzem haragszik az egész női nemre,így rám is.


A másik, 20 éves volt,mikor az apja megcsalt, úgy volt, hogy elválok tőle, előtte ivott is...A fiam szerint "árulónak nem jár bocsánat"...

Viszont én visszafogadtam a férjem, újrakezdtük.A "gyerekek "is látszólag elfogadták...Valahol ők is rosszabbul jártak volna a válásunkkal,anyagi és más szempontból is...

Viszont azóta időnként érzem, hogy nem tisztel,talán gyengének tart?Nincs tekintélyem emiatt előtte?

A férjem persze a " harcunkban" próbál pártatlan maradni, ritkán áll mellém, és torkollja le a fiam,de ő ilyen, utálja a veszekedést, a konfliktusokat,és próbál mindenki szemében jó lenni, megfelelni mindenkinek.


A fiam sokat köszönhet nekem, nekünk, most pl. vett egy romos házat, mi járunk neki segíteni felújítani, a férjem rengeteget dolgozik a házon,kőműves ,és más munkát, és én is segítek.


Mégis úgy érzem,ha ez meglesz, vagy nem költözik oda, vagy pedig már nemigazán fog minket keresni.A nagymamájával is így tett, pedig ő volt a kedvence, de alig látogatja, szinte sose...

A lányunknak is csak addig voltunk jók, még fizettük az albérletét pesten,míg suliba járt,mióta pesten lakik, és munkája is van, évente 2-3 x jön csak haza borsodba...


Tudom, panaszkodok, és másnak még több baja van a gyerekével, iszik ,drogozik, bűnöző, de nekem ezek rosszul esnek nagyon.Mit tehetnék?Fogadjam el, kérdezzem meg konkrétan mi a baja velem?Vagy mit csináljak?


Kérem, ne a megcsalást boncolgassuk, annak már 6 éve, és jól megvagyunk, még jobban mint előtte, ezért nem értem..Aki normális értékelhető választ ad, megy a zöld kéz,ígérem..


Köszönöm.


2016. szept. 15. 19:06
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

9.

Hogy erted ,h ellentmondtam onmagamnak,ott veszitettem el a tekintelyem?


Sejtem en,h rossz helyen kerdezek,mert itt csupa fiatal van,nem korombeli...de azert ha

lehet,mellozuk mar a kotekedest,beszolast.


Ha nem emlitem a megcsalas temat,akkor mit irnatok?Kertem ,ne ezt vesezzuk ki,ez mas tema,csak h arnyaltabb legyen a kep,azert emlitettem meg.( amugy ilyen esetben n inkabb az apa a hunyo,es ovele kellene igy viselkedni? vele se tul kedves,de a ferjem ritkan szol ra,msrt neki vaj van a fejen,es ezt tudja)

Hogy csalodott a nokben,es nincs norm.parkapcsolata,az befolyasolhatja a mi kapcsolatunkat?

2016. szept. 15. 20:53
 12/34 A kérdező kommentje:

10 es koszi a valaszodat.

Igen,vszinu ha o is kirepul,nyugodtabb lesz minden,mert igy szinte csak miatta megy a vita.

A ferjem is latja,tudja milyen,de o konfliktuskerulo tipus,en meg megmondom,ha vmi nem tetszik.

De legalabb a csaladban merjuk mar megmondani,munkahelyen nem nagyon lehet ugralni...


Unoka nem lesz sztem,a lanyom nem is akar gyereket,a fiam meg nem hiszem,h egyhamar hazasodni fog...

De ami kesik nem mulik,megg csak 48-49 evesek vagyunk...:)

2016. szept. 15. 20:59
 13/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a megcsaláshoz semmi köze ennek. Vagy valami nem úgy sikerült a nevelésben, hogy a kötődés kiakakuljon, vagy ennyire eltérő személyiségek vagytok a gyerekeiddel. Változhat is ez a dolog idővel, van olyan, hogy hazatalál a gyerek, ha valami változás történik és már jól el tudtok beszélgetni, "barátokká is váltok".
2016. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
60%
11-es: szerintem csak szeretnéd, hogy ez befolyásolja a kapcsolatotokat, mert az azt jelentené, hogy Te nem tehetsz róla... Nem, nem bántás, meg piszkálódás, csak tényközlés. Amúgy meg az, ha fiatalok válaszolnak pont hogy jó, hasznos kellene, h legyen, hiszen ők látják a helyzetet a másik szemszögből. Aki hozzád hasonló helyzetben van, az max annyiban segít, hogy egyetért Veled, szidja a neveletlen-hálátlan-büdös-kölyköt és kész. Persze, ez se baj, ez is jóleshet, ha támogatásra lelsz, csak éppen nem visz előrébb...
2016. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%

"szerintem csak szeretnéd, hogy ez befolyásolja a kapcsolatotokat, mert az azt jelentené, hogy Te nem tehetsz róla..."


Ugyanerre gondoltam, mikor olvastam ezt a nevetséges elméletet.

2016. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
83%

Először is nem kell eltartanotok a fiadat. 26 éves, nyilván dolgozik (ha nem, miért nem?), tartsa el magát.

Vett egy romos házat - idáig jó. Én is szívesen segítenék felújítani, ha amúgy normális a viszony. De ha bánt, akkor megmondanám, hogy na, innentől csináld tovább a felújítást nélkülem, fiam!

Viszont a dolog ambivalens, ui. nem nagyon írsz konkrétumot. "Beszólogat, flegma" - tudni kéne mit mond, milyen szituációban: enélkül lóg a levegőben az egész állítás. "Nem hálás" - ez kétélű vád ám! Ha azt várod, hogy állandóan hálálkodjon, amiért felneveltétek, eltartjátok, segítetek a házfelújításban, akkor az nagyon fojtogató tud ám lenni!

Ha lányotok se nagyon tartja a kapcsolatot, akkor valahol mégis ti rontottatok el valamit. Pl. azzal, hogy túlságosan kötni akartátok magatokhoz őket, ami bennük menekülésvágyat indított el.

Megcsalás-visszafogadás: itt veled értek egyet. Nemcsak abban, hogy visszafogadtad, hanem mert a TE KIZÁRÓLAGOS JOGOD eldönteni, hogy megbocsátod-e ezt vagy nem. Ha te megbocsátod, akkor mindenki más fogja be a száját és vegye tudomásul a döntésedet.

A fiadnak meg tanácsolom, vegye elő a Bibliát, olvassa el, ahogyan Jézus megbocsát Péternek, pedig ő háromszor megtagadta. És ez a Péter később Róma első püspöke lett és vértanúhalált halt azért a Jézusért, akit akkor megtagadott, de aki megbocsátott neki.

Az emberek jelleme nem fekete és fehér, 26 éves korára már rájöhetett volna.

2016. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

4.es ,ez a lányomra vonatkozik,elhiszem ,h messze lakik, drága az utiköltség.Mi se tudunk gyakran menni.A telefonálást se várom el,de a face ingyen van,ott írhatna,de ott se nagyon, mindig én írok rá, ha megkérdem,mi újság, semmi különös, dolgozok.A képeinket se lájkolja,ha valami olyat teszek fel,nem érdeklődik.De ő a testvérének se ír, és egyik mamáját se látogatja,ha itthon van se.

Én nem vagyak tapadós, magamhoz láncoló,mert ekkor nem engedtem volna 19 ávesen pestre se tanulni. de rosszul esik,h így meglazult a kapcsolatunk.

2016. szept. 16. 07:47
 18/34 A kérdező kommentje:

11. és 15,

Nem szeretném, sőt, bántana ha emiatt nem tisztelne, azt hiszem ez lejött a kommentjeimből.És nem "nevetséges elmélet" csak találgatok, mi lehet az oka.

2016. szept. 16. 07:50
 19/34 A kérdező kommentje:

13. valami nem úgy alakult a nevelésében,az biztos.Mert ő mindig féltékeny volt a 3 évvel fiatalabb húgára,pedig nem volt oka rá.Felnőttként se az a húgát, anyját védelmező férfi lett.Kamaszkorukban is sokat veszekedtek.


Eltérő a személyiségünk,az igaz.Most nem szeretném, ha megint ebbe kötnének bele egyesek,de én egy túérzékeny Rák vagyok, a férjem is Rák,a fiunk Bak,és illik rá a jellemzés, rideg,anyagias, makacs.A lányunk pedig Halak..

2016. szept. 16. 07:54
 20/34 A kérdező kommentje:

16. igen dolgozik,de sose adott haza egy fillért se, mondván gyűjti lakásra.Hálát nem úgy várok el, h boruljon a lábunk elé,de éreztethetné,hogy értékeli.,h tisztességben felneveltük,idáig kényelemben élt nálunk, most is segítünk neki.

Néha odavet egy KÖSZ-öt,de inkább úgy érzem, h azon az álláspnton van, ha a húgát is segítettük,akkor az neki is "jár"....természetes minden.


Az,hogy konkrétan mit tsz,hirtelen mit írjak.

pl.tegnap mentünk le a házához dolgozni, az ő kocsijával(használt ,15 éves).Én leengedtem az ablakot,ő felhúzta," nincs is olyan meleg,neked mindig meleged van",jelszóval,hozzáteszem, volt v 30 fok...az apja is csendesen megjegyezte, tényleg meleg van...Ha ő vezet,csak azt a zenét lehet hallgatni, amit ő akar.Odalent ha dolgozunk,levittem egy régi magnót,h hallgassuk munka közben,"miért ezt a szart hallgatjátok?"

Ha nem tudok vmit a gépen, kelletlenül ,ingerülten "segít",hogy nem lehet ezt tudni?jelszóval...

2016. szept. 16. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!