Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim akárhányszor meglátják...

Szüleim akárhányszor meglátják hogy tanulok azt mondják: egy forintot sem adnak a továbbtanulásomra. A szülőnek nem örülnie kéne hogy a gyerek egyetemre szeretne menni és nem egy gyárba képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés
5 éves egyetemre szeretnék menni (gyerekkorom óta erre vágyok) nagyon sokat tanulok hogy ingyenes helyre jussak be,a koleszt és az ennivalót eleinte (első évet) szüleim kéne fizessenek,azutan el tudnák menni dolgozni.(Kérdeztem több valakit aki oda jár és azt mondta képtelenség első évbe dolgozni menni mert sok a tanulnivaló) Nem tul nagy összegről lenne szó.Ismertek meg ilyen szülőket? Akiket én ismerek mind azt mondta ugy örülne ha a gyereke továbbtanulna hogy szóvá sem tenné hogy ő kéne fizesse.
2016. okt. 5. 17:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
88%

"A nyelvtani hiba mióta egyenlő a tájszólással?


Az meg elég gáz, hogy diplomás emberek is bunkók, de sajnos ez van. Nem tartom követendő példának, és egyes válaszolók helyében nem dicsekednék vele, hogy a szülőm/férjem paraszt."


Úgy írt, ahogy beszél. Ettől még lehet kiváló gyógyszerész. Én is frászt kapok a durva helyesírási hibáktól (l. muszály, hadja, lessz és társai), a központozás hiányától (bár kezdem megszokni, hogy telóról írva elmaradnak a vesszők), de a parasztozó, bunkózó 6 elemis s..ggfejektől (amilyen te vagy) még inkább.

2016. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a "megengedhetik-e maguknak" kérdést. Eddig is etették a gyereküket, fizették utána is a vizet, áramot, gázt, akármit, most mennyiben másabb, ha ezt koleszba fizetik?
2016. okt. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

a gyógyszerészeti nagyon megéri, még Magyarországon is! nem rég emelték a fizetésüket 100 ezerrel és további emelések várhatóak.

és nem is olyan megterhelő munka. én mindenképpen ajánlom,hogy vágj bele.

ha a szüleid tényleg nem támogatnak semennyire, akkor érettségi utáni nyáron dolgozz végig+vedd fel a diákhitelt, amennyi mindenképp kell.

de csakis akkor, ha úgy érzed el fogod tudni végezni.mert akkor megéri még hitelbe is verni magad. tényleg jól lehet vele keresni itthon is. és több irányban el lehet helyezkedni, nem csak gyógyszertárban . + szerintem megbecsült szakma, kb akkora tudással rendelkeznek, mint az orvosok.

vegyenek fel államira az a lényeg, utána a többit diákmelóból és diákhitelből fedezd.

+ hétvégente tudsz dolgozni valamennyit, már első évben is. az ilyen szülőkhöz felesleges hazajárni majd minden héten szerintem.

tényleg gáz,hogy megtehetnék, mégsem támogatnak. főleg,hogy rendes céljaid vannak, nem egy kamu szakon akarsz melegedni 5 évig.

mindenképp tanulj.5 év és utána egész életedben lesz egy jó szakmád. kb 40 évig ebben fogsz dolgozni. megéri tényleg.

2016. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Pénzileg valóban megéri,de igen csak telített szakma.
2016. nov. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!