Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim akárhányszor meglátják...

Szüleim akárhányszor meglátják hogy tanulok azt mondják: egy forintot sem adnak a továbbtanulásomra. A szülőnek nem örülnie kéne hogy a gyerek egyetemre szeretne menni és nem egy gyárba képzeli el a jövőjét?

Figyelt kérdés
5 éves egyetemre szeretnék menni (gyerekkorom óta erre vágyok) nagyon sokat tanulok hogy ingyenes helyre jussak be,a koleszt és az ennivalót eleinte (első évet) szüleim kéne fizessenek,azutan el tudnák menni dolgozni.(Kérdeztem több valakit aki oda jár és azt mondta képtelenség első évbe dolgozni menni mert sok a tanulnivaló) Nem tul nagy összegről lenne szó.Ismertek meg ilyen szülőket? Akiket én ismerek mind azt mondta ugy örülne ha a gyereke továbbtanulna hogy szóvá sem tenné hogy ő kéne fizesse.
2016. okt. 5. 17:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha olyanokat írsz, hogy "tudnák menni" meg "első évbe", akkor nem csodálom, hogy esélytelennek látják a dolgot...
2016. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%

"azutan el tudnák"


Szerintem hagyd ezt az egyetem ötletet. Sok lesz az neked!

2016. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Én sem tudtam egyetemre menni, pedig jó érettségit írtam, plusz nyelvvizsga és hátrányos helyzet miatt sok pluszpontot vittem volna tovább. Viszont! :olyan szegények vagyunk hogy hiába államira mentem volna, még a kolit vagy egyáltalán az odautat se tudták volna finamszirozni.

Én most ezt csinálom: beiratkoztam OKJ-ra, mellette pedig dolgozok. Ezt félrerakom, ebből talán majd eltudok indulni.

Csak azt akarom mondani hogy hiába az állami támogatottság, így is pénzbe van, és ha ezt nem tudod előteremteni, jobb ha el sem kezded. Havi 50ezerrel mindenképp számolj!

2016. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

#11-12.: A SOTE legendás élettanprofesszora (általában ő vizsgáztatta a gyógyszerészhallgatókat, féltek tőle, mint lufiárus a nyílzáportól) haláláig olyan falusi, palóc tájszólással beszélt, hogy néha alig értettük az előadását. Viszont kétdiplomás (orvos, vegyészmérnök) briliáns koponya, és nemzetközileg elismert tudós volt.

Úgyhogy hátrébb az agarakkal.

2016. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
96%

Már bocsáss meg, de mi a szüleid foglalkozása, hogy ilyen primitíven gondolkodnak?? Normális szülő összeteszi a két kezét, ha a gyereke magától tanul, ráadásul jól és távolabbi tervei vannak !!!! Ki nem szeretné, hogy a gyermeke többre vigye, mint ő???

szerintem is az első éved lenne nehéz, sajnos dolgoznod kellene valamilyen formában és tartalékolni, aztán továbblépni!!

Ilyet mondani, hogy inkább mosogass tanulás helyett........ Persze ettől még besegíthetsz otthon!!

2016. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
96%
Az én férjemnek olyan pocsék a helyesírása, hogy sírva olvasná a sok nyelvtannáci, mégis megcsinálta a diplomáját. Mondjuk nem magyar szakon végzett, hanem vegyészen...
2016. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem magam nyelvtannácinak csak azért, mert nem hagynám azt, hogy pl ilyen pocsék helyesírással egyetemre mehessen valaki, hacsak nem diszes. De ebben a kérdésben szó sincs diszről, egyszerűen nem ismeri a magyar helyesírást, így viszont nem értem hogyan lehet jó pl a magyar eredménye??
2016. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

"#11-12.: A SOTE legendás élettanprofesszora (általában ő vizsgáztatta a gyógyszerészhallgatókat, féltek tőle, mint lufiárus a nyílzáportól) haláláig olyan falusi, palóc tájszólással beszélt, hogy néha alig értettük az előadását. Viszont kétdiplomás (orvos, vegyészmérnök) briliáns koponya, és nemzetközileg elismert tudós volt."


A nyelvtani hiba mióta egyenlő a tájszólással?


Az meg elég gáz, hogy diplomás emberek is bunkók, de sajnos ez van. Nem tartom követendő példának, és egyes válaszolók helyében nem dicsekednék vele, hogy a szülőm/férjem paraszt.

2016. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

Csak megsúgom, hogy a szülő köteles még nappali tagozaton vagy ellátni: szóval köteles kaját adni stb. Azt persze senki nem várhatja el, hogy fél milliós tandíjat fizessen, de itt erről szó sincs.

Ez törvényben van megfogalmazva, még valaki lepontozns. Bár az már régen rossz, ha jogszabályig fajult egy szülő-gyerek kapcsolat.

2016. okt. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Azt tényleg elmondhatnád kérdező, hogy a szüleid mit is dolgoznak, vagy mire vitték, ha ilyen primitíven állnak hozzá az egészhez.
2016. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!