Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyám gyűlöl, a...

Mit tegyek? Anyám gyűlöl, a nevelőapám ver. Anyám szótlanul nézi 14 éve.

Figyelt kérdés
Bármi van is,mindenért kapok. Ha ott vagyok azért,mert útban vagyok ha nem akkor azért. 6 éves korom óta tart ez. Eredetileg a nagyszüleim neveltek,de anyám elhozott magával hogy felvághasson arra hogy neki van gyereke..persze sosem törődött velem,csak kellettem neki,hogy a munkahelyéről lógásnál rám hivatkozhasson:beteg a gyerek (nem voltam az),most el kell vele menni ide oda stb. A nevelőapámat vidékről szedte össze, a faluban mindenki tudta hogy bolond,idegbeteg. Anyám persze hozzáment az első emberhez aki hajlandó volt elvenni (nem szerelemből,hanem a vagyon miatt)..és mindent elnéz neki hogy nehogy elhagyja,mert egyébként életképtelen. Többször mondta már,hogy utál,nem vagyok a családja és bár meg se szült volna..meg hogy nem bírja nézni a pofámat sem és takarodjak már el valahova.Az egész életem megaláztatás volt. Rászoktam a cigire és az ivásra is régebben e-miatt. Persze pénzt sosem adott egy fillért se. Magára költi az egészet,fölösleges baromságokat vesz. Ha rohamot kap a drága férje és összever,akkor meg én vagyok a hibás,mert jajj szegény ember,ezt váltom ki belőle.Sőt néha ő is belém rúgott meg ököllel ütött mikor kicsi voltam,nagyszüleim elmondása alapján baba koromban is ha sírtam. Elegem van. Meg akarok halni. Családom sincs már se otthonom,nincs kiút ebből. Anyám házi csicskát akart belőlem nevelni saját állítása szerint csak nem számolt azzal,hogy van saját személyiségem amit nem fog tudni elnyomni. Lesheti hogy ha egyszer elmegyek,akkor többet valaha is lát. Se az unokáit. Rohadjon meg az ilyen "anya". Lelkileg sérült 20/L

2016. okt. 16. 10:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Anyanyelvi szinten beszélek angolul. Nagyon jó vagyok sok mindenben,tanárnak tanulok. Az a baj,hogy ezzel lehetne jól keresni,de szinte mindenhova felsőfokú papírt kérnek. Az órarendem miatt nagyon nehéz munkát keresni,van hogy este 8ig bent vagyok az egyetemen. Szívesen dolgoznék,de ehhez kell igazítanom mindent.
2016. okt. 16. 11:56
 12/21 A kérdező kommentje:
Régen sokat hibáztattam magam ezekért..aztán persze rájöttem,hogy nem az én fejemben van a gond. Nem látszanak rajtam a lelki sebek..csak ha valaki tudja mit keressen. Pl. Összerándulok ha valaki hirtelen mozdul.
2016. okt. 16. 12:12
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy neked is sikerül, nekem sikerül és nagyon jó érzés! Bennem nagy volt a feszkó meg szorongás, önhibáztatás, zavarodottság, önbizalomhiány, de ezek is mind helyrejöttek és jönnek, voltak következményei de azok is majd helyreállnak. El sem hiszem, most miket élek meg, jó dolgokat amiket nem is reméltem.
2016. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Én téged sem értelek! Írod, hogy gyerekkorod óta ilyen életkörülmények között élsz. Akkor miért nem törekedtél arra, hogy minél előbb elmehess onnan?

Miért nem tetted meg a kelő lépéseket? Ne mond, hogy nem lehet, mert én hasonló helyzetben nőttem fel, csak annyi különbséggel, hogy nekem mindkét szülőm agresszív alkoholista volt, és apám még molesztált is. Én 12 éves korom óta tudtam, hogy ez egy pokol, és amint lehet lelépek. Elkezdtem üres üvegeket visszavinni, mert pénzt adtak érte. Elkezdtem a szomszédaimnak bevásárolni, takarítani mert kis pénzt kaptam. 12 éves korom óta tudatosan dugtam a kis pénzemet, hogy ha eljön az idő , tudjak lépni. 16 évesen elmentem diák melózni, takarítottam egy butikban. 18 évesen már volt annyi pénzem, hogy egy kis szobát béreljek. Érettségi után elmentem gyárba dolgozni, így végre nem csak egy nyugodt ki szobám volt, hanem volt mit ennem, és tudtam ruhákat venni magamnak. 1 évvel később jelentkeztem egyetemre ahol levelezőn végeztem.

Ha valaki nagyon akar valamit azt el is éri. Te miért nem tettél meg mindent magadért? Az önsajnálat nem fog segíteni.

29/N

2016. okt. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
17%
Itt mindenki egyetemista.
2016. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
Én nem. 29N, azt azért vedd figyelembe, hogy minden helyzet más.
2016. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
12%

nagykorú vagy el lehet költözni. onnan nem vihet sehova ha te nem akarod.(ember rablás)

de azzal számolj,hogy "szülőtartást" fognak kérni.ez ügyben beszélj egy ügyvéddel.

ne igyál és ne cigizz nem tesz jót,és ront a szavahihetőségeden.(hazugnak neveznek és lesz rá alapjuk)

2016. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Légy erős! Imádkozz sokat, az erőt ad arra az időre, amíg nem költözöl el!
2016. okt. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szülőtartás meg a fa----szom. Tartsa ezt a két dögöt aki akarja. Elolvastam az idetartozó dolgokat..esélytelen lenne én meg röhögnék a markomba a perköltség miatt hogy azt is fizethetik.


Úgy tűnik megoldódik a költözés és nemsokára saját családom lesz. :)

2016. okt. 26. 11:36
 20/21 anonim ***** válasza:
gyámság rendőrség gyorsan legrosszabb esrtben szökj meg
2016. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!