Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbántottak engem, és még...

Megbántottak engem, és még nekik áll feljebb!?

Figyelt kérdés

Egy "jó hangulatú"(bár számukra tényleg az,hisz azt csinálhatják,amit szeretnek jelen esetben megalázhatnak engem) családi vacsora alkalmával apa megkérdezte,hogy milyen jegye(ke)t kaptam,mire mondtam,hogy egy 3-ast kémiából,de nagyon jól tudják,hogy nekem kicsit sem megy a kémia.(Nem mellesleg 3 pont kellett volna a négyeshez.) Anyám és a testvérem "csak" elkezdtek röhögni ezen,apám döbbenten néz,nem mintha ő jobb tanuló lett volna ennyi idős korában az én sulimnál egy GYENGÉBB iskolában,majd gúnyos hangon ezt mondta nekem: 'Nem fogod semmire vinni,k***a lesz belőled.'

Csak halkan megjegyzem,hogy ő közmunkázik,és segélyeken él.

Már úgy a sírás kerülgetett,mire apám mondja,hogy miért nézek úgy rá,örüljek,hogy eltartanak engem,és nem adnak gyerekvárosba.


Most akkor én vagyok a piszok disznó,hogy kiakadok ezen?Mit tudnék tenni,hogy legalább egy KICSIT is szeressenek?


2016. okt. 18. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. Majd ha felnőtt leszel ès lesz saját kereseted, akkor ha rád lesznek szorulva te is mondd meg nekik, hogy tanulni kellett volna ès nem közmunkázni és örüljenek neki, hogy nem vágod be őket az idősek otthonába.
2016. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Elsőnek adok igazat, 55 éves létemre.
2016. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2%
Nehéz kérdés. Remélem, hogy rossz napja volt apudnak, ezért mondott ilyet és nem gondolta komolyan. Szoktatok beszélgetni? Elnondhatnád neki, hogy ez rosszul esett.
2016. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
apukád nyilván nem volt jobb nálad.de ettől függetlenül próbálj jobb jegyekre törekedni.ne foglalkozz velük, ne miattuk csináld.
2016. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
98%

Szerintem undorító dolog, ha a szülő így beszél a gyerekével.(természetesen fordítva is)

Ahogyan előttem írták, majd ha te leszel felnőtt, majd próbálj arra törekedni, hogy ne folytasd a szüleid példáját, és majd ha akarnak tőled valamit mond azt, hogy "Bocsi, de egy k***a nem segít a közmunkás apjának, aki mindig jobbnak gondolta magát mindenkinél"

2016. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Minimum hozzá kellet volna vágni a kaját tányérostól.
2016. okt. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt csinálja a sógoron a keresztfiammal. "Úgysem viszed semmire" " Az utcára fogsz kerülni"

A vicc hogy ő maga még az általános iskolát sem fejezte be.


Jó ha tudod, hogy az ilyen alakok csak megpróbálják elvenni az önbizalmadat, hogy ne vihesd többre mit ők. Azt mondom kapcsolj rá a tanulásra, hogy pár év múlva az orruk alá dörgölhesd hogy te nem közmunkából élsz.

Ami a kémiát illeti: Senki sem jó mindenből. Arra koncentrálj hogy milyen tantárgyak fekszenek neked, ezek alapján próbáld meg kitalálni milyen célod van, milyen munkát szeretnél később. Nagyon drukkolok neked hogy megtaláld a saját utad, amit nem érzel majd tehernek, sőt szeretni is tudod. Addig meg fel a fejjel! Ne hagyd hogy elvegyék az önbecsülésedet, hiszen biztosan te is jó vagy valamiben.

2016. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
majd ha megörexik s nem lesz pénze, emlékeztesd őt, hogy elmehet oda amit neked javasolt: krvának. olyan jegyekkel ami neki volt annó ő se jó másra
2016. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Ne is törődj vele, kicsilány. Szerintem mindent elmond róla, hogy közmunkás, és segélyeken él. Így nem csoda, hogy fullbunkó. Bár messze álljon tőlem az általánosítás. De a többségnél biztos, hogy megállja ez a helyét. Fel a fejjel! 25F
2016. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok biztató szavakat,nagyon jólesnek!
2016. okt. 18. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!