Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbántottak engem, és még...

Megbántottak engem, és még nekik áll feljebb!?

Figyelt kérdés

Egy "jó hangulatú"(bár számukra tényleg az,hisz azt csinálhatják,amit szeretnek jelen esetben megalázhatnak engem) családi vacsora alkalmával apa megkérdezte,hogy milyen jegye(ke)t kaptam,mire mondtam,hogy egy 3-ast kémiából,de nagyon jól tudják,hogy nekem kicsit sem megy a kémia.(Nem mellesleg 3 pont kellett volna a négyeshez.) Anyám és a testvérem "csak" elkezdtek röhögni ezen,apám döbbenten néz,nem mintha ő jobb tanuló lett volna ennyi idős korában az én sulimnál egy GYENGÉBB iskolában,majd gúnyos hangon ezt mondta nekem: 'Nem fogod semmire vinni,k***a lesz belőled.'

Csak halkan megjegyzem,hogy ő közmunkázik,és segélyeken él.

Már úgy a sírás kerülgetett,mire apám mondja,hogy miért nézek úgy rá,örüljek,hogy eltartanak engem,és nem adnak gyerekvárosba.


Most akkor én vagyok a piszok disznó,hogy kiakadok ezen?Mit tudnék tenni,hogy legalább egy KICSIT is szeressenek?


2016. okt. 18. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
99%
Kedves előző: Közmunkás vagyok, és biztosíthatlak hogy a többségünk nem ilyen elvetemült őstulok mint a kérdező apja.
2016. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Nem normális ember, aki a gyerekének ilyet mond. Gondolom, anyukád a csendes "cinkostárs". Velem is ezt csinálták, szerintük "nevelési szándékkal", napi 2-3 alkalommal én is megkaptam, hogy nem fogom vinni semmire. Az élet megcáfolta őket, de a személyiségem a mai napig ingatag, bizonytalan vagyok sok döntési helyzetben, nagy részben ezek miatt az "apró" sértések miatt. Azt javaslom, tudatosítsd magadban, hogy az apukád nem igazán egészséges lelkületű emberek közé való, és e szerint kezeld. Amit semmiképp ne csinálj az az, hogy dacból nem tanulsz, vagy másképp csinálsz valamit, ami egyébként hasznodra lenne. Valószínű, hogy soha nem fogos tudni megütni azt a mércét, amit ő tőled elvár, mert neki fontosabb, hogy a saját gyerekénél mindig feljebb helyezze az ő elcseszett életét. Előbb-utóbb, ahogy felnősz egyre könnyebb lesz, amint majd el tudsz szakadni a szüleidtől. Kitartás. 29/F
2016. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Azért azt nem mondanám,hogy nem szeretnek, csak simán szär a humoruk. Vannak ilyenek. Meg bunkó a stílusa.

Annyit válaszolj nevetve, hogy állitson magán mert az öregek otthonát te fogod kiválasztani...és esetleg rosszul jár.

2016. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

igazatok lehet ez tényleg valami beteges kompenzálás lehet.

ugyanakkor van komoly esély arra, hogy csak azt adja vissza amit ő is kapott annó az ő szüleitől.

ha kiderülne hogy ez van, nincs más hátra csak a megbocsájtás és a sajnálat az irányába és nem esni bele abba a hibába mint ő

2016. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
98%

Apád nyílvánvalóan irigy. Tudom milyen nagy öröm olyan gyereknek a hármas kémiából, aki világéletében hülye volt hozzá. Számomra is a kémia az egyik legnagyobb kihívás.

Na visszatérve arra, hogy azért irigy, mert ő szinte alig vitte valamire és idegesíti az, hogy te jobb vagy nála. Szerintem is undorító dolog, hogy egy szülő ilyet mond a gyerekének. De te inkább a békességre törekedj, hogy soha ne dörgöljék az orrod alá, hogy nincs igazad. Mellesleg ezzel példát mutatsz, amire ők nem voltak képesek.

Amúgy a testvéredhez milyen a hozzáállásuk.

2016. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 acelsziv ***** válasza:
92%

Ó. fognak még ők kopogni nálad, hogy tartsd el őket. Mivel a közmunkából nem sok nyugdíj lesz az tuti.

Amúgy ha nem megy az anyag akkor érdemes az alapokra rámenned, mert lehet, hogy ott néztél be vagy nem értettél valamit.

2016. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!