Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám...

Mit csináljak, ha anyám gyerekként kezel és kisajátít mindent?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy el kellett költöznöm az albérletből ahol laktam,és most a szüleimnél élek amíg nem találok másikat, amit ki is tudok fizetni.

Viszont amióta itthon vagyok a szüleim, főleg anyám, az őrületbe kerget. Nem ismeri a magánszféra fogalmát, a cuccaim között matat, elpakol mindent a neki tetsző helyekre, aztán nem emlékszik hova tette...


De ami a legjobban idegesít, hogy a kocsimat is a sajátjának érzi, mert hogy az Ő kertjükben parkolok, meg azért, amiért ő vett rá új gumit (sajnos most nagyon meg vagyok szorulva). A saját autójukkal ugye apukám dolgozik, anyám meg kérdezés meg bármilyen szó nélkül, ha épp kedve támad, fogja és elviszi az enyémet, nem érdekli, ha esetleg nekem is szükségem lett volna rá, még neki áll feljebb... Hazajön, aztán meg még elkezd utasítgatni, hogy vigyem el lemosni, mert koszos lett... A pofám leszakad konkrétan, de ha szólni merek, akkor még én vagyok a szemét, mert örüljek, hogy ott lehetek...


Mit csináljak??


2016. okt. 28. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
A te édesanyád, ezt oldjátok meg ketten.
2016. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha ilyenek a szüleid akkor nem tudsz mit tenni. Amíg ott vagy elkell fogadnod az Ő játékszabályukat.

Ha nem tetszik, gondolom nyitva áll a kapu.

2016. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
A szüleiednél laksz, ök tartják rendben az autódat, akkor mitöl nem lennél gyerek?
2016. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Lakat, zár, ajtóbezárás.
2016. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Egércsapda. Bunkó üzenetekkel teli cetlik a fiókba. Nálunk bevált.
2016. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk egyszer após vett gumikat a kocsinkra, de sosem akarta elvinni egy körre, nem hogy többre és sosem mondta, hogy akkor innentől az övé is és vigyük lemosatni.

Amikor pedig takarítottam náluk, akkor én sem mondtam, hogy akkor innentől kezdve közöm van a lakásához.


Kérdező: ezt tényleg csak te tudod megbeszélni vele, itt senki sem fog tudni tanácsot adni sajnos.

2016. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az autónál könnyebb tanácsot adni: zárd el vagy tartsd magadnál a kocsi összes kulcsát és a forgalmi engedélyt.


Neked kell ismerned anyukádat: mielőtt visszaköltöztél, nem sejtetted, hogy anyukád így fog viselkedni?


Normális esetben az ember ismeri ennyire a szüleit. Az albérletből nem tudom, milyen hirtelen kellett költözni, de egy hónap felmondási időt szoktak hagyni. Az pedig elég kell legyen egy új albérlet találására.

Mintha a kérdésedből is azt érezném, hogy nem az a fő problémád, hogy hogyan találj mihamarabb albérletet, ami mindent megoldana, hanem hogy anyukádat hogyan "neveld meg".

2016. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!