Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ezeket a jegyeket...

Hogyan lehet ezeket a jegyeket elmondani a szülőknek úgy hogy ne kapjak büntetést? És mit csináljak hogy ne kövessem el ezeket a hibákat újra és újra? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az osztályzatok:

Növénytan: 2,1,1 (azt a két egyest, egy darab dolgozatra kapta a fél oszzály)

Műszaki Ismeretek: 1/2

Informatika: 3

Matek: 1

Történelem: 2

Nagyon kéne a segítség mert már nagyon gyanakodnak rám a szüleim és ha megtudják ezeket a jegyeket akkor nekem végem. Őszintén szolva már többszőr elkövettem ezeket a hibákat és meg is fizettem érte. De most azt mondták hogy már a hócipőjük tele van velem és hogyha megint elkövetem ezeket a hibákat akkor az lessz a büntetés hogy elvesznek tőlem mindent és fel kell mondanom minden egyes nap az összes anyagot amit vettünk és utána meg vagy előre tanulok vagy gyakorló feladatpéldákat oldok meg és a legrosszabb az az hogy ezt éjfélig kell csinálnom mert mindig éjfélig gépeztem vagy tvztem (amit már nagyon megbántam) és én számítógépfüggő vagyok mert minden nap olyan 5-6 órát játszok. Már voltam eltíltva 1 hónapra és az a hónap az életem legszörnyűbb hónapja volt. Most viszont ez a büntetés olyan szintű lessz hogy akár a nyári szünetig is érvényes lehet. Ráadásúl sem karácsonyra sem húsvétra meg a többi ünnepre nem kapok semmit. Maximum azt kapom hogyha kijavítom a jegyeimet akkor "TALÁN" feloldják a büntetést. De erre van olyan 5% esély (és lehet hogy túloztam)

És mindezt komolyan mondták.



2016. nov. 6. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
42%
Az osztályzataid alapján gyengeelméjű vagy. Mert egy átlag IQ-s gyerek, ha csak bejár az órákra és végighallgatja, már akkor lehet közepes. Én a szüleid helyében egy klasszikus diliházba záratnálak, ahol minden nap laposra vernének és hideg vízzel veretnének 1-2 órát (sajnos már nem lehet csak úgy beíratni valaki ilyen intézménybe...) és rögtön egy gonddal kevesebb. De reálisabban nézve inkább attól tartanak a szüleid, hogy a felnőtt karriered egy kukásautó hátulján kapaszkodva fog tetőzni.
2016. nov. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%
17 évesen én nem büntetnélek, hanem válaszút elé állítanálak. Ha a félévi jegyeid nem javulnak, akkor mehetsz szalag mellé vagy közmunkásnak.
2016. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem figyelemzavara van, hanem minden nap délutántól hajnalig számítógépezik, gondolom játszik, fészbukozik, meg jutubozik, tanulni nem tanul egy percet sem, másnap pedig valszeg a fáradtságtól az órák felét átalussza, és amin ébren van, arra sem tud figyelni.

Ilyen hozzáállással egy amúgy okos fiatal is tud bukásra állni.


Az a baj, kedves Kérdező, hogy téged CSAK AZÉRT érdekel, hogy kiderülnek e a rossz jegyeid, és csak azért bántad meg, hogy nem tanultál, mert emiatt (jogosan) elveszik a számítógépet, és vissza kell térned a normális életbe.

Azt egyáltalán nem bánod, hogy magasról sz @ r sz az iskolára, 17 évesen 9. osztály? Na ne már... Számítógépfüggő vagy, és még informatikából is csak egy hármast tudsz összekaparni, mert annyira tojsz az egészre. Olyan nincs, hogy valaki minden tantárgyhoz teljesen hülye. Minimális tanulással még a retardáltak is össze tudnak szedni pár hármast meg négyest.

Miután ezeket a válaszokat elolvastad, kapcsold ki szépen a gépet a francba, és ülj le egy bögre tea mellett elgondolkodni, hogy ugyan mi lesz így belőled.

És ne azon rinyálj, hogy esetleg egy hónapig nem gépezhetsz. Azt nagyon meg fogod érdemelni, és legalább addig talán hajlandó leszel tanulni.

Inkább abba gondolj bele, hogy milyen szinted cseszed el most a saját életedet. Így nemhogy tovább tanulni nem lesz lehetőséged, de szakmát meg érettségit szerezni sem. Egy lúzer, tanulatlan, műveletlen kis parasztgyerek leszel, aki semmihez nem ért, két számot nem tud összeadni, 8 általánosa van, és semmi nem is érdekli, ráadásul lusta és felelőtlen. Mit gondolsz, hova fognak felvenni dolgozni? SEHOVA. Még a betanított munkásokat foglalkoztató gyáraknak és üzemeknek sem kellenek ilyen semmirekellő, buta emberek.

Anyukádék pedig rá fognak unni, hogy ilyen hálátlan léhűtő vagy, és szépen kitesznek otthonról. Valószínűleg még a gépet se viheted.

Akkor pedig mehetsz, amerre látsz, és örülsz majd, ha közmunkával annyit keresel, hogy fenn tudj tartani egy félszobás albérletet, meg lesz pénzed napi 2 zsömlére. Nem lesz ott számítógép, meg internet, meg okostelefon, meg lustálkodás, de nem ám. Nyomorogni fogsz.

Na, akkor fogod igazán bánni, hogy most nem tanultál.

A jegyeidet szépen bevallod, mert hazudni bűn. Aztán őszintén megbánod, hogy ekkora idióta voltál, és megmondod a szüleidnek, hogy mostantól igyekezni fogsz.

Bármilyen hülye is vagy, most november eleje van, ha mindenre tanulsz naponta fél órát, és odafigyelsz az órákon, akkor félévzárásra BŐVEN tudsz javítani. Nem kellenek kifogások, hogy de úgyse megy, meg mer a Józsika is kettest kapott, nem. Ha akarsz, igenis tudsz javítani. Csak emeld fel a sejhajod a számítógép mögül, és ülj le TANULNI. Diák vagy, szabad az egész délutánod meg estéd. 2-3 órát tanulsz, utána még rengeteg időd marad játszani is.

Ha pedig elveszik a gépet, akkor így jártál, megérdemelted, de akkor még több időd lesz tanulni. Ha látják a szüleid, hogy tényleg igyekszel és javulnak az eredményeid, akkor úgyis vissza fogod kapni.

De azt tanuld meg először, hogy mindennek, amit teszel, következménye lesz. Rövid és hosszútávon is. Most többszöri figyelmeztetés után sem voltál hajlandó összeszedni magad, csak utólag félted a kényelmes kis életed. Hát, buktad. Legközelebb időben gondolkodj.

2016. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

A szüleidet pedig tiszteld és becsüld meg, mást ilyen viselkedéssel már ütnének-vernének vagy intézetbe adnának.

Évek óta tűrik a hülyeségedet anyádék, etetnek-itatnak, számítógépet kaptál tőlük, és nyilván minden mást is, és ennyit nem vagy képes megtenni cserébe, hogy tanulsz kicsit, hogy legalább az iskolát elvégezd...

SZÉGYEN.

2016. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagy és 9. osztályba jársz.

A helyedben elmennék dolgozni. Munka után nem lesz kedved 5-6 órán keresztül a gép előtt rohadni, azt garantálom.

Ha pedig "benő a fejed lágya", akkor rájössz, hogy mágiscsak jó volna az az érettségi, és akkor majd rászánod a hétvégéidet és az estéidet, és megcsinálod a középiskolát egy felnőtt gimnáziumban, ahol még fizetsz is majd érte, hogy egyáltalán beengedjenek az ajtón.

Nem bántásból írtam mindezt, de ezzel a hozzáállással még majdnem 4 évet lehúzni és elvergődni az érettségiig, gyakorlatilag lehetetlennek tartom.

2016. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Fogyatékos szüleid vannak.

Még h büntetés.

Pofán röhögném mindkettőt.

2016. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Meg is érdemled, hogy eltiltsanak a géptől, telefontól ilyenektől, hátha elgondolkozol a dolgokon.

-Egy veled egyidős lány, ki nemsokára már érettségizni fog

2016. nov. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!