Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nulla...

Mit lehet tenni egy nulla érzelmi intelligenciával rendelkező anyával/emberrel?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, anyám amióta az eszemet tudom, érzelmileg labilis, nulla intelligenciával rendelkezik. Soha nem tudtam vele beszélgetni, ha valamit meg akartam oszteni, gondomat, nekiállt hisztizni, h de hogy ő ezen hogyan segíthetne..mondom sehogy, anya elég ha meghallgatsz..de hát meghallgattalak nem? és megint a hiszti, h de akkor mi a gond, stb. a munkáját mindig utálta, de soha nem váltott, csak panaszkodni tudott mindig, h milyen nehéz az élet, és senki se segít neki ( ez nem igaz, csak ha 100ból egyszer nincs segítve, akkor az az egy van emlegetve ítéletnapig). 20 évesen el léptem le otthonról, de tavaly kényteln voltam visszaköltözni, és sajnos én elszoktam már a viselkedésétől, de ugyanez megy. Munkát keresek, a magánéletem is elég gáz, de nem tudom vele megosztani, és sokszor sírni se merek, mert ha meglát úgy, akkor egyből azt hiszi, h neki azt meg kell oldania, de igazából sok más dolog is van, csak nem akarok regényt írni...a lényeg az, hogy 0 szociális készsége van, apám elmondása szerint, mikor kisbaba voltam, nem tudott velem bánni, sokszor mikor elment otthonról dolgozni, féltett, anyám nehogy megöljön (megölöm a gyereked mire hazajössz, meg késsel futkozott..apám szerint) apám amúgy mindig is indulatos volt, gyerekként sokat vert engem is, meg anyámat is( anyámat nagyon ért hozzá, hogyan kell egy pillanat alatt nullára tenni az embert).apám mára egy közönyös, vágytalan ember lett..mikor beszéltem erről múltkor vele,hogy mennyire rossz, h soha egy szülőm sem volt igazi támasz,és a mostani helyzetemben is milyen jó lenne, ha számíthanék valakire ( érzelmileg ) a családomból, azt mondta, h nézd,lányom, anyád alkalmatlan erre, és belőlem is már régen kiölt mindent, engem nem érdekel már semmi.

Testvérem nincs, a nagyszüleim nagyon korán meghaltak.

nem tudom, lehet ezen változtatni, vagy törődjek bele?

A helyzetemet most nem ecsetelem, elég nagy szban vagyok, de talán amint lesz munkám, otthonról is le tudok lépni.


2016. nov. 11. 23:36
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy reménykedsz... Ki ne akarna egy normális, szerető anyát???


Nekem apám hasonló volt, nem nagyon érdekelte őt a gyereknevelés :D

Persze egy fiúnak szüksége lenne egy apára, de ez van...

28 évesen már el kell fogadni, hogy ez van. :)

Az élet nem csak öröm és boldogság sajnos, mindenkinek van valami baja, ne hogy azt hidd, hogy másnak nincs.

Amit látsz, hogy más ilyen meg olyan boldog az csak egy lepel ami elfedi a valóságot és torz képet ad mindenkinek.


Okos, értelmes csajnak tűnsz :)

Inkább azon gondolkodj, hogy milyen melót tudnál csinálni? ha lenne pénzed hova költöznél? mit csinálnál ha már külön lennél? stb? stb?

tervezgess fejben sokat, az elég ösztönző tud lenni, persze ez önmagában semmit sem ér, kell hozzá jó sok kitartás :)

2016. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

köszönöm, persze tervezek, meg ezerrel keresem a munkát, ez alap. csak úgy vagyok vele, h százezredszerre is mindig megpróbálom, ami mindig kudarcot vall, nevezetesen a kapcsolatot anyámmal ( meg amúgy apámmal is, csak az valahogy kevésbé fusztrál, h vele nem lehet) és mindig beletörik a bicskám.erőltetem, amit nem kellene, mert reménykedem.


azt szeretném mondani, h én csak vagy zöld kezet, vagy semmit nem adok a válaszolóknak, szóval ezek a nulla pontok nem az én pontozásaim..

2016. nov. 12. 00:20
 13/37 anonim ***** válasza:

Hát ... Menekülj onnan, ennél még a sarkon állni is jobb!

Én felakasztanám magam, ha ilyenekkel kéne egy levegőt szívnom...

2016. nov. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
8%

Neked nem munka kéne, hanem jól férhezmenni valahová, de aztán vissza se nézni!

A helyedben keresnék egy külföldi módosabb négert, ha jól nézel ki.

Szeretik a fehér nőket, és dicsőségnek veszik, ha fehér nőjük van! (rohadt rasszisták, és azért)

2016. nov. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
21%
Szia ,szerintem itt nem csak anyukád hibás hanem apukád is,szerintem nagyon sokat tűrt el apukádnak.A baj az hogy te ebben nőttèl fel ,és ha annó nem volt a család összetartó akkor mostmár sosse lesz,csak èldegèlnek együtt és annyi,a másik dolog az hogy mivel nagyon sokk idő eltelt azóta mióta elköltöztèl ,szerintem ezért furcsa neked újra velük egy fedél alatt lenni,de ha például szerveznèl egy vacsorát amit meglepetésnek szánál 3-ban ,szerintem lehet hogy jó útra terelnè az egészet,vagy bármilyen programot ahol mind a 3-an együtt vagytok . Elhiszem hogy nehéz ,de próbáld megérteni te is a szüleid,es tölts velük több időt.
2016. nov. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Ó, volt mr ilyen próbéljuk meg összehozni a családot tervem, programom...a titanic hozzá képest nem volt katasztrófa. :/ ( na jó, most túlzok, mert ott emberek haltak meg, itt meg nem...)
2016. nov. 12. 00:54
 17/37 A kérdező kommentje:
ez a próbáld megérteni a szüleid és tölts velük több időt meg kb olyan mintha egy ideges embernek azt mondanád nyugodjon meg..hogyan? mit kell ahhoz tenni? együtt laktunk azelőtt 20, most meg már több mint egy éve, minőségi időt soha nem töltöttünk el együtt, sajnos mindig csődbe fulladt. a megértéssel még nem oldódik meg a gond. az hogy én megértem, mert megértem és tudom, h apám meg anyám miért lett ilyen, még nem old meg semmit az ég adta világon.
2016. nov. 12. 01:14
 18/37 anonim ***** válasza:
0%

# 15


Te nem vagy magadnál! A kérdező 28 éves nő, egyedülálló.


Külön életre lenne szüksége rendszeres szexxel, nem két roggyant idiótára, mégha akármennyire is a szülei!


Szerinted az építi az embert ha ilyenekkel él egy fedél alatt?

2016. nov. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Én totál megértelek kérdező! Az én őseim se voltak normálisak, az egyik bele is halt a saját hülyeségébe, a másikkal meg gyakorlatilag nem is beszélek azóta, mert nem vagyunk egy szinten.

Próbáltam én is anno, jó kapcsolatot fentartani vele, de csak a rosszindulat, meg az áskálódás ment a párom ellen részéről, akár fél év szünet után is.

Élje külön világát a taxisával.

Zsák a foltját megtalálta hiába volt 30 évig férjnél.

2016. nov. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 omba ***** válasza:

Semmi jó hír, anyád mitől változna meg, apádról férfiként meg hát mit is mondjak. Az, hogy vert de már nem haragszol, a te dolgod, de ilyen nem bírnék mondani egyik gyerekemnek se, hogy már nem érdekel.

Ne ölj ebbe energiát!

2016. nov. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!