Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nulla...

Mit lehet tenni egy nulla érzelmi intelligenciával rendelkező anyával/emberrel?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, anyám amióta az eszemet tudom, érzelmileg labilis, nulla intelligenciával rendelkezik. Soha nem tudtam vele beszélgetni, ha valamit meg akartam oszteni, gondomat, nekiállt hisztizni, h de hogy ő ezen hogyan segíthetne..mondom sehogy, anya elég ha meghallgatsz..de hát meghallgattalak nem? és megint a hiszti, h de akkor mi a gond, stb. a munkáját mindig utálta, de soha nem váltott, csak panaszkodni tudott mindig, h milyen nehéz az élet, és senki se segít neki ( ez nem igaz, csak ha 100ból egyszer nincs segítve, akkor az az egy van emlegetve ítéletnapig). 20 évesen el léptem le otthonról, de tavaly kényteln voltam visszaköltözni, és sajnos én elszoktam már a viselkedésétől, de ugyanez megy. Munkát keresek, a magánéletem is elég gáz, de nem tudom vele megosztani, és sokszor sírni se merek, mert ha meglát úgy, akkor egyből azt hiszi, h neki azt meg kell oldania, de igazából sok más dolog is van, csak nem akarok regényt írni...a lényeg az, hogy 0 szociális készsége van, apám elmondása szerint, mikor kisbaba voltam, nem tudott velem bánni, sokszor mikor elment otthonról dolgozni, féltett, anyám nehogy megöljön (megölöm a gyereked mire hazajössz, meg késsel futkozott..apám szerint) apám amúgy mindig is indulatos volt, gyerekként sokat vert engem is, meg anyámat is( anyámat nagyon ért hozzá, hogyan kell egy pillanat alatt nullára tenni az embert).apám mára egy közönyös, vágytalan ember lett..mikor beszéltem erről múltkor vele,hogy mennyire rossz, h soha egy szülőm sem volt igazi támasz,és a mostani helyzetemben is milyen jó lenne, ha számíthanék valakire ( érzelmileg ) a családomból, azt mondta, h nézd,lányom, anyád alkalmatlan erre, és belőlem is már régen kiölt mindent, engem nem érdekel már semmi.

Testvérem nincs, a nagyszüleim nagyon korán meghaltak.

nem tudom, lehet ezen változtatni, vagy törődjek bele?

A helyzetemet most nem ecsetelem, elég nagy szban vagyok, de talán amint lesz munkám, otthonról is le tudok lépni.


2016. nov. 11. 23:36
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
37%

A saját sikertelenséged miatt az anyádat okolod.

28 éves vagy, könyörgöm, szedd már össze magad!


Amúgy nem csak a szüleid selejtesek a családban, a reagálásaid hangvételéből kitűnik, te még vészesebb vagy.

2016. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit nem lehet tenni vele. Azon lehet segíteni, aki akarja a változást, és hagyja, hogy segítsenek rajta. Anyukád nem ilyen.

A te dolgod, hogy ezt belásd és elfogadd, és ne várj tőle olyasmit, amire sajnos képtelen. Próbálj tőle érzelmileg is függetlenedni, ne hagyd, hogy lehúzzon magával. Ő ilyen, nem fogsz tudni változtatni már rajta.

2016. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Van egy rövid film, ami most eszembe jutott: It's not about the nail.
2016. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

1/Nem a szüleim tartanak el. Allando munkam nincs, ideiglenesek viszont vannak. Egy fillerjukbe nem kerulok kb 18 eves koromtol, az egyetemet es a jogsit is a magam penzen csinaltam anno, munkaval.

2 nem birtam.ki h ne nezzem.meg hanyan valaszoltak csak a kerdesre azota. Sak egy a tobbi ismeretlenul engem szapul es a kerdes ertelmezese lathatoan nem.megy nekik...

3. Vannak mas gondok is, nem veletlen irtam h ez a ki a hibas kerdes olyan mint a tyuk meg a tojas esete.. Es ne. A ki a hibas a kerdes. Az okok negtalalasa nem jelenti a megoladast is. A negy oldal alatt kb 5-8 ember adott valaszt a kerdesre a tobbi csak vagy engem vagy a szuleimet szapult. Kapirgaljatok a sajat szemetdombotokon, es tanuljatok szovegertest mert a kerdes ertelmezesev eros gondok vannak ,ítélkezés helyett a kérdéste kellett volna valaszolni.

2016. nov. 12. 12:08
 35/37 anonim ***** válasza:
Te nem tehetsz semmiről. Csak áldozat vagy. Neked Jogaid vannak! Nagyon nehéz helyzeted van.
2016. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 omba ***** válasza:

#34, a ki a hibás kérdése.. hát nem tudom. Te nem lehetsz azért hibás, amilyen családba születtél, ők meg olyanok, amilyenek.

Az inkább előremutató kérdés volna, hogy ki akar változtatni a köztetek levő elég üres viszonyon, szerintem csak te, egyedül, az meg nem fog menni.

Ezért tanácsoltam, hogy ne fektess ebbe energiát - nem támaszkodhatsz senkire, ez van. Nekem már rég meghaltak a szüleim - ismerem a helyzetet.

2016. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
29%

Hát hihetetlen ember vagy,azt várod hogy az emberek segítsenek neked hogy elèrd azt h, anyukádal jobb kapcsolatot ápolj,ès bárki bármilyen tanácsot ad azt egyből támadásnak veszed.

S a saját véleményem szerint ,egy lekezelő nő személy vagy,aki a saját szüleit is csak blamálni tudja,idèzlek "nulla intelligenciával rendelkezik" Hát aki így beszél az anyjáról az hogy viselkedhett vele nap mint nap?!Szerintem te veled van gond,aki érzelmileg labilis az pont te vagy ...

Ès a másik dolog ,szerintem te is kiváltottad belőlük azt hogy így viselkednek veled !!!

Èn személy szerint undorítónak tartom a viselkedésed ,már csak abból ahogy megnyilvánulsz.

Aztán ha azt akarod hogy ez jobb legyen akkor változtass magadon is,mert kritizálni tudol de fogadni nem tudod a kritikát.

Ebben a korban már kene legyen egy komoly párkapcsolatod ,és nem ossze vissza költözni ,de egy ilyen nőt nem mindenki tudd elviselni

2016. nov. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!