Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha otthon lakok, de pótolok a...

Ha otthon lakok, de pótolok a rezsibe és dolgozok, valamint egyetemre járok, az is mamahotelnek számít?

Figyelt kérdés

Középiskola után elvégeztem egy OKJ-s szakmát,de nem tetszett,ezért elkezdtem az egyetemet.

Egyetem mellett dolgozom,illetve pótolok a rezsibe.

Segítek itthon a háztartásban: Sütök,főzök és bevásárolok,postára megyek,stb...

Addig is gyűjtögetem a pénzt,hogy majd egy saját lakást vegyek. Ha rögtön albérletbe mentem volna,akkor esélyem sem lenne saját lakásra pár éven belül.

Bagóra nem költök,alkoholt csak ritkán iszok,okostelefonom egyenlőre nincs,könyveket a könyvtárból szerzem be.

Ez is a sokak által lenézett mama hotel,vagy azt mondják mama hotelnek,amikor a "gyerek" otthon lakik a szülőknél,de nem csinál semmit ?? Se nem dolgozik,se nem tanul,csak él a nagyvilágban.


23/F



2016. nov. 12. 18:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nem számít mamahotelnek
2016. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
nem számít
2016. nov. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

nem,én személy szerint boldog vagyok,hogy látom,hogy 23 éves létedre intelligensebb vagy a korosztályod 90%-ánál :)

Szóval nagyon korrekt vagy

2016. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Még tanulsz, addig normális, hogy otthon laksz.

Mamahotel az, mikor el tudnál költözni, lenne miből, de nem akarsz, mert kényelmes hogy van aki főz rád.

Illetve ilyenkor jön még a kifogás, hogy gyűjtöget, közben egy forintot nem tesz félre.

2016. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

A "mamahotel" csak itt gyakorin létezik, hála a égnek a háztartások többségében nem egy betolakodónak tekintik a gyereket, ha már elmúlt 18 éves.

Nekem 2 felnőtt gyerekem van, 21 illetve 24 éves korukig laktak itthon, sosem kértem tőlük pénzt. Ide születtek, én vállaltam őket, ők is családtagok, nehogy már megadóztassam őket a saját otthonukban... Sőt, kapaszkodj meg, még a sulit is én finanszíroztam, pedig anyagilag átlagosak vagyunk. Egyikőjük sem lett egy életképtelen, elkényeztetett nyámnyila. Nem tudom, miféle szülők válaszolgatnak itt, de páran a 10 éves gyereküket is képesek lennének elküldeni dolgozni az ételért.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, ha jó neked és a szüleidnek így, akkor folytasd de ne mások elvárásainak megfelelően éld az életed. Nem kell azért betegre gürcölnöd magad, mert egyesek szerint "mamahotelben" élsz.

2016. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
A mamahotel nemcsak a gyakorin létezik, uttsó, az meg, amit leírtál a 21 és 24 éves gyerekről, teljesen alap dolog.:D Legalábbis ott, ahol továbbtanulnak a gyerekek.
2016. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
A mamahotel csak egyes bulvárlapo-írók, és a gyk magukról sokat képzelő tizenéveseinek képzeletében létezik.
2016. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűbb csajoktól én is megkaptam a mamahotelezést már 21-23 éves egyetemistaként is, mondjuk az ő véleményük abszolút nem érdekelt.


Egyik haverom nappalin végezte doktori iskolát rögtön MSc után, úgy hogy mellette nem dolgozott, otthon lakott (szülei jól állnak). Azon meglepődtem, hogy őt az én mércémmel mérten kulturált csajok is mamahotelesnek címkézték 25-26 évesen.

2016. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
84%
Ne mások káros gondolataival kellene foglalkoznod. Ne megerősítéseket keress a saját gondolataid vagy hited megalapozásához. Jó úton haladsz én úgy gondolom. Segítesz otthon a szüleidnek, Sulizol, Dolgozol, Beleadsz a rezsibe.. Nem iszol, nem cigizel, tanulsz. Építed a jövőd. A szüleid szerintem inkább nagyon is büszkék lehetnek rád. Talpraesett, derék, komoly fiatalember!
2016. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
Mindegy, minek számít, olyan nővel, akinek benne van a szótárában a "mamahotel" szó, nem kezd az ember.:D
2016. nov. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!