Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha otthon lakok, de pótolok a...

Ha otthon lakok, de pótolok a rezsibe és dolgozok, valamint egyetemre járok, az is mamahotelnek számít?

Figyelt kérdés

Középiskola után elvégeztem egy OKJ-s szakmát,de nem tetszett,ezért elkezdtem az egyetemet.

Egyetem mellett dolgozom,illetve pótolok a rezsibe.

Segítek itthon a háztartásban: Sütök,főzök és bevásárolok,postára megyek,stb...

Addig is gyűjtögetem a pénzt,hogy majd egy saját lakást vegyek. Ha rögtön albérletbe mentem volna,akkor esélyem sem lenne saját lakásra pár éven belül.

Bagóra nem költök,alkoholt csak ritkán iszok,okostelefonom egyenlőre nincs,könyveket a könyvtárból szerzem be.

Ez is a sokak által lenézett mama hotel,vagy azt mondják mama hotelnek,amikor a "gyerek" otthon lakik a szülőknél,de nem csinál semmit ?? Se nem dolgozik,se nem tanul,csak él a nagyvilágban.


23/F



2016. nov. 12. 18:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Mamahotel az, amikor ilyen 30+-os pasik otthon henyélnek, a mosógépet, mosogatót stb hírből nem ismerik, jobb esetben dologzgat valamit, de be nem vásárolna pl, hanem a saját hülyeségeire költi a pénzt. Rosszabb esetben a sokadik egyetemet kezdi el és hagyja félbe, vagy egyáltalán nem is tanul. Na, az a mamahotel.
2016. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon is van mamahotel, pont ahogy #4-s leírta. Te nem tartozol ebbe a kategóriába.
2016. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

"A "mamahotel" csak itt gyakorin létezik, hála a égnek a háztartások többségében nem egy betolakodónak tekintik a gyereket, ha már elmúlt 18 éves."


Német ismerősünktől hallottam ezt a kifejezést tizenvalahány éve, onnan jött át Magyarországra.

2016. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
13%

Nem tudom hogy ez a mamahotelezés hol menő, de én most látom ezt a szót elősször életemben, pedig 21 vagyok.


Nem tudom hogy ez így gáz-e, de szerintem ez rendben van, hasonló helyzetben vagyok, bár én egy okj-s szakmát csinálok és a játékvezetésből szerzem meg magamnak a pénz.

2016. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
87%

A mamahotel fogalmát én az olaszoknál ismertem meg. Szinte az összes dél-olasz férfi ismerősöm (multis kollégák) így él/élt házasságig. Otthon anyuci kosztján, a fizetést ruhákra, hobbira költve, nagy gyerekként.


Kérdező, nem a te eseted nem az a kategória.

2016. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 omba ***** válasza:
61%
Nem mindegy, minek számít? Az a fontos, hogy a barátnődnek jó-e ez így, vagy sem.
2016. nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%

Miért nem tojod le nagy ívben, hogy ki mit gondol a "mamahoteledről"? Nyilván, ha valaki huszonévesen otthon lakik, és nem akar dolgozni (nem AKAR, tehát önhibájából nem dolgozik, nem azért, mert a 27. alföldi zsákfaluban nem kap munkát, és nincs pénze költözni olyan helyre, ahol kapna), vagy tanulni, az mamahotel. Az is annak számít a szememben, ha valaki dolgozik ugyan, de még negyven évesen se próbálja ki magát az életben, és elvárja, hogy ha ő fáradtan hazaér a munkából, akkor anyuka elé tegye a meleg vacsit.

De vannak képlékeny helyzetek. Én például dolgozom, tanulok, nem kérek pénzt a szüleimtől, de koliban lakom, mert így tudok spórolni. Akkor én nem számítok mamahotelesnek, hiszen önellátó vagyok, ugye?

Vagy ott van a munkatársam, aki szintén párhuzamosan dolgozik és tanul, külön él egy albérletben, de a szülei kipótolják a fizetését. Akkor ő mamahoteles, mert kap a szüleitől pénzt? Nem hiszem.

És az, aki tanul, de nem dolgozik, albérletben él, viszont a szülei megengedhetik maguknak azt, hogy fizessék a gyerekük költségeit?

Remélem, érted, mire próbálok rávilágítani.

Szerintem ez a mamahotel-dolog inkább egyfajta szemléletre, életfelfogásra utal. A te céljaid eléggé világosan körülhatároltak, és keményen dolgozol is a megvalósításukon, így az én szememben nem vagy mamahoteles.

2016. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
A "mamahotel" szót a mai ötvenesek hangoztatják előszeretettel, akiknek az előző rendszerben az állam a fenekük alá tolta a biztos egzisztenciát meg az olcsó bérlakást, és most büszkék arra, hogy ők hú de önállóak voltak húszévesen, meg bezzeg ők a mi korunkban már családapák/anyák voltak. Lenne pénze a mai fiatal nemzedékeknek is különköltözni, ha nem nekik kellene visszafizetniük azt, amiből az előző generációk éltek az állambácsihotelben.
2016. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 omba ***** válasza:
62%

#18, nem úgy volt az.... de mindegy.

Én inkább fiataloktól hallom ezt a szót, de az is mindegy.

Ha a Kérdező párjának ez nem jó, akkor ott valami változni fog.

Amúgy meg egyetemisták elég ritkán élnek egyedül

2016. nov. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
65%

"Egyszerűbb csajoktól én is megkaptam a mamahotelezést már 21-23 éves egyetemistaként is"


Én is kaptam már ilyeneket, a vicces hogy ezt is olyan csajoktól, akikre bezzeg teljesen igaz a "mamahotel" :D


Kedvenceim, mikor a csaj elmondja hogy ő micsoda önálló, dolgozik, autója van, lakása van, saját pénzéből bulizik...Aztán ha kérdezed honnan van autója? Apu adta. Honnan van lakás? Szülők vették. Honnan van pénze bulizásra? Szülők fizetik a rezsit...


Vagy mikor csaj leszól, hogy mekkora gáz lakótárssal lakni, egy férfinak fenn kell tartania egy albérletet, egzisztenciát.

Bezzeg ha visszakérdeztem, hogy te hol laksz? Hát otthon.

És az nem gáz? Miért lenne gáz, lány vagyok... :D Meg minek fizessek 100 ezret albérletre ha itthon lakhatok...


Amúgy régen is 2-3 generáció lakott együtt mire sikerült a gyereknek lakást építeni, elköltözni. Én is örülnék, ha lakhatnék otthon, évente közel 1 milliót tudnék pluszban félretenni, azért nem mindegy...

2016. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!