Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bármit kérek a szüleim azt...

Bármit kérek a szüleim azt mondják hogy NEM és elegem van ebből. Mihez kedjek?

Figyelt kérdés
Persze anyám és apám minden nap megisznak 2 dobos sört + apám még cigizik is. Én pedig akár egy nagyobb dolgot akár egy kis csokit kérek a boltba azt mondják hogy NEM vagy hogy TEDD VISSZA ha pedig valahova el akarok menni szintén ez a helyzet. Minden hétvégén részegek és csodálkoznak hogy UTÁLOM őket. Ha anyámtól megkérdezem hogy miért iszik, mindig vagy azt válaszolja hogy ő nem is iszik vagy azt hogy ne foglakozzak a felnőttek dolgával. Diákmunkára pedig nem szeretnék elmenni mert így sem vagyok valami fényes tanuló, hát még úgy. Régen több mindent megkaptam. Ha ezt felhozom nekik, azt mondják hogy régen kisebbek voltak az igényeim is de szerintem normális hogy ahogy növök nőnek velem az igényeim is. Mit csinàljak?16/F
2016. nov. 24. 22:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

tedd oda magad a suliban. tanulj. sajnos ha nem így lesz,akkor kicsi az esély,hogy később jobb életed legyen és megvehesd magadnak és az esetleges gyerekeidnek ugyanezt.

diákmunkát esetleg hétvégén vagy szünetekben végezz. pl nyáron tudnál annyit félretenni,hogy valameddig kitartson évközben is.

a szüleid tényleg nem példaszülők, isznak,cigiznek,részegek stb . de persze arra nem jut amit te szeretnél.

de mindegy. max 18 éves korodig kell otthon élni. utána ha van lehetőséged oda mész ahova akarsz. épp ezért tanulj pl hogy legalább koliba felvegyenek.

2016. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

Ostoba primitív bunkók !

A srác csak egy csokit szeretne. Ha túl nagy kérés ez egy szülőnek, akkor ne gyereket vállaljon, hanem vegyen egy hörcsögöt. Az is, aki dolgozni küldené iskola mellett. Ilyen korban a tanulás a legfontosabb, most alapozza meg a jövőjét. Eleget fog még dolgozni az életben. Főleg, ha nem jut ideje a tanulásra.

2016. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%
16 evesen csak egy csokit szeretne? Rohog a vakbelem bakker.
2016. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

"Régen több mindent megkaptam. Ha ezt felhozom nekik, azt mondják hogy régen kisebbek voltak az igényeim is de szerintem normális hogy ahogy növök nőnek velem az igényeim is"


Aha, biztos csak egy csokit szeretne... régen meg elég volt neki egy fél csoki is, mi? :D

2016. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Régen csak egy tetkos ragot akart 😁😁
2016. nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Ilyen korban a tanulás a legfontosabb"


És ha nem tejlesit jól, akkor is jutalmazni kell igaz? Üdv: Egy "ostoba bunkó"

2016. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

"Persze anyám és apám minden nap megisznak 2 dobos sört + apám még cigizik is" Belátom, nagyon züllöttek lehetnek. Van pofájuk abból a pénzből amiért megdolgoznak magukra is költeni? Oké, írja hogy minden hétvégén részegek, ami vagy igaz, vagy nem. A megtagadott kívánságoknak pedig ott lehet a nyitja, hogy sem a tanulás nem megy, de dolgozni SEM akar a kérdező. Lehet hogy igazságtalan vagyok, de a környezetemben a tizenéveseknél azt tapasztalom, hogy megerőltetni nem akarják magukat semmilyen téren, ellenben természetesnek veszik hogy alapból százezres cuccok járnak nekik. ha nem kapják meg, akkor meg jön a duma, hogy "minek vállaltak a szülei gyereket, ha nem tudnak mindent megadni neki" Itt az a kérdés hogy kinek mi a "minden"


Szomorú, sőt szégyen ha a szülő úgy tagad meg a gyerekétől - reális keretek között - teljesíthető dolgokat, hogy a gyerek nem szolgált rá a korlátozásra.


Ugyanakkor a szülő dolga, kötelessége NEM az hogy pénzzel tömje, meg ellássa a vágyott kütyükkel a gyermekét, hanem hogy önálló életre képes felnőttet neveljen belőle aki nem függ senkitől, és ezért a lehető legkevesebb az esélye annak hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerüljön. Magyarán nem biztos hogy az a jó szülő akit egy kamasz annak hisz.

2016. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Alkoholista szülők mellett nem könnyű tanulni.
2016. nov. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Leszavasztok,de irta akerdezo, hogy utalja oket, es hogy alkolistak...

Akkor miert en latnam rosszul?

2016. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Inkább csak a kommentekre reagálva: ha egy gyerek közepes tanuló és nem diákmunkázik, akkor csak az alapdolgok "járnak" neki? Kaja, fedél a feje fölé? Egy csoki, egy jobb cipő, bármi ajándék, az már túlzás, mert "nem érdemli meg"? Valahol értem a kérdezőt, mert igen, ha egy gyerek kicsi, akkor kér egy rágót, egy csokit, stb., ha nagyobb, akkor már szeretne esetleg egy hangfalat, egy használható telefont, vagy valami ilyesmit. Ami szerintem nem egy egetrengető dolog - feltételezve, hogy nem létminimumon élnek - és rohadtul leköpném magam, ha inkább sört vennék úgy, hogy a kölyköm egy csokit sem kap.
2016. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!