Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értethetnénk meg végre...

Hogyan értethetnénk meg végre a szüleimmel/nagyszüleimmel, hogy nekünk tökéletes, ahol élünk?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt a város külterületén a párom vásárolt egy hitelmentes, kétszobás családi házat, b35-ös téglából épült, beépített kandallóval 3 millióért. Annyit javítottunk rajta, hogy festettünk és elkezdtük lecserélgetni párom régi bútorait. Egy másik ház, egy kert és egy lejtős udvar is tartozik hozzá. Az utcánkban 2 házzal arrébb lakik egy szomszédunk ill az utca végében. Mellettünk csak nyáron szoktak kijönni. Csendes, nincsenek c*ok, reggelente nem a villamosra/buszra ébredünk, kinézek és ott van mellettem az erdő. A város 20 percnyire van busszal. Felettünk az utca teljesen lakott és lentebb is. Kb egy hónappal a költözés után ismerkedtem meg párommal szinte azonnal összeköltöztünk noha hivatalosan csak február 14-én cuccoltam át hozzá.


Ennyit a részletekről. A lényeg, hogy a családom kezd nagyon bosszantani minket. Nagyanyám állandóan azt sulykolja, hogy az erdőben élünk, a gyerekünk úgy nő majd fel, mint Maugli a dzsungelben, hogy nincsenek szomszédaink, szerezzünk oda párat. Én nem akarok a városban élni, nem akarok szomszédokat és nem, a gyerekünk nem nő majd úgy fel, mint Maugli. Hetente 3x járok suliba, ha úgy jön ki a lépés, hogy párom éjszakás, akkor én anyáéknál alszom, mert párom nem szeretné, hogy egyedül menjek haza terhesen a sötétben, a zseblámpámmal. Merthogy annyi szépséghibája van a történetnek, hogy nincs közvilágítás még a mi részünkön. Eddig csak nagyanyám sulykolta a sztorit, mostanában a szüleim is rákezdtek, hogy azért alszom itthon egy éjszakát, mert félek vagy, ha párom túlórázik 10ig és én 5kor végzek suliban, azért jövök fel hozzájuk, mert nem merek hazamenni. Meg, hogyha egyedül vagyok otthon, biztos félek, mert éjszaka szerintem beszökik egy vaddisznó a házba és megtámad. Nemhogy örülnének, hogy nincs hitel a házon, hogy nincsenek c*ok a környékünkön... mi nem bírnánk panelban, megőrülnénk. Ráadásul a legújabb happjük, hogy költözzünk el amitől csak 8 millió forint választ el...


Nem értem. Sógorom se tudja, ki a szomszédja. Alig van otthon. Ők egy domb tetején élnek szintén egy város külterületén. A gyerekek is a nagyihoz mennek fel addig, amíg a szülők nem végeznek a munkában utána hazaviszik őket. Merthogy majd a mi gyerekünkért is ki kell mennünk a buszmegállóba... van olyan gyerek, aki zseblámpával egyedül megy haza.

Komolyan, mintha a világ végén laknánk olyan a felfogásuk. Merthogy ők sajnálnak engem, hogy ott kint kell élnem. Hát nem tudom, a madárcsicsergésre jobb ébrednem, meg a mókusokat szívesebben nézem a fán, minthogy a város zaját hallgassam.


2016. nov. 28. 17:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
5%

Aztán majd megtámadnak.

De persze a ti döntésetek az,hogy hol akartok lakni.

2016. nov. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
94%

Szia.

Szerintem ezt tisztázni kell a családdalmihamarabb,m terhes vagy és most inkább a támogatásuk kellene,mint a beszólásaik,okoskodásuk.Mond meg a nagyinak ha következőleg bevágja a Mauglis sztoriját,h akkor legalább megtanulja magát megvédeni és életven tartani,bármi is történjen!

Viccet félretéve neked kell eldöntened,h érvelni szeretnél vagy csak lezárni a témát.

Ha csak lakarod zárni akkor mond el,h ti választottatok,te vagy terhes és pont.Ha később nem lenne megfelelő még mindig megvan a lehetòség eladni és elköltözni,de mindaddig amíg jól érzitek magatokat addig ott fogrok lakni,ha tetszik,ha nem.Ha édesanyád nem érti továbbra sem,kérdezd meg tőle,h a nagyid beleszólt e egy két dologba az ő életében és ha igen akk jöhet az,h neki az mennyire tetszett?Valószinűleg le fogja vágni,h jobb csendben maradni(habár sztem csk jót akarnak nektek,m féltenek).

Ha érveket akarsz felhozni akkor érvelhetsz egy csomó mindennel.Tisztább a levegő a gyereknek,a szomszédok sosem fognak a gyereksírás miatt panaszkodni,termeszthetsz neki bio gyümiket és zöldségeket,játszhat nagyokat a kertben akár órákon át,amit panelben legnagyobb jóindulattal sem lehet stb..Aztán felhozhatod azt is,h ha van felesleges 8 millájuk akkor szívesen költöztök máshova,amíg nincs,addig meg ez van,ha tetszik ha nem.Ezeket szép hangsúllyal is ellehet mondani,amiből nem sértődéx lesz hanem megértés.ŐSZINTESÉG a család alapköve.

2016. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Megtámadni megtámadhatják a belvárosban is. Mondjuk közvilágítás nem ártana, de ahogy leírtad a helyszínt nekem tetszik. A szüleidet hogy győzd meg, az jó kérdés.
2016. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is úgy volt.

Az őseim, mikor építkeztek, mindeki azzal jöt: hová mennek ezek az erdő szélére!

Most már alignem a falu közepe.

2016. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem kell meggyőzni őket.

Semmi közük hozzá. Ez a te életed, a te döntésed. Ha neked ez ìgy jó, előbb-utóbb elfogadják ők is.

Elhiszem, hogy rossz a beszólásokat hallani, de próbálj meg ne foglalkozni velük.

2016. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Féltenek, ennyi az egész.

A mai világban minden lehetséges még fényes nappal is a Nagykörúton, hát még egy kihalt helyen, ahol közvilágítás sincs, tehát a reakciójuk érthető, hiszen a párod is félt, ezért alszol a szüleidnél.

Te is fogod félteni a gyerekedet, unokádat, mert ezt minden generáció megéli, ha van szerencséje megöregedni.

Viszont ha téged idegesít, akkor állítsd le őket, hivatkozz az állapotodra, hogy ez többet árt, mint az erdő szélén lakni.

Kérdezd meg, hogy tudnak e megoldást a problémára, biztosítanak e nektek más, általuk biztonságosnak tartott helyen egy kertes házat, mert ha nem, akkor lehet leszállni a témáról, mert okafogyott ezen rugózniuk minden alkalommal, a nagyival karöltve.

2016. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
erre szoktam mondani hogy a rokonainkat nem mi választjuk meg. de azt, hogy mennyit találkozunk velük, azt igen...
2016. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok meg őket vacsorára vagy ebédre, vezessétek őket körbe ,hogy lássák a saját szemükkel...plusz mondd el, amit üde leírtál.Ha ez se segít, akkor szerintem mondd meg, hogy nem szeretnél erről többet vitázni és kész.
2016. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már egyszer feltetted nem?

Egyenként megértelek, hogy szeretsz ott élni. Én pesti vagyok és lassan gyűlölöm a várost, a tömeget mindent.


A beszologatokkal meg nem kell foglalkozni.

2016. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
83%

A belvárosban nagyobb eséllyel válsz támadás áldozatává, mint az erdő szélén.

Hogyan értesd meg velük? Sehogy. Felnőtt ember vagy, nem tartozol magyarázattal nekik.

2016. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!