Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értethetnénk meg végre...

Hogyan értethetnénk meg végre a szüleimmel/nagyszüleimmel, hogy nekünk tökéletes, ahol élünk?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt a város külterületén a párom vásárolt egy hitelmentes, kétszobás családi házat, b35-ös téglából épült, beépített kandallóval 3 millióért. Annyit javítottunk rajta, hogy festettünk és elkezdtük lecserélgetni párom régi bútorait. Egy másik ház, egy kert és egy lejtős udvar is tartozik hozzá. Az utcánkban 2 házzal arrébb lakik egy szomszédunk ill az utca végében. Mellettünk csak nyáron szoktak kijönni. Csendes, nincsenek c*ok, reggelente nem a villamosra/buszra ébredünk, kinézek és ott van mellettem az erdő. A város 20 percnyire van busszal. Felettünk az utca teljesen lakott és lentebb is. Kb egy hónappal a költözés után ismerkedtem meg párommal szinte azonnal összeköltöztünk noha hivatalosan csak február 14-én cuccoltam át hozzá.


Ennyit a részletekről. A lényeg, hogy a családom kezd nagyon bosszantani minket. Nagyanyám állandóan azt sulykolja, hogy az erdőben élünk, a gyerekünk úgy nő majd fel, mint Maugli a dzsungelben, hogy nincsenek szomszédaink, szerezzünk oda párat. Én nem akarok a városban élni, nem akarok szomszédokat és nem, a gyerekünk nem nő majd úgy fel, mint Maugli. Hetente 3x járok suliba, ha úgy jön ki a lépés, hogy párom éjszakás, akkor én anyáéknál alszom, mert párom nem szeretné, hogy egyedül menjek haza terhesen a sötétben, a zseblámpámmal. Merthogy annyi szépséghibája van a történetnek, hogy nincs közvilágítás még a mi részünkön. Eddig csak nagyanyám sulykolta a sztorit, mostanában a szüleim is rákezdtek, hogy azért alszom itthon egy éjszakát, mert félek vagy, ha párom túlórázik 10ig és én 5kor végzek suliban, azért jövök fel hozzájuk, mert nem merek hazamenni. Meg, hogyha egyedül vagyok otthon, biztos félek, mert éjszaka szerintem beszökik egy vaddisznó a házba és megtámad. Nemhogy örülnének, hogy nincs hitel a házon, hogy nincsenek c*ok a környékünkön... mi nem bírnánk panelban, megőrülnénk. Ráadásul a legújabb happjük, hogy költözzünk el amitől csak 8 millió forint választ el...


Nem értem. Sógorom se tudja, ki a szomszédja. Alig van otthon. Ők egy domb tetején élnek szintén egy város külterületén. A gyerekek is a nagyihoz mennek fel addig, amíg a szülők nem végeznek a munkában utána hazaviszik őket. Merthogy majd a mi gyerekünkért is ki kell mennünk a buszmegállóba... van olyan gyerek, aki zseblámpával egyedül megy haza.

Komolyan, mintha a világ végén laknánk olyan a felfogásuk. Merthogy ők sajnálnak engem, hogy ott kint kell élnem. Hát nem tudom, a madárcsicsergésre jobb ébrednem, meg a mókusokat szívesebben nézem a fán, minthogy a város zaját hallgassam.


2016. nov. 28. 17:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%
rögeszmét nem fogsz tudni megváltoztatni
2016. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy próbáltam már velük beszélni. Múltkor kettesben beszélgettem nagyimmal mondtam neki, pénteken valószínűleg megyünk házavatóra erre megkérdezte, hogy a miénk mikor lesz? Mondtam neki, hogy már volt. Az új házban... - értette. Köszi... Ma feljöttem, mert párom pont túlórázik, jön értem 10.15re. Apa: "Nem úgy volt, hogy szerdán jössz?" "De, de mondtam, hogy Cs túlórázik." "Jhajj.." Mintha nem szívesen látnának. Pedig tegnap jöttünk, mert apa és Cs megbeszélték, hogy átjövünk, kimegyünk a gyertyagyújtásra, eliszogatnak, merthogy még nem ittak együtt. Itt aludtunk. Lehet az a baj, hogy az elején túl sokat jöttem, most meg már csak akkor, mikor párom éjszakás én meg suliban vagyok, de hát kellett idő amíg én is megszoktam.
2016. nov. 28. 19:06
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid szerintem úgy érzik, hogy te is fèlsz ott, csak a párod miatt tűröd. Náluk alszol, odamész az otthonod helyett... Ez nekem is furcsa lenne. Persze te is érthető vagy, bár nekem eszembe se lenne anyuékhoz rohangálni. Lesz még sok sötét a gyerekkel is, akkor is anyuhoz szaladsz majd? Ha az én gyerekem lennél, én is féltenélek, hisz te magad sem érzed, hogy ott biztonság lenne (és a párod sem). A nagyidat meg főleg nem tudod meggxőzni. Vele ritkítanám a találkozót, amíg nem áll le.
2016. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nem alszok náluk csak akkor, mikor párom éjszakás. Ha lenne közvilágítás, teljesen másabb lenne, akkor én is haza tudnék egyedül menni. Sok asszonyt kísér ott, ahol lakunk a férje a buszmeghez különben szeretnek ott élni. Az elején sokat jártam haza, mert akkor tényleg féltem. Szokatlan, új helyzet volt. De most már nem félek, nagyon szívesen vagyok otthon, de hogy menjek haza egyedül a zseblámpámmal? Mi van, ha elesek? Párom ezért nem akarja csak, hogy egyedül otthon legyek. Szeretünk ott élni. Jó nem azt mondom, vásárolhatott volna másutt is házat, de ez van. A gyerekkel meg igen, fogok menni anyáékhoz, mert amikor párom dolgozik, muszáj lesz rájuk bíznom, hogy el tudjak menni suliba egyébként mindig otthon leszünk.
2016. nov. 28. 19:23
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már megkérdezted ezelőtt néhány héttel. Akkor nem kaptál rá elég választ?
2016. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%

Én nem értem, oké, a sötétben oda kell figyelni, hogy hová lépsz. De egyébként mitől kéne félni ott? Mi is erdő, mező mellett lakunk, néha jár a kert végében a róka, meg hajnalban legelnek az őzek az út vége melletti réten.

Nagyvárosban már nappal is kell félni attól, hogy a betondzsungelben nevelkedett helyi mauglik lenyúlják a tárcádat, fellöknek a buszon, leköpik a cipődet, vagy beléd kötnek. Jóval gyakoribb, mint a vaddisznó a lakásban. Úgy kb. 100%-kal nagyobb arányban fordul elő.

Nagyanyádnak inkább az a baja, hogy a kényelmes kis városi lakásából fel kell majd emelnie a kényelmes kis városi fenekét, ha meg akarják látogatni az unokát, és a csúnya, sötét, félelmetes erdő mellé kell leparkolniuk a kényelmes kis városi autójukat.

Meg talán az is bosszantja, hogy nektek már saját házatok van, saját életetek, és valószínűleg jobb, mint neki volt ennyi idősen. Vagy még most is.

2016. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Hm, lehet, mindenesetre most egy darabig nem jövök, úgy hozza ki a lépés :) Hátha akkor megnyugszanak, ha csak karácsonykor látnak :) Vagy azt hiszik, hogy megevett a vaddisznó :)
2016. nov. 28. 19:52
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy merre felé van ez a ház?
2016. nov. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Pontos címet nem mondok :)
2016. nov. 28. 19:55
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó hely lehet ez, annak aki nem fél. De megértem a szüleidet is, mert pillanatnyilag az a helyzet, hogy ha nincs otthon a párod éjjel, akkor te a szülői házban alszol, magyarul annyira félsz, hogy haza sem mersz menni. Egy kis csecsemővel mit fogsz csinálni egy ilyen elhagyatott házban?
2016. nov. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!