Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezt hogy értessem...

Szerintetek ezt hogy értessem meg édesanyámmal? Tényleg ekkora csalódást okoznék?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a történet,hogy egy jó képességű,majdnem kitűnő tanuló lány vagyok. A szüleim elváltak,anyuval élek. Felnőttként fitness edző szeretnék lenni,mert imádom ezt a sportágat,és úgy érzem,ebben tudnék kiteljesedni. Majdnem minden nap járok edzeni,ez nekem kb mindennél nagyobb örömet okoz. Egyébként is szeretek emberek között lenni,ezzel a hivatással pedig sok lehetőségem lenne rá.

Viszont van egy kis gond. Mint említettem,a szüleim külön élnek,apum mindenben támogat,anya viszont ellenzi ezt az egészet. Azt mondja,ő nem azért taníttat,fizeti a különóráimat(nyelvvizsga előtt jártam tanárhoz,most "csak" az edzőtermi bérletemet állja),hogy holmi edző legyen belőlem. Mindkét szülőm orvos,tehát úgy gondolja,nekem is ez lenne az ideális munka. Azt mondja,nagyot csalódott bennem.

Véleményetek szerint is ekkora probléma ez? Én úgy gondolom,az is egy becsülendő és tisztességes hivatás,ha valaki ilyen területen dolgozik,illetve unalmas is lenne a világ,ha mindenki orvos/jogász/mérnök lenne. Mi a tanácsotok,hogyan tudnám elfogadtatni vele azt,hogy én így szeretnék élni?

(11.osztályos vagyok,jövőre döntenem kell...)


2016. nov. 29. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem akarsz orvos lenni. Nem lehet mindenki orvos, ha nem is érdekel, akkor csak szenvedés az a sok év, amit a tanulással töltesz. Szerintem egy fitness edző is kereshet jól, én ugyan nem vagyok jártas az ilyenben, de úgy tudom a személyi edzők is nagyon jól keresnek. Azt csináld, amit szeretsz
2016. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Nem mondanám,hogy csalódnék,ha a lányom egy nap ezzel állna elő,de én ragaszkodnék hozzá,hogy mellette válasszon egy olyan szakmát/hivatást amit akkor is tud végezni,mikor már nem bírja az örökös ugra-bugrát.
2016. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Egyezem a 2. hozzászólóval.
2016. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Onnan fogsz nyugdíjba menni? Ha 40 évesen befejezed, utána mit fogsz csinálni, miből fogsz élni? Mert nem leszel állandóan 20 éves.Lehet, hogy Anyukád is így látja??
2016. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gömbicica ***** válasza:
87%

4-esnek is igaza van :)

de fitness edző mellett elvégezhet még bármilyen dolgot, ami később hasznodra válhat.

Aztán ahogy mennek az évek, tarthatsz órát idősebbeknek is.

Mivel azért biológiai dolgokat tanitanak egy edzőnek, bármilyen, akár gyermekmozgásterápiával, akár időseknek a gyógytorna jellegű gyógyitásával is foglalkozhatsz majd.

Sok mindent meg lehet majd még tanulni.


De szeirntem jobb egy jó edző, mint egy rossz orvos!!!

Ha nincs igazán kedved, akkor utálattal végigseggelni egy orvosit, csak mert a szülők igy gondoljáők,nem látom értelmét.


Ez ne legyen a szüleidnek csalódás!!! MIndenkinek az a jó munka, amit élvezettel, szeretettel, odaadással képes csinálni.


Egészségügyi dolgokat mindeknéppen vastagon kell tanulj majd, ugyhogy lesz közöd egy kicsit ahhoz a témához is.

2016. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Kompromisszumot ajánlanék:

Végezd el a testnevelési egyetemet (régen: főiskola) legyél gyógytornász, ezt 40 éves korodban is elő tudod venni, mert a bukfenc mindig bukfenc marad.

Orvosként, de számtalan más területen sem lehetsz 40 évesen kezdő.

Ha elvégezted az egyetemet, lehetsz edző, ha még az akarsz lenni.

Nyelvtudással gyógytornászként, edzőként is szépen tudsz keresni, akár külföldön is.

2016. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos,kedves válaszaitokat. Mindenkit felpontoztam,nem tudom,ki értékeli negatívan a hozzászólásaitokat. Szerintem nincs rossz vélemény,az sem gond,ha valaki nem ért velem egyet. Na mindegy.

Egyébként én is azon gondolkodtam,amit valamelyikőtök írt,hogy elvégzem a gyógytornász képzést is,hiszen ahhoz bármikor tudok majd nyúlni.

2016. nov. 29. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hivatást válassz, amihez kedved is van, amit szívvel-lélekkel csinálsz!

Azonban: válassz mellé olyan hivatást, amiből meg is tudsz élni és nem ennyire korhatáros. Elég sok edzőteremben megfordultam, látom, hogy a legtöbb edző nem főállásban van, hanem óraadóként, és mellette van saját életük, szakmájuk, munkájuk. Gyakorlatilag csak az edzőterem tulaja, meg a nagy testépítéssel foglalkozó versenyzők tudnak ebből élethivatásszerűen megélni, de ők is a versenyekre alapoznak, nem a személyi edzésekre, és ők is egy idő után másba is belevágnak, mert fizikailag nem tudsz annyi órát vinni, amennyivel a megélhetésedet fedezed, ha meg túlhajtod magad, akkor a fizikai problémák nagyon hamar előjönnek, kb. mint az élsportolóknál. De tényleg, az átlag pl. egyetem mellett megcsinálta az edzői iskolát is, és összekötötte a kettőt, gyakorlatilag a hobbija a második munkája, egyébként meg vannak közöttük orvosok, jogászok, biológusok, tanárok, fordítók...nagyon vegyes a kör, munka előtt, meg után meg tartják az óráikat. Igazság szerint szerintem tök irigylésre méltó, hogy ilyen jó és hasznos másodállásuk van. Ne add fel az álmod, de állj a realitások talaján.

2016. nov. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!