Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hozzáállás ez ehy...

Normális hozzáállás ez ehy egyedülálló anyuka részéről?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a szüleim 7 éve elváltak, azóta anyummal élek, még tanulok.

Másfél éve van párom, ha vége lesz jövő héten a zh időszakomnak, kérdezte, hogy nem szeretném-e náluk tölteni a hétvégét, mert mostanában szinte nem is tudtunk a tanulás miatt találkozni.

Én nagyon megörültem ennek és mondtam anyumnak, aki erre mérgesen visszavágott, hogy hogy hagyhatom őt egész hétvégén egyedül?

Nem tudom, mennyire helyénveló ez részéről. Hétköznap minden este vele vagyok szinte, a barátom is nagyon sokszor jön ide hozzánk...

Őszintén szólva zavar, hogy bennem keresi valamilyen szinten a férjpótlékot és ezt be sem ismeri.

Nem hajlandó ismerkedni, mást találni, apum már másik feleséggel van, van gyereke is. Anyum azt mondja, nincs szüksége arra, hogy egy férfi fárassza.

De az ilyen reakciói miatt, mint ez a mostani is, félek attól, hogy nehéz lesz önállósodnom majd, elköltöznöm, mert nem lesz képes elengedni.

Mit tehetek?


2016. dec. 4. 22:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hogy mondjam ezt el neki? Ha próbálok beszélni vele, azt mondja, ő ezeket nem veszi észre, olyankor rövid ideig nincs ilyen, aztán megint folytatódik ez a lelkiismeretfurdalás okozás stb
2016. dec. 4. 23:15
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint néha sikerül. Akkor ugyanúgy, csak sűrűn, ahogy elkezdi újra máris. Mond meg neki, hogy anya megint kezded...és hogy éppen mit, ha ő nem ismeri fel.
2016. dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon gyorsan keress valami szakembert, aki segít feldobni az önbizalmad, különben egy besavanyodott egyedül maradó lányka leszel.

Anyád nem a párod, sem gazdád, ha el akarsz menni, menjél, ő meg hisztizzen.

Fog, sokat meg sírni, üvölteni, de téged ne érdekeljen, felnőtt ember vagy, anyád meg keressen párt magának, vagy foglalja le magát.


Nagynéném már egy ideje hisztizik, hogy nem mehetek ki a páromhoz, mert... de nem érdekel. Nem fogom feladni a szerelmemet, az álmaimat, csak azért, hogy ő ne legyen egyedül. Üvöltözni fog, meg hálátlanozni, és?! Oldja meg az életét, én nem a rabszolgája vagyok, és megbolondulok, amiért vele kell élnem, mert egy manipulatív liba, aki lenyúlja a pénzem ráadásul.

2016. dec. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésre: igen, ez elég gyakori az egyedülálló anyák részéről, ilyen értelemben "normális", várható viselkedés, még ha nincs is igazuk, és hibás magatartásforma a részükről.

Mit tehetsz? Vállalod a balhét és elmész. Ennyi, semmi mást nem tehetsz, különben csak elodázod a problémát.

Viszont azzal számolhatsz, hogy talán élete végéig ilyen lesz, de ha igen, akkor balhézni fog akkor is, ha végül behódolsz neki, meg akkor is, ha éled az életed, szóval inkább tanuld meg elviselni a balhét, de éld az életed!

2016. dec. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Légy türelmes anyukáddal, ez nagyon nehéz időszak neki. De a türelem nem jelenti azt, hogy nem fogod a saját utadat járni.

Jelentsd be időben, ha programod van (ahogy csinálod is), legyen ideje barátkozni a gondolattal.

Beszélj meg vele is előre programokat, amikre számíthat, készülhet.Később, ha már teljesen elköltöztél, sokat segít, ha előre tudja, hogy pl. kéthetenként szombat délután elmentek moziba, vagy vele ebédelsz, vagy amit akartok, csak lehessen előre tudni és készülni rá.

Beszélgess vele minél többet, újra és újra mondd el neki, hogy mennyire szereted, milyen jó anya és hasonlók (főleg, ha ezeket őszintén tudod mondani, az nagyon jól esik ilyen helyzetben)

De ettől még adott napon búcsúzz el mosolyogva, utazz, dolgozz, tanulj, éld az életed, és a megbeszélt napon hívd fel vagy látogasd meg anyukádat, mesélj neki az életedről, és előbb utóbb belenyugszik, hogy neki is egy új életszakaszra kell berendezkedni.

Nincs feltétlen férjpótlékra szüksége, sokan élnek teljes életet egyedül is. Vállalhat önkéntes munkát, járhat színházba, beiratkozhat a helyi könyvtárba, tanfolyamokra, klubokba, vállalhat pótnagymamaságot, bejelentkezhet mesét olvasni a gyerekkórházba stb. Máris nem érzi magát fölöslegesnek, és nem kell kétségbeesetten kapaszkodnia beléd.

2016. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedülálló anya vagyok, de amikor a gyerekeim ebbe a korba kerültek, mint amilyen Te vagy, eszem ágában nem volt ilyen érvekkel magamhoz láncolni a fiaimat. A leszakadás természetes folyamat, még ha fájdalmas is. Az igazi szeretet nem birtokló, nem fér bele az érzelmi zsarolás sem. Azzal, hogy anyukád úgy döntött, nem szeretne új társsal, egyúttal azt is választotta, hogy egyedül marad, ha Te majd kirepülsz és nap csak egy-egy hétvégére. Ezt kellene vele egyszer nyugodt körülmények között megbeszélni, mert az részéről önző viselkedés, hogy Téged szeretne korlátozni csak azért, hogy ne legyen egyedül.
2016. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek
2016. dec. 5. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!